bugün

pescara 2009 da partneri pemra özgen ile beraber bayanlar çiftlerde gümüş madalya kazanmıştır.
çok yakın bir arkadaşımın sevdiğimiz mesleğine saygı duyduğumuz kız kardeşidir.mesleğinde başarılıdır kendisinin başarılarının devamını diliyoruz.
pemra özgen'le birlikte, türkiye'nin bayan tekler kategorisindeki en önemli tenisçisi.. 89 doğumludur..
pescara 2009'da tek bayanlarda çeyrek finale yükselmiş türk raket.daha sonraki turlar için:
(bkz: allah kerim)
ukrayna daki challenger tunuvasında şampiyonluğa ulaşıp 25.000 dolar para ödülünü de cebine koyan tenisçimiz.
bu kendisinin kariyerindeki 4. challenger şampiyonluğu, daha da önemlisi bu şampiyonluğun getireceği puanlarla wta sıralamasında ilk 250 ye girme konusunda önemli bir adım atmış oldu.
adana tenis dağcılık kulübü tarafından yetiştirilmiştir.
ispanya'nın Valladolid kentinde düzenlenen 25 bin Dolar ödüllü ITF Turnuvası'nda Hong Kong'dan Ling Zhang'ı 7-6 ve 6-3'lük setlerle yenerek şampiyon oldu. 30 Ağustos'ta başlayacak olan Amerika Açık'ta eleme oynamak için avantaj yakaladı.
5 gün sonra başlayacak olan istanbul cup 2010 daki performansı merakla beklenen raket.
istanbul cup ta ilk turda rakibini zorlayan ama yıkamayan raket. ama teklerde ilk 200 içindedir.
ve çiftlerde pemra özgen ile çeyrek finale çıkmıştır.
çiftlerde partneri pemra özgen ile yarı finale çıkmıştır.
dünya klasmanında ilk 200 e giren ilk türk bayan tenisçi.
tıpkı marsel gibi, us open elemelerini geçemeyip ana tabloya kalamayan tenisçimiz. ama en azından ilk kez elemelere katılma şansı elde ederek ilerisi için umut vermiştir, keza marsel de 2 sene önce us open elemelerini geçememiş ama zamanla bir ivme yakalamıştı.
ntvspor 14/16 programıydı sanırımoraya konuk olduğunda dinleme şansı buldum bu kızcağızı.ilginçti... durmadan katıldığı turnuvalarda ki elendiği maçlar için bahanelerini sayıp kendini savunma çabası içinde olduğunu gördüm. o turnuvada karnım ağırdı burda hastaydım şurda şanssızdım. hiç hatayı kendinde arayıp daha fazla çalışmam lazım demeden ayrıldı programdan. kendisini ve bayrağımızı daha yüksek basamaklar da görmek dileği ile...
iş nedeniyle 1 hafta kadar sürekli aynı ortamda olduğum, gördüğüm kadarıyla klas bir insan olan tenisçi. 24 yaşında olduğunu öğrenip şok geçirdim ayrıca.
malezya'da hala devam eden wta turnuvasında çeyrek finale kalan ilk türk sporcu olarak tarihe geçmiş hepimizin gururu olmuştur. devamını da bekliyoruz.
Bükreş Açık tenis Turnuvasında tekler kategorisinde ilk turda elenmesine rağmen, isviçreli Viktorija Golubic ile çiftlerde çeyrek finale yükselmiş olan gururumuz. aynı turnuvada geçen sene partneri Karin Knapp ile birlikte finalde elenmişlerdi.

çeyrek finalde ev sahipleri Patricia Maria ve Tig-Andreea Mitu ikilisiyle çetin bir mücadeleye çıkacaktır.
dubai turnuvasında teklerde 1.olarak, türk tenisinin şimdiye kadarki en büyük başarısını kazanmıştır ve 75 bin dolar ödül kazanmıştır. finalde dünyanın 106 numarası Çek Klara Koukalova'yı yenerek, dünya klasmanında 131.sıraya çıkmıştır.
Türk tenis tarihinin en büyük şampiyonluğuna imza atarak gururlandırmış olan kızımızdır. umarım kendisine elimizden geldiğince destek olabiliriz ve başarılarının devamını hep birlikte izleriz. helal olsun sana!
şuan devam eden maçta dünya 12 numarası lucie safarova karşısında 1-0 önde 2.sette ise servis kırma avantajıyla 3-2 önde.
bir ilki başardığı için söylenen doğrudur..
evet grand slam değildir ama yine de ilktir ve başarılıdır..
ben geleceği ipek soylu'da görüyorum orası ayrı tabii..
türk tenis tarihinde bireyselde final gören ilk tenisçimiz oldu daha çok çalışması lazım çok yolu var ama kendinden emin görünüyor.
an itibariyle gayet iyi oynuyor..
haydi kara marsık vurduğun gol olsun..
istanbul cup şampiyonu çağlaaaa büyükakçay.

https://www.youtube.com/w...854XqcfCY&app=desktop
Tebrik ederim. Şampiyon olmuştur kendisi.
Ağzını yediğim şampiyon oldu.