bugün

Yemek yemek.
Lahmacun, kebap, döner ekmek, iskender, yarım ekmek kokoreç, çiğ köfte, içli köfte, künefe, baklava daha sayayım mı

Sayarken kilo aldım.
hareketsiz yaşam,
nişastalı ve yağlı yiyecekler.
sebze yiyelim lütfen.
Para. Parası olan insanda kaygı olmaz, kaygı olmadığı için kendilerini salarlar.
Önümdeki duble iskender.
aşılması gereken engeller olduğu kesin zira fazla kilo diğer hatsalıklara da duymayan kalmasın herkes gelsin diye bağırır .
Iradesizlik en büyük engeldir.

Azimli sıçan, mermeri delermiş azizim!
Sözü geçen "sıçan" farenin büyüğü kemirgen olandır efenim, doğru anlayınız pilis!
Sütlü nuriye.
şeker,tahıl.
Tüm tatlılar şöyle bir kenara dursun. Açılın Haşimato geliyooor. Kendisi kısaca tiroit bezinin vücut tarafından düşman olarak görüldüğü, vücudun sürekli ona karşı savaştığı bir hastalıktır efendim. Sonunda hipertirot olur, tsh yükselir, dengeler bozulur, kilo alır ve kolay kolay veremezsiniz.
ben karataycıyım çünkü mekanizmayı anlattı. bir mühendis olarak anladım. uyguluyorum.

karatay çok basit bişey söylüyor.
buğday, pirinç, tatlı meyve ve şeker içeren yiyecekler, eğer inşaatta çalışmıyorsanız kilo yapıyor.
geçmiş yıllarda da ekmeği iyice azaltığımda kilo vermiştim.
şimdi ayıptır söylemesi, etin tillahini, kurunun en iyisini, sebzenin en hasını yıka basa yiyorum. bir gram kilo almıyorum. ekmeği tam kesmedim. cunku hizla kilo vericem biliyorum. gerek yok.
Ters gelecek ama kahvaltı yapmak. Scholardan araştırın. Kapitalizmin oyununa gelmişsiniz yine.
Tek engel irade sahibi bir insan olamamaktır. Böyle hep üstüne düştüğünüz konularda büyük başarılar elde etmiş insanlara bakmanızı şiddetle öneririm.
Sağ tarafta göreceksiniz..
Her ayın yaklaşık 2 haftası çekilen pms.
Lezzetli herşeyin kalorisinin arşa çıkmış olması, kalorisi düşük ne varsa da insanı depresyona sürükleyecek kadar tatsız tuzsuz olması.
Mutfak.
konu hakkında fikir sahibi olmadan, sadece istemek olabilir.
börekler.
tatlılar.
Köşedeki simitçi.
Duygusal açlık denen şey. Gerçekte aç olmayıp depresif hallerimizden yemek yiyerek kurtulacağımızı sanmak. Bilinçli veya bilinçsiz olan bundan ibaret.
şeker yerine kullanılan glikoz şurubu.
irade zayıflığı.
Akşam vakti özellikle geceye yakın yemek,mümkün derece saat sekizden sonra mideyi disiplin altına almak gerek,çogu kalori bu saatlerde yakılamıyor ve kilo olarak vücut buluyor.
Başlığı şöyle bir okudum da genelde yazılanlar zayiflamanin önündeki engellerden çok kilo alma nedenleri.

Zayıflamak için dokulara oksijen akışının normal olması gerekiyor. Oksijen taşıyan demirin eksikliği bu konuda bir handikap.

Magnzezyum kalsiyum d vitamini gibi eksikler varsa zayıflama söz konusu değil. Bu yüzden yapılması gereken iç hastalıkları uzmanına gitmek. Bütün testlerin sonucuna göre sizde şeker hastalığı, gizli şeker, insülin direnci var mı bunların tespit edilmesi lazım.

3-5 kilo fazlası olandan bahsetmiyorum. Ya da vücut yağ oranı yüzde 15 lerde olan ama ağır olan kaslı insanları.

Vücut kütle indeksini hesaplamak ve buna göre 25-35 aralığında olmaktan bahsediyorum.