bugün

önüne geleni mideye indiren affetmeyen kilolu tiplerin, sözde kilo almamak için başvurdukları eylemdir, saçmadır.
6 kaşık şeker atan birey olarak oldukça itici, samimiyetsiz bulduğum davranıştır..

çayın hakkını vermek lazım.
zorlu süreçtir. azaltılarak bitirilmesi gerekir, çaydan soğumak istemiyorsanız tabi.
özellikle çay güzel demlenmiş ve kokuluysa çayın tadını daha iyi almanızı sağlayan ve bunun yanında esasen kilo aldırmayan ve cildinizi yaşlandıran şekere savaş açan eylemdir.
çayın o mis gibi tadını alırsın. öğrenciysen en azından şeker parasından kurtulmuşsundur. kalori konusunda azcık daha rahat edersin. çay içersin işte adam akıllı.
Şekerli içenlerin şekersiz içmeye alışana kadar asla zevkine varamayacağı ve anlamsız bulmaya devam edeceği güzel alışkanlıktır.

tek mesele alışma evresini sabırla geçmek. sonra değmeyin çay keyfine...
çayın gerçek tadına varabilmektir. Rahatlıktır da aa şeker yok çay içemeyeceğim derdi yaşamazsın
çayı tatlandırıcı olmadan içmektir. öyle ki bu insanlar çabuk demlensin diye atılan tek küp şekerin tadını bile alabilirler.
bursa varoşlarından bir minibüsün içinde yazan dörtlük çayı sevgi ile bağdaştırmıştır da.

sevmek çaydır,
sevilmek şeker.
bizim gibi garipler;
çayı şekersiz içer.
bazen farklı bir hava yaratabilir.
öz hakiki çay içmektir. bu, ağzının tadını bilenler için böyle tabii ki.
hayret edilesi bir şeydir. içenine saygıdan <abi/abla> dedirtir.
Yeni yeni denedigim uygulamadir. iyi de oluyormus cayin tadi daha bi ortaya cikiyor.
çayın gerçek tadını almaktır. öteki türlüsünün şerbet içmekten farkı yok.
kendimi tiryaki sanıyordum.
sçzlükte yazılanları okuduktan sonra deneyeceğim eylem.

sağolasın sözlük. yaşasın nikotin yaşasın kafein.

rammstein'dan sizlere gelsin ey dostlar;
benzin şarkısı
http://www.youtube.com/watch?v=UrtnsMKRvX8

kein alkohol kein nikhotin gib mir çaaaaayyy!
çayı şekersiz içmek uzun süren periyotlarla olacak bir iş. önce çayı 2 şeker kullanan kişi 1 şekere indirecek ardından tamamen hiç çayına şeker atmayacak; çok çay içen bir insan günde 10 bardak çay içse 2 şeker kullansa 20 şeker günde yapar. senede 7200 şeker bir paket şekerde 360 adet şeker var. senede 20 paket bir insan şeker kullanıyor çayı 3 şeker veya aşırı çay içenler göz önüne alındığında. rakamlar çok daha yükseklere çıkıyor. azami kullanımı ile bu kadar şeker kullanmak bir insanı hasta etmeye yeter. çayı bir insan kendini alıştırıp şekersiz kullanmak en iyisi.
asla yapamadığım şeydir.
Şekersiz çay, ilk başta berbat bir his verir. Önce çayın içine, karanfil, zencefil gibi tadını değiştiren baharatlar eklenir. Zencefil şeker isteğini azaltır zaten. Bir de çaya hafif limon ya da süt ekledin mi bir daha şeker istemezsin.
çayı iliklerinizde hissederek içebilmenin ön koşulu.
hiç denemedim en kısa zamanda deniyeceğim çok çılgınca bir fikir.
o rezil tat şekerle bastırılmamış olur. wallaaa anlamıyorum bizdeki bu çay sevgisini. ingilizler gibi süt karıştırınca neyse de... lan en olmadı nogay çayı ama bizimki içilecek bok değil.

bunu anlama 30 yılımı aldı.
çayın tadına varmaktır. biz üsengec insanlar icin seker teferruatıyla ugrasmamaktır. kac seker atılırsa atılsın, çay 2-3 gün sekersiz ve ılık icilirse cok daha cabuk alismak mümkün olur. Ben 3 seker atıyorken bunu denedim ve 4.5 yıldır halimden fazlasıyla memnunum.
(bkz: denedim çalışıyor)
çayın tadına varmak.... ya bi s.ktirin gidin lütfen biz şekerli içince alıyoruz zaten o tadı. şekersiz çay da içtim 3 ay boyunca ama şekerliye geri döndüm. çayın tadını iyi alıyorum da karizmatik oluyor da diye malca tespitler sıçmayın. siz şekersiz seviyorsunuzdur bazıları da şekerli. light sigarayla normal sigara içmek arasındaki fark gibidir sonunda çay içiyorsunuzdur ister şekerli ister şekersiz. uzatmanın alemi yok.

edit: bir de utanmadan sigara içtiği halde(sigaranın zararlarını bildiği halde) şekersiz daha sağlıklı diyen salaklar var ne diyebilirim ki?
küçükken çayı eğlence olsun diye 7 şekerli içtikten sonra beynin artık çalışmaya başladığı bir dönemde ıyghh deyip bir daha asla şekere dokunmadan çayı içmek. yaşasın şekersiz çay.

not: yaşanmış hikaye.
çayın tadına varmak demektir.
gerçek çayın zevkine ulaşmaktır.