bugün

an itibariyle basa gelen ve surmekte olan olaydır , zira birkac gun once de haberlerde internette erisimin acıldıgı cıktıgı halde site tıklandıgında hala mahkeme kararı karsımıza cıkmaktadır.
garip bir sorundur.

--örnek olay--
evimden youtube'a girebiliyorken, aynı semtte bulunan iş yerimden girememekteyim. bu ne yaman çelişkidir hafız?
--örnek olay--
mahkeme kararı temizleyici adlı enfes program ile kolaylıkla aşılabilecek problem.
dns kayıtlarının yenilenmesi ile ilgili sorundur. 2 gün içinde çözülmesi beklenmekte.
http://joneca.tr.gg/youtu...i%26%23351%3Bim-.--.-.htm

ufak pfogramlarla baş agrıtılmayacak mesele.
benimde başıma gelen hadisedir. açılması dert kapanması dert bir site olup çıktı bu youtube ya açın ya kapayın kardeşim.
hala youtube'ye girmek için türk telekom'un insafını bekleyen insanların maruz kaldığı insafsızlıktır.

oysa küçük bir yamayla doğrudan girip hiç bu tip sorunlarla karşılaşmamanız da mümkündür.
nasil olsa iki gün sonra tekrar kapatilacagindan pek sorun teskil etmemesi gereken erisim problemi.
Alan adı yönlendirirken yeni dns ayarlarının dünya genelinde oturması için beklediğimiz gibi bu olay da aynı yapıda olduğu için biraz bekleyiş sonrasında 1-2 gün içerisinde erişilebilmesi muhtemel olaydır .
Youtube jacker adlı ufacık bir programcıkla sorun kökünden halledilir.
http://www.ntvmsnbc.com/news/457345.asp linkindeki haberin aksine aş(ş)ağı(lık)daki yazı ile karşılaşılmasıyla somutlaşan durum.

"BU SiTEYE ERiŞiM ENGELLENMiŞTiR

Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 tarih ve 2008/402 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNiKASYON iLETiŞiM BAŞKANLIĞI'nca engellenmiştir.

Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNiKASYON iLETiŞiM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 1. Sulh Ceza Mahkemesi, 05/05/2008 of 2008/402."
(bkz: Bir refresh sonra mahkeme kararı gelmesi)
DNS ayarları ile ilgili bir durumdur. kapalı iken bizimyoutubedan girilebilir.
değil youtube' a girmek darktube a bile girenlerin takmadığı mesele. * *
insanı kanser eden lanet durum, ulan ne youtubmuş arkadaş, imanımızı gevretti, bir şey izleyeceğiz, ağzımızdan burnumuzdan getirdi yahu.

öncelikle ktunnel, vtunnel bilmem ne şeklinde girmek istemiyorum, direkt olarak youtube yazıp girmek istiyorum, e bunun için gittim, youtube jacker kurdum, önceleri bir problem yoktu şimdi, hangi videoya tıklasam 'an error, occurred please try again later' yazıyor, youtube jackeri sildim, yeniden kurdum, yine aynı...

ana avrat sövüyorum biliyor musun sözlük....
Sağ tık = S.T
1 ) Ağ bağlantılarım (S.T) -> Özellikler
2 ) ... ağ bağlantısı (S.T)-> özellikler
3 ) Internet iletişim Kuralları (TCP/IP) çift tıkla.
4 ) Aşağıdaki DNS sunucusunu kullan ı işaretleyip
208 67 222 222
208 67 220 220

veya

- Başlat 'tan Çalıştır'a tıklayın
- Şu satırı aynen yazınız;
- C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts
- Ardından Enter 'a basınız.
- "Birlikte Aç" penceresi çıkacak.
- Pencereden "Not Defterini" seçin
- Açılan, Not Defteri penceresinin
- En Altına şu satırları yazın.
- 208.117.236.70 youtube.com
- 208.117.236.70 http://www.youtube.com
- Enter'a basın. işlem tamamlanmıştır.

Bu Yöntemlerle Youtube'a girmesi kuvvetle ihtimaldir. Kendi bilgisayarımda an itibari ile işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.
(bkz: zenmate) ile girilebilen site bu program sayesinde girilemeyen site yoktur olmayacaktır .
makineniz beceriksiz efenim. benimkisi sörf yapar gibi maaşallah