bugün

yıllar sonra hatırlandığında kahkahalarla gülünen, çocukluğun haylazlığıyla gerçekleştirilmiş saçma eylemler.
arabaların egzosuna işemek.
mutfak musluğunu zor bela açıp bir daha kapatmamam ve evi su basması.
ben çocukken en çok aramaya inanırdım.

(bkz: çocukken yapılan şakalar)
(bkz: çocukken yapılan piçlikler)
(bkz: çocukken yapılan sapıklıklar)
(bkz: çocukken yapılan saçmalıklar)
(bkz: çocukken yapılan acayiplikler)
(bkz: çocukken yapılan psikopatlıklar)
(bkz: çocukken yapılan şerefsizlikler)
(bkz: çocukken yapılan saflıklar)
(bkz: çocukken yapılan abukluklar)
(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
(bkz: çocukken yapılan aptallıklar)
(bkz: çocukken yapılan absürdlükler)
(bkz: çocukken yapılan salakça espriler)
(bkz: çocukken yapılan haşarı davranışlar)
(bkz: çocukken yapılan saçma şeyler)
(bkz: çocukken yapılan gerizekalıca hareketler)
' ben çocukken en çok ayar vermeye değil, neşeli günler geçirmeye inanırdım ' şeklinde açıklanabilecek eylemler topluluğu.
bilmediğin bir şarkıya eşlik etmeye çalışmak .
tahta kalemin arkasını dişlemek, ıslaklıktan kalkan kısmı soymak, kırmızı kurşun kalemin de ; yazı yazılan kısmını ağızda ıslatıp dudakları boyamak. elin, yüzün kırmızı ile pembe arası bir renk olması.*
mahalledeki bir cocugun gruba girebilmesi icin binbir iskenceye, psikolojik eziyete maruz birakilmasi.
zillere basıp kaçmak, inanıyorum ki her çocuk yapmıştır *
gazoz şişesinin içindeki pipeti üfleyerek gazozun her seferinde üzerinize taşmasın sağlamak.
ilaçlı suyu* limonata diye kafaya dikmek. ulan bardakta gördüğün herşey içilir mi arkadaş.
(bkz: mal lan mal)
(bkz: bakiim valla mal)
havlu yalamak, diş macunu yemek, alaturka tuvalete yüzün duvara gelecek şekilde ters oturmak.
düşünce gücüyle kapıları oynatabileceğini düşünmek.
sokak maçında bozuk para olmayınca taşa tükürüp yaş mı kuru mu diye sormak.
pokemonu olmasını istemek, her mahalle maçından sonra kendini ronaldodan daha iyi oynuyor gibi görmek, her kızdan etkilenmek, tuvalet tasıyla su içmek, babasını emmeye çalışmak tarzında olan eylemler gurubu.
toprak yemek.
dur seni öğretmene söylicem korosuna eşlik etmek.
Evcilik oynamaya başlamadan önce araba seçişmek. 1, 2, 3 diye saydıktan sonra; Sokakta park etmiş arabalardan en beğendiğinin üzerine "bu benim arabam" diye bağırarak atlamak.
"yaşıtını nedensiz yere tokatlama, darp etme" gibi fütursuz hareketlerin bulunduğu saçmalıklardır.
yazlıkta iddiaya girip evden koşup yüksek olan bir yerden bahçeye atlamaktır.
sokaktan solucan toplayıp, evde evcil hayvan olarak beslemek istemek.
evin önüne oturup yoldan geçen arabaların plakalarını okumaya çalışmak. çocukluk işte.
uzun makarnayı kırarak pişirdi diye anneye küsmek.
Kapıya tırmanmak. Demiryoluna taş dizmek. Taksi ziline basıp kaçmak.
Sobaya kolonya dökmek, üzerine tükürmek, çatapatı duvarlara sürtmek gibi eylemler topluluğu.