bugün

istisnasız her çikolata reklamında oynayan kızın yanlış şekilde çikolata yediği reklamlardır. bi kere çikolata öyle küçüçük ıssırılıp yenmez. bir de bi gıdımda hmm diye sanki çok zevk alıyomuş gibi yapmıyolar mı.. diyet yapan ve çikolata yiyen kız gibi o reklamlarda oynayanlar..
gofret reklamlarına oranla daha sıkıcıdır.

ilgilisine: http://www.videoturk.org/...ampanyasieti-gofreti.html
genellikle cinsel göndermelerle dolu reklamlardır.
En Sonunda Yiycem Seni, Çıldırtıyorsun Beni..
kıçı kırık bir çikolataya göre abartılı reklamlardır. neymiş efendim alpella yediğim zaman kendimi alplerde hissedecekmişim uçan balonun üzerinde gibi saçmalıklar.

buna dayanarak süt içerken ineğin beni emzirdiğini mi hayal etmeliyim nedir yani ?
her yeni üründe 'daha fazla süt kullandık', 'bu sefer çok afedersiniz sütün a.kduk' şeklinde önümüze sunulan reklamlardır.
halbuki çikolata yapımında süt tozu kullanılıyormuş. reklamlardaki kazandan beyaz beyaz akan sütler meğer yalanmış.
her reklam arasında en az bir tanesini izlediğimiz, yasaklanmasını içtenlikle dilediğim, diyet ve niyet bozduran reklamlardır.
en kötü ve yanlış şekilde çikolata yenen reklamların başında da milka nın son reklamı gelmektedir. * reklamda dikkat ederseniz kadın çikolatayı dişinin ucuncan azıcık ısırır. ısırma bile değil, dişini değdirir sadece.. bu kadarcık çikolatayla farklı alemlere gidilebiliyosa gerisini siz düşünün hele.. bi git şurdan ya! bu resmen tüketiciyle dalga geçmektir.. reklamınıza da sizin!
genellikle çetin tekindor ve fikret kuşkan'ın seslendirdiği reklamlardır. insanların çikolatayı değil de o seslendirenleri yiyesi geliyor.
seksapelin tavan yaptığı reklamlardır ve genellikle mmmmmmmmmmmmmmmm gibi seslerle renklendirilirler.
Çikolata yerken binbir türlü fantaziyi gerçekleştirip aynı anda çikolata yemeyi gôsteren reklamlardır.
Abartılıdır.