bugün

Pkk işçileri tehdit ettiğinde gıkı çıkmayan, somadan sonra tam boy gazete ilanı verip şiiir yazan pek duyarlı aydın(!)ımız.
bu yol nereye gider deyip herkesin kafasında farklı bir düşünde yaratan ve daha sonra cevabını bu yol hiçbir yere gitmez diyerek herkesin kalbine taht kuran adamdır.
"Bir insanı sevmekle başlıyordu her şey"
ve boşanmak için
en az iki şahit gerekiyordu.

y. erdoğan
Kenan ışık'ı mumla aratan şahıs.

Kim milyoner olmak ister'de saçmalıyor an itibarıyla. Ciddiyetsiz, komik olduğunu zanneden saçma bir karakter olmuş. Umarım atılır bir an önce.
ciddiyetten uzak,gereksiz, komünist takılıp banka reklamlarında fink atan sadece türkiyede iş yapabilecek komedyenimsidir.
Eskiden cok eskiden simdiki gibi zengin, sosyetik bir komedyen degilken cok sevdigimdi. Simdi ise samimiyetten uzak, sadece luks hayatini devam ettiren solcu gorunuslu, cakma sosyalist sosyetiktir. Karini da al git demeyi isterdim.
gereksiz adam. solculuğun kolay yolunu seçmiştir.
ne zamandır göremiyordum an itibariyle kim 1milyon isteri sunuyor yine formunda.
içinde hiç göndermek isteği bulunmayan bir git lazımsa eğer
işte orada duruyor, ağzının bir yerinde
almak ister misin dilini sokup aklımı...
....
dizelerinin sahibi zatı muhterem.
komünizm parayı bulana kadardır ünlüsü.
ben bir ağladım şehre yağmur yağdı.

abi şu şiirin son kısmını dinlerken her seferinde ağlıyorum anasını satayım.

http://www.youtube.com/watch?v=SkGdGyAXXWk

yılmaz yazmış.. hemi de ne yazmış.
mevlana'nın etme şiirini çok güzel yorumlamıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=mKpsy3fB-l0
berkin elvan'ın ardından süslü cümleler kurup,berkin'in annesini meydanlarda yuhalatanlarla maç yapan bukalemukremin abi.tarihe not düşülsün.
ş harfinden orak çekiç figürleri türetmeyi öğrenmekten,banka reklamlarında oynayarak ş harfinden dolar figürleri türetmeyi öğrenmeye terfi etmiş,rahat etmiş yazar.
Maganizel fosforlu bir tipe dönüşmüştür yıllar içinde.
akp - bdp yakınlaşmasının simgesidir.
pes oynayarak reklam çeken reklam çektiği firmayı karalayan,
aslan gibi sanatçıdır.

Finansbank a lak diye lafı sokmuştur.
Buraya kendisiyle ilgili birkaç satır bir şey yazacağım. Sonra da mümkünse adını duymak istemiyorum.

Kendisi her şeyden önce bir şairdir. şuanda da kulağımda o mükemmel olan, en sağlam dostluğumun başlangıcı olan bir şiir yankılanıyor. Ankara. Bu şiirde ne yazdıysa şuan o değil.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''dağda çoban, şehirde şark çıbanı sayılan''. Köylüyü aşağılayan, adamdan saymayan bir adamın yanında saf tutmuştur şuan.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''yaşayamayacağı aşkları teğet geçerken''. Aylar önce 19 yaşındaki Ali ismail Korkmaz'ın, 14 yaşındaki Berkin Elvan'ın elinden birini sevme ihtimalini alan o adamın yanında saf tutmuştur şuan ki bilirsiniz o bir insanın onu sevebilme ihtimalini sevmiştir. Ölen insanlar daha doğrusu çocuklar için bir ihtimal daha yoktur. Ölmek dahi bir ihtimal değildir artık.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''buz tutardı resmi yalanlar''. Bundan iki ay önce Soma katliamında ölüm sayısının azaltılarak resmi bir şekilde açıklanmasını talimat veren, resmi yalancı bir adamın yanında saf tutmuştur şuan.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''yollarına hep sevdiğimiz insanların adlarını vermediler ama biz her duvara bilvesile onların adını yazarak yaşadık.'' Üçüncü köprüye Yavuz Sultan Selim ismini vermek isteyen bir adamın yanında saf tutmaktadır şuan.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''hem neşet ertaş' ı hem bülent ersoy' u aynı anda sevmeyi başararak.'' Kendisi homofobik olan bir insanın yanında saf tutmaktadır şuan. Bülent ersoy da sevdaya dahil bu arada.

Diyor ki Yılmaz erdoğan, ''kimliği gereğinden fazla sorgulanmış, merhabadan çok çıkar ulan kimliğini denmiş, -yani sistem kendi verdiği kimliği zırt pırt geri istemektedir-.'' ''Biliyorsunuz kendisi alevi.'' ''Sivas davası milletimize hayırlı olsun.'' Yani kendisi trans bireylere tahammülü olmayan, trans bireylere iş vermeyen, homofobik, alevi ve kürt düşmanı bir insanın yanında saf tutmaktadır şuan.

Her sanatçının siyasi görüşü olabilir. Belli eder ya da etmez ama sen söylediğin şeylerin arkasında durmazsan, bu şiirde bahsettiğin ustan Ahmed Arif yerine başka ustaların yolunu yol bellersen işte biz de o zaman seni sorgularız kayıp kentin oraya buraya çekilen ne olduğu belirsiz yakışıklısı.
Recep Tayyip Erdoğan'ın nesi oluyo diye merak ettiğim kişi.
belirli gün ve haftalarda stadyuma top oynamaya çağrılan.

http://www.zaman.com.tr/n...Page.action?newsId=578828

görsel

http://www.besiktas.bel.t...le-levent-te-futbol-keyfi

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/26890186.asp

eserleri ve çalışmaları güzel, çok da beğenirim ama siyasi kaypaklığı ve kayganlığını hiç sevemedim.
sol fıreymde ismini görünce öldü sanıp sevindiğim mahlukat-ı varlık...
sol fram de adı çıktığında ölmüş sanılan kişi.
evet rte nin yaninda yer alarak sevenlerinin gönlünde ölmüştür.
allah günahlarını affetsin.
arkadaşların bir kısmı bakış açısı kazandırmış olaya, eyvallah.

Ama başardığım oranda objektif bakarak şu kanıya ulaşıyorum. Güzel ağabeyler attığın adımlar az benzesin birbirine, istikrar.
ya bulaşma siyasete ya da net bir tavır sergile safına kazık çak. Dünya genelinde "sanatçı" kimliğe sahip insanlar iktidara muhalif tavır sergilerler. Neden ? Eleştiri tutumunu göstermek iktidarda olan insanlarda bir takım korkulara sebep olur. Güce sahip olan daha kontrollü davranmaya çalışır. O koltuk adamın başını döndürürken "sanatçı" dürtüp uyarır, dikkatli ol diye.

Tamam kişisel bir tercihtir ve ya olası bir ticari hamledir ki ben bu ihtimalin üzerinde duruyorum daha çok. Ama o zaman dönüp bir bakarım karakter muhabbetine.

iyi bir edebiyat yapıyorsun, başarılı işlere imza atıyorsun ama yetmez. Örnek teşkil edecek bir pozisyondaysan kendi egonu ve menfaatlerini bir kaç defa gözden geçirmek zorundasın.
Hal ve tavirlarini hic anlamadigim adamdir yazik etmis kendine insanin kendine hic mi acimasi olmaz mahvetmis kendini ezenlerin tarafindan olmustur ustelik bir zamanlar ezilenken .
hal ve hareketleri değişip duran tiyatrocu/yazar/yönetmen.
yılmaz erdoğan; şair, oyuncu, yazar, senarist, yönetmen...
saygı duyulması gereken büyük bir usta.

ben şiirlerine vurgunum aslında. çokta uzatmaya gerek yok bilen biliyordur nasıl bir marifette olduğunu sanatçının, araştırmış dinlemiştir.

dinlemeyenler için bir kaç şiir tavsiyesi;
yağdıkça, yaşayabilme ihtimali, yalnızlık, sevgilim sen sevgilim olmaya bilirmisin?

yağdıkça şiirinden bir kaç mısra;
soyulurmuydu kabuğu hayatın, yoksa bütün vitamini kabuğundamıydı?

yaşayabilme ihtimali;
oysa ankara'da hiç sevişmedim ben, disiplin kurulunda tartışılan aşkım olmadı benim, sınıfça gidilen pikniklerde kıçımıza batan platonik dikenleri saymassak...

yalnızlık ( çok severim bu mısraları);
nedense beni anlasın istedim içinde insan olan duvarlar.
bilmiyorum,
belki de ben gerçekten delirdim,
onlar haklı belki de.
içinde değil duvarların insanlar,
sadece arasındalar..