bugün

4-5 gündür yine ben buradayım demeye başlamış, yetmemiş her iki taraftan şişmiş, özellikle yemek yerken gece uyurken sabah kalkarken küfür etmeme sebep gereksiz azı dişidir.
arkadaş tavsiyesiyle arveles adında bir ağrı kesiciyle günün yarısını geçirir oldum. Tavsiye edilir fakat kalıcı çözüm bir diş hekimindedir.
Kimse kusura bakmasın sövücem. Namussuz gerizekalı baş belası lanet diş. Hayır anlamıyorum 3 ayda dördü birden çıkmak zorunda mıydı ?! Tamam hadi çıktın neden ağrıyorsun lan gecelerce uyuyamadım ne gözyaşları döktüm eczaneci oldum senin yüzünden çantamda apranax apranax fort arveles aleve majezik ne ararsan var bağımlı oldum. Neden çektirmıyorsun o zaman diyceksiniz dişci fobim var çok kötü en son gittiğimde adam canavar değilim bana öyle bakma demişti bide elini ısırmıştım.
bir an önce cektirip kurtulmanin yolunu arayin. iki disim normal cikmisti, cektirmek hic sorun olmadi. ama diger ikisi, yer bulup cikamadigindan, ameliyatla parca parca, aci ceke ceke cikabildi. 15 gün gözlerimden yas geldi ameliyatla alinan disin yerinden, hemde iki kez. büyük gecmis olsun ki kurtulali cok oldu. ne iz kaldi ne de aci.
çıkıp çıkmamak arasında kalan. işkence çektirmekten zevk alan bir diş.
üç gündür hayatı bana zindan eden diştir. ne yediğim yemekten bir zevk alıyorum ne de içtiğim sudan. her şey beni buluyor. bok gibi hayatım var zaten sana ne gerek vardı lan? dişçiye gitsem mi şimdi bilemedim.
beni ağlatmayı bırakıp anamı da ağlattıran diştir. saçmadır çekilecektir sonuçta.
kendi suratına yumruk atma isteği uyandıran, lanet olasıca diş.
17 yaşımda 20'lik diş çıkartıyorum diye bunalıma sokan diştir.
asla ve asla tam yirmi yaşında çıkmayan diş. *
17 yaşında ilkini, 22 yaşında da sonuncusunu çektirdiğim diştir.
pazartesi günü sol alttakini ameliyat ile aldıracağım, sonrasında üstteki ikisi de gidecek mümkünse normal çekim ile. korkuyorum be sözlük.

pazartesi gelen edit: kaç gün stresini korkusunu yaşadığım şeyden öyle kolay kurtuldum ki.. sabah yusuf yusuf modunda hazırlandım gittim doktora. titreye titreye uzandım koltuğa. önce fısfıs sonra iğne buraya kadar bişi yok. öyle uyuştu ki çenem kopar al o derece. sonra röntgenini çekti dişin. ucu böyle kıvrık ipnenin. dr çok küçük ihtimalle normal çekim olabilir dedi.içimden dedim tamam sıçtım bana gülmez böyle durumlarda kaderim. bi deneyeceğim dedi başladı operasyon 2 dk geçmedi bi baktım gazlı bez sıkıştırıyor ne oldu bitti mi dedim yamuk ağzımla evet dedi. çok mu dua ettin diye sordu bir de güldü. şimdi evdeyim ve nasıl mutluyum anlatamam. diğer ikisini çektirmeye koşa koşa gidicem.
Aylar süren ağrı ve yemek yiyememe sonucunda çektirmeye karar verdiğim ve dişçi koltuğunda geçen kırk dakikanın ardından kendisinden kurtulduğum allahın cezası diş. bunu çektirmek bir şey değil de, uyuşukluk geçtikten sonra hissedilen ağrı insanı hayattan soğutmaya yeter de artar.
Adi 20 yas disi. Nedense ben 16 yasindayken ciktilar. I ne bicim aci. Agzinin ici iflas etmis gibi oluyor.
az önce içlerinden birini çektirdiğim zıkkım.

bu salaklar çürük çıkarlar. çeneye sığmadıklarından diğer dişleri eğri büğrü ederler. yıllarca korkudan diş hekimine gidilmez, azar da azarlar...

neyse ki ilki gitti. üstelik hiçbir sorun çıkmadan ve hiç canım yanmadan. üstelik diş hekiminin "zor olacak" demiş olmasına karşın. ne canım yandı ne bir şey... bilsem yıllar önce çektirir, öndekileri de kurtarırdım.
bazı insanlarda rahatlıkla çıkar. çene yapısıyla orantılı olarak acı olayı yaşatabilir.
ilk fırsatta çektirilmesi gereken dişlerdir. aman sağlam falan demeyin, en kısa zamanda çürüyecek ve diğer dişlerinize de zarar verecek.
ailemde ve arkadaş çevremdeki herkesin çıkarmakta zorlandığı diş.lise 2 de hiç acı çekmeden çıkarmıştım, hissetmedim bile.ama anladığım kadarıyla bazı insanların çıkarması çok çok sancılı ve çile dolu oluyor.
kendimi eksik hissetmeme sebep olan nankör diş. yaşım da geldi neyin tribindesin?

ayrıca sırf bu diş için klinik açılsın çok para var diyorlar.
yarın birini çektireceğim ve bana son bir haftayı yalan eden diştir. daha çıkarken erimiş olup allah belasını versindir. ulan 20 yaşında çıkan dişten hayır mı gelir! evet hala ilaç kullanıyorum. gerginim.
çekilerek değil de ameliyatla alınırsa pek bir uğraştıran diş, geçmek bilmeyen bir saat.
Telin düzelttiği diş yapısını bozmaya aday dişlerdir.
5 yıl önce çıkan diş.
4 senedir çıkmamak için direnen, ara ara baş ağrısı yapan rahat yemek yemeyi özlediğiniz lanet bir şey. 5 kere doktora gitmişsinizdir. almamak için ısrar edeninden tut çıkar diye temenni verenine kadar gider bu üzücü durum.
alt çenedekiler çekilirken hayattan soğutan dişlerdir. 1 saat kes,biç türlü işlemden sonra aletler bile yamulur ama o diş çıkmaz. Niye çünkü kanca şeklinde bir köke sahiptir. Kanaması da 3 gün bitmez. Tam bir kabus!
2 gün geçmesine rağmen hala kendini belli etmeyen aspirin canavarı diş.