bugün

başka sıkıntıların vardır. maddi ve manevi yönden çok kötü bir dönemden geçiyor, olabilirsin. çevrende fazla insan kalmamış, kendi kabuğuna çekilip, özgüveni kalmamış içine kapanmış bir durumdasındır.

daha önce aşık olmuşsundur canını yakmışlardır, şimdi ise bu kadar derdin varken birisine tekrardan bağlanmak, tekrardan aşık olmak, ve sonrasında tekrardan acı çekmek, içinde bulunduğun durumu dahada bok yapacağını düşündüğün için başlamıyor olabilirsin.
önceki sevgililerden edinilen tecrübeden kaynaklıdır. herşeyi al baştan yapman gerekir, tekrar dinle, tekrar anlamaya çalış, tekrar güven, tekrar birini tanı, tekrar inan, tekrar doğru kişi mi diye kafa yor, tekrar kendini doğru ifade etmeye, tanıtmaya çalış, tekrar,tekrar,tekrar.. korkmakla yılmak arasında gidip gelmektir.
doğal olandır. her şeye yeniden başlamak, yeniden tanımak, yeniden eskisi gibi hissetmek zahmetli ve zaman alan bir şeydir.
Kötü bitmiş bir kaç ilişkiden sonra başa gelen durum. bütün it, kopuk beni mi buluyor; hiç doğru dürüst insan raslamayacak mı bana depresyonlarına girilip feministliğe kadar gidilebilir.
yaz başında bikini giymekten korkmakla eşdeğer.
edit: şişman değilim sadece genelleme.
insan korkar kendini geri çeker ister istemez, acı çekmekten üzülmekten sevip sevilmemekten, yalnız kalmayı tercih eder.
korkunun ecele faydası yok be dostum.
Hayirlisi be gulum diyip birakmalidir kendini, korkmamalidir.
kimsenin bişeyden korktuğu yok aptal romantik cümlelerle kendinizi kandırmayın.

yeni ilişkiden korkmak dediğiniz şey "daha iyisini bulamadım henüz"den başka bişey değildir. emret güzelim emret istediğin şarkıyı emret ooof ooof.
geçmişte duyulan acının geçmemesi , bir yaranın kapanmamış olduğunun göstergesidir.
korku geçtiği an yeni bir ilişkiye girilecektir.
sütten agzı fena sekilde yanan kisilerin tutumudur.
Acı tecrube yasamistir.
(bkz: ben)
bir daha reddedilmek istemeyen kişiliklerin önlerine çektiği perdedir.
tamamen yalandır. kişinin kendisini kandırmasıdır.

geçmişte yediği bir sürü bok varken ondan daha kötüsünü yapmaktan korkmak hikayedir. geçmişte o bokları yerken korkmuş muydu? hayır. peki geçmişte yaşanmış ciddi bir tecrübe varken gelecekte de aynısını yapmak salaklık mıdır? aynen öyle. yeni bir ilişkiden korkmak denilen şey özünde bireyin kendisinden korkmasıdır.

yabancılaşmadır.
ve korktukça içine sürüklenirsin yeni bir ilişkinin.

sütten ağzı yananın yoğurdu üfleyerek yemesidir hülasası.

ama ya tutarsa?
eski ilişkinin sonunda olandan korkmaktır. Sonuçta herkes herkes değildir risk alınmalıdır.
ilişki istenir ama getirdiklerinden, getireceklerinden korkulduğu için uzak durup korkulur.

insanları bu hale getiren kahpeler utansın.
uzun soluklu ilişkiler geçirmiş olarak, bu aralar yaşadığım hadise.