bugün

insanların kafasını karıştıran soru. dünyanın en harika duygusu neden haram olabilir? yalnızca bir kişiye saklamak mantıklıdır anlarım ama neden aksi haramdır? islam eğlenceye karşı mı? gibi sorular akılda bırakan soruların başlangıcı.
Dusundugum bır sey yanı ahlaksızlık olarak nıtelendırılebılır,fakat hıc evlenmemıs bır adamı dusunursek azmıs olacak mantıken ee bu adam sımdı yandan gecen karıya kıza laf atacak boyle dıkızleyecek falan bu da hos degıl en azından amacına ulasmıs bırı daha fazlasını zorlamaz.
çünkü içinde seks var.
çünkü islam da eğlencenin geneli yasaklanmıştır, bunun yanında cennette huriler verilecek denir tezatlık burada başlar zaten, valla benim de çözemediğim bir sürü olay var.
Yasaklar ve yasaklarin tatli ve zevkli olmasidir. Ayrica yasakgi delmezsek sonucu daha tatlidir.
insanda bir kıskanma duygusu vardır. tıpkı diğer duygular gibi. işte islam bu duyguları da koruma altına almıştır, aşk nasıl kutsalsa kıskanmakta o derece kutsaldır. zinanın haram olmasının sebeplerinden biri bu olabilir. aslını da ancak Allah bilir.

(bkz: sebep sonuç ilişkisi)
sorgulamayın kadar saçma bir cevap düşünemiyorum. insanlar sorgularlar sorguladıkları şeyin cevabına göre hareket ederler. ben sorduğum sorunun cevabını veremeyen bir dine nasıl mensup olabilirim.
çünkü boko haram.

(bkz: serbest çağrışım)
Yeni Neslin fiziksel ve ruhsal sıhhati için atanın belirgin ve tek olmasıdır. Türün karışmamasıdır. Belli bir mekanda düzenli bir aile hayatının helal olması diğerinin haram olması bu sebepledir.

Çok evrimseldir, çok bilimseldir de kafan basmıyor oğlum, takmışın türbana akpye. Elin pipinde geziyorsun diye din sorguluyorsun farkında mısın. Ayıl azıcık, bir silkelen.
Çünkü yasaları tanımayan insanlar inanacakları bir şeyde olmazsa önüne gelene tecavüz etmeye başlar. bak kadına demiyorum önüne gelene.
Çocukların anne ve babaları belli olsun diye.
Bu benim kadınım diyebilmek için.
çünkülüm eşşeğin zikinden dolayı.
Bir zamanlar annenin baska heriflerin altinda inledigini dusundugunde annenden soguma diye haram. Keza baban icinde bu gecerli denilebilir.
Enerji kirliliği yarattığı: için.
zinanın haram olmasının nedenini sorgulayan sorudur. şahsi kanaatimce, zinanın yasaklanmasının asıl nedeni birlikte olduğun insanla geçmişteki insanı kıyaslamaktır. yani sevişirken başkasını düşünmek, karşındaki insanın sana yetmemesi çünkü geçmiş ilişkinde daha farklı şeyler yaşamış olman, karşındaki insanın fiziksel özelliklerini beğenmemek.. zira yaratanın yarattığı şeyi beğenmemek insanın haddine değildir. diğer nedenler arasında ise soyların karışmaması, kadının ve erkeğin insani değerlerini düşürmemesi ve toplumda kötü gözle bakılmaması içindir.
Cevabı veled-i zinalar çok olmasın, olan sorudur.
sorulması gereken soru. kimseye zararımız yoksa neden sevişmemiz haram.

not:pattaya'da ya da bangkok'da doğsaydın sanki çatır çutur sevişmeyecektin müslüman kardeşim.
islam dininin getirdigi her kural nasil ki biz insanoglunun iyiligi, iki cihanda da huzurlu olmasi icinse zinanin haram sayilmasi da biz insanoglunun yararinadir. simdi zinanin serbest oldugu, toplumda cinsellik tapusunun olmadigini dusunelim. babasi belirsiz bircok cocuk dunyaya gelecek ve hatta gunun birinde belki kardes kardesle ayni yataga girecektir. bu ve benzeri durumlarin olusmamasi icinse evlilik kurumu olusturulmus ve zina haram kilinmistir.
herkes neden olarak piç doğumu veledi zina yok annesi babasi belli olmayan çocuklar vs demiş. bunlar şuan gerceklesiyosa bu yasak ve evli olmadan dunyaya getirilen cocugun anne babasina gosterilicek yargidan dolayidir. her seks sonrasinda kadin hamile mi kalır ? cahil cahil konusuyorsunuz seks yapip cocuk yapmamak gibi bir sey oldugundan bi habersiniz diye korkuyorum dogrusu. eger bu, bu kadar yadirganmasa ve daha normal karsılansa insanlar bu kadar seks düskünü olmazdı, babasi annesi belirsiz cocuklar belki de daha az olurdu cunku normal karsilandigini dusunursek insanlar bunun hakkinda daha bilincli olurdu ve onlemlerini alirdi.bir kadin istediği bir ilişkide istemedikten sonra hamile kalmaz. (bkz: tak o prezervatifi)
hoplaya zıplaya gelin çocuklar olur. herkes birbiriyle olduğu için yamuk yumuk çocuklar meydana gelir AIDS bu felaketlerden biridir.
zinanın yasaklanması aynı zamanda ayıplanması gerekliğine referans olarak tasarruf edilebilir bir sosyolojik tedbirdir. ''islamda eğlencenin her türü, fıtrata uyumlu yaşamanın her hali yasak'' gibi absürdiyen ifadelerle zina eyleminin tek karşılığının teolojik olduğunu düşünmek, gözlerinin önünde bacısının sikilmesine ses çıkarmamayı gerektirecek bir karakter gerektirir. biriyle evvlilik dışı ilişkinin dini olmasından öte sosyolojik bir karşılığı olması gerektiğini unutan adamın bil umum bayan yakınının cinsel özgürlüğüne saygı duyuyor kendilerini sahneye davet ediyorum.
Zevk verdiğinden çünkü zevk alinabilen herşey yasak. Ha bu kadar zevk alınması da yasak olmasından kaynakli. Bi bebeğe gitme düşersin dersen gider ve düşer gibi bişey.
eşinizin bir başkasıyla ilişkiye girmesini ister miydiniz, bu soruya verilecek cevapla güzelce anlarsınız neden olduğunu. bir de kargaşa olurdu, sebepsiz yere bir zevk uğruna katledilen çocuklar olurdu.
Kimse ananı sikmesin diye.