bugün

akp hükümetinin getirdiği uygulamadır.

karakola molotof, mahallelere havai fişek atanlara ceza yok; türk, yere sigara atsa ceza alıyor. ne iki yüzlüsünüz lan siz.
sadece sigara değil, çikolata çöpü vs gibi şeylerinde yasaklanmasını gerektiğini düşündüren durumdur. başbakandan sigaraya gösterdiği hassasiyeti çevre kirliliğine de göstermesini beklememize neden olur.
yerindedir.
memleketim de buna bile bok atan beyinsizlerin bulunduğunu görmemize sebep olmuş uygulamadır.
her gördüğüm izmarit için, "bunu atan kişinin..." diye başlayıp, saymaya başladığım küfürlerin azalacak olması anlamına geliyor. ancak uygulanmaz ise, her gördüğüm izmaritte, izmariti atan kişi ile birlikte kendilerinin de kulaklarını çınlatacak olduğumu belitmek isterim. saygılarımla.
ceza kanunu temelinde konuşuyorsanız suç değildir. (bkz: kanunsuz suç olmaz) fakat kabahatler kanunu içinde bir kabahat olarak değerlendirilir. bunun yanında yere muz kabuğu, elma çöpü atmak da aynı derecede kabahattir!.

(bkz: ottur günahı yoktur)
böyle bi uygulamayı bile sırf muhalefet olsun diye eleştirenleri esefle kınıyorum.
izmariti atarsan suç. paketi atarsan madalya takıyorlar, dene istersen.
Singapur'daysanız suçtur; yüklü bir para cezası ödersiniz.
yere sıgara izmariti atmakla karakola molotof kokteyli atmayı aynı kefeye koyan insanların sittim sene hazmedemeyeceği suç..

birisi kirli ve içi pislik dolu bir siyasetin ürünüdür diğeri ise kirli ve içi pislik dolu bir insanın bireysel ürünüdür..

işin en kötü yanı ise ihalenin hükümete kalması.. tuttuğunuz parti gerçekleştirmiş olsa bunu ne güzel göt yalardınız değil mi?..
(bkz: yere sigara paketi atana madalya madalya takmak)
ilk defa bugün şahit olduğum uygulama. üç liseli genç sigaraları tüttürürken yaya polisler etrafta dolaşıp duruyorlarken sigara izmaritlerini yere atınca yaklaşıp 10 dakika konuşup sigara bırakma sözü alıp salıverildiler.
sokağa işemekten en büyük hazzı alan millete uygulanmaması gereken yasa.

(bkz: bu ne yaman çelişki anne)
cekirdek organik atiktir.
sigaranin izmaritini saymazsak yari organik. bir poset ve plastik gibi cevreyi kirletmez. bir kac gune insanlar tarafindan ezilerek dogada kolay ayrisir.