bugün

minatomun vatanı. 3 kayseriliyle birlikte liberalizm götüreceğim gomnist-baskıcı, insanının anasını ağlatan devlet.
ingilizcenin en çok konuşulduğu ülkeydi galiba. e normaldir.
altta serbest piyasanın; üstte ise, sert yumruk sosyalist ideolojinin varlığından doğan karmaşaların yaşandığı, dünyanın en çabuk ve kaliteli endüstrileşen ülkesi.
vakti zamanında avrupa devletlerince pek sömürülmüş ülke. çinin avrupa devletleri tarafından sömürülmesinde rol oynayan bu faktör, bugünde tatbik edilen bir milletlerarası ticaret sistemidir. "en ziyade müsaadeye mazhar millet muamelesi" denen bu sisteme göre; bir millet ticari münasebetlerinde bir devlete ticari imtiyazlar sağlayacak olursa, bundan otomatik olarak diğer devletler de faydalanacaktır. (osmanlı'daki kapitülasyonlara benzer)tabii anlaşmada böyle bir prensip kabul edilmiş ise. bunun sounucunda çin batıya açıldıktan sonra her gün biraz daha sömürge batağına gömüldü. bunun sebebi de, çin ile batı temasa gelmesine rağmen , batı medeniyet ve tekniğine tepki göstermiş, ve çin halkı avrupa ile temas etmekten daima kaçınmıştır. hatta hasbelkadar, bir yabancı asker çin sahillerine vurduğunda hunharca öldürülüyordu.
nüfus fazlasıyla orospu çocukluğu ile mücadele eden ülke.

şu meşhur olan küçük kız olayını izleyip de moralimi sikmiyim dedim falan ama açtım izledim arkadaş hakkaten kansızmışsınız lan. yaralı kuş olsa alır bakar lan insan.

o seddiniz de götünüze girsin inşallah !
sokakta arabayla ezilen iki çocuk videosunu izledikten sonra gram haz etmediğim ülke olmuştur.

1 milyarın üstünde insan var diye hayat bu kadar değersiz görülemez ki, insan olsalar yaptıkları şeyin vicdan azabından ölür, kahrolurlar ama adamlar pişkin pişkin hala ortalıkta gezmekte.

ne desem bilemedim, insanlıkları da yaptıkları ucuz ''çin malları'' gibi değersiz ve kalitesiz.

zamanında atalarımız, akın akın üzerlerine gidip çinlilerin kellelerini koparmakla gayet güzel iş yapmışlar.
iyi ki mensubu olmadığımız millettir. düşünsenize, herkes bize eski sevgilimizi hatırlatırdı.
hayallerimi süsler gerçi son zamanlarda öğrendiklerim beni biraz ürküttü şu cenin yeme falan anladık kalabalıksınız yemek yetmiyor ama oha ceninde yenmezki.
ulusal marşı bi' filmin müziğinden hareketle yazılmış olan ülke.

ps: hangi film bilmiyorum.
Halk cumhuriyeti. Ya ne olacağidı! en çok halk onlarda var.

Birkaç yıl çinde yaşamış bir arkadaşımın anlattıklarına göre o ülkede en büyük mafya devlettir ve devlet bizdeki gibi farklı ırklarmış, yok ifade özgürlüğüymüş dinlemez, kafası kızdımı ezer geçermiş.
durmadan üreyen ülke.
gelecegin super gucu.
http://www.youtube.com/watch?v=JvfwBU_G4Hg
doğu türkistan'daki uygur akrabalarımıza yüzyıllardır baskı ve işkence yapan devlet.
türklerden göt korkusuna koca seddi diken topluluk. *
zamanında medar-ı iftiharımız hacker okan tarafından resmi sitesi hacklenen ülke. okan aybaşlarında haraç alıyormuş diyolla.
dünyanın en eski süreklilik arzeden medeniyetlerindendir. çince dünyanın en eski sürekli kullanılan yazılı dilidir. insanlık tarihinin en önemli buluşlarından kâğıt, pusula, barut ve matbaa, antik çin medeniyetine aittir.
hiç bir şekilde facebooka girilmeyen ülke. mail üzerinden hesap kontrolü de bir yere kadar be kardeşim dedirtmektedir. *
cenin çorbası içen insancıkların yaşadığı ülke.
hayvanları da acayip ülke. dişi aslan yarı aslan yarı kaplan yavru doğurmuş. merak ediyorum ne yaptılar hayvana. *
türkmenlere sistematik işkence ve soykırım uygulanan zulüm ülkesi. 3. dünya savaşı'ndan sonra yıkılacak ve zulüm son bulacaktır.

(bkz: yecüc mecüc)
20. yüzyıl başlarında ordusunda dikkat çekecek müslüman komutanlar ve müslüman kuvvetler de içeren ülkedir.

(bkz: muazzam hüseyin)
(bkz: dong fuxiang)
tüm okyanuslara en uzak nokta.
Her şeyimiz oradan gelir. (bkz: made in china) (bkz: made in p r c)
dünyanın tek kutuplulukta cıkıp çok kutuplu dünyaya doğru götüren devlet.