bugün

görsel
görsel
evde olduğunuz zaman kahvaltınızı geç yaparsanız öğle yemeğine ihtiyaç kalmaz.
olsa da yesek dedirtir.

afiyet olsun.
Haha Kardesim ihstagram değil burası bir yanlış olmasın.
Bir takım yenebilir şeylerdir.
Asya mutfağından olanı tercih edilmesi gerekendir. Hele Hint ile Çin mutfağı ise insana parmaklarını yedirir. Demeyin bana "böcek yiyorlar", o yalan. Yoksa Hindistan'ın mesela çok köklü bir tarihi var ve sayısız baharat ile malzemeyle çalışıyorlar. Bhurji mesela menemene çok güzel bir alternatiftir, Chokha gibi doyurucu ama son derece hafif olan yiyecekler vardır, rasmalai gibi kemal paşa ya alternatif olabilecek besleyici sütlü tatlılar vardır, say say bitmez. En iyi yiyecekleri ise yine çeşit çeşit olan biryani gibi tavuk yemekleri. Bana kalırsa Hint yemeklerinin sırrı kullandıkları baharatları kendi yağ ve aromalarını salacak kadar uzun bir şekilde pişirmeleri / kızartmaları. Sıkıntı bu yemekleri hazırlamak için gereken baharatları bulmanın çok çok zor olması. Bir de bu yemekleri yapmak inanılmaz zaman alıyor ki zaten o yüzden Hint yemek kültürü ne yazık ki yavaş yavaş kayboluyor endüstrileşme ile insanların bunları yapacak bulamaması yüzünden. Çin'e gelecek olursak orada da Biang Biang gibi çok güzel noodle tarifleri var. Yemeklerinin en sevdiğim kısmı özel hazırladıkları çeşit çeşit soslar.
görsel
(img:#2158855)
insanlar hepcil olduğu için herşeyden yiyebilirsiniz abur cuburda dahil. selam ve duva ile.
Ajlık çok kötü bir şey.
yediğimiz bir besinin tamamen sindirilerek vücuttan atılması yaklaşık 1-3 gün sürer.
iyiden iyiye gereksizliğine kanaat getirmeye başladım.

En son hangi gün yemek yediğimi hatırlamıyorum ama gayet sağlıklı bir şekilde çalışıyorum, günlük aktivitelerimi yerine getiriyorum.
Hayatta kalmak için tüketilmesi gereken şeyin adıdır.
türklerin tüm bilinen geçmişi boyunca sabah ve akşam olmak üzere iki öğünde sadece tek çeşit yemek yeme adetleri vardı. misafirlerine de böyle ikramda bulunurlar, ısrar veya beğenmeme düşüncesinin önüne geçerlerdi.
bünyeye alınan mineral protein ve tuzlar. pişmiş yada çiğ olabilir.
tr'de günde minimum 3 defa, portekizde minimum 5 defa yapılan, uzun saatler boyunca yapılmadığında açım diye inleten etkinlik.
günde üç öğün yemek yemek büyük zaman israfıdır. Ne yapın yapın günde iki öğün yemeye kendinizi alıştırın.
iki saatte pişirilen yarım saatte biten.
--spoiler--
Miktarı arttıkça sağlıklı yemeklerin fiyatı fast food’a göre 10 kata kadar artar.
--spoiler--
Dünya üzerinde yenen yemeklerin tümünün yarısı her sene çöpe atılıyor.
Yenildiği halde kilo aldırmıyorsa dünyanın en zevkli işi olan karın doyurma eylemi.
Yapması da güzeldir, yemesi de, tıka basa doyması da.
Sabır yetenek ve sanat işidir.
Mecbur olduğumuz şey.
Sorgusuz sualsiz belirli saatlerde bulmak zorundayız. Bitki veya hayvan .
istediğiniz kadar saçmalayabilirsiniz hayvan hakları falan diye ama ölmemek için hepsini yiyebilir insanoğlu.
sevdiğin yemekleri yaparken ve yerken kadına, öğrenciye, hayvanlara, veganlara, vejetaryenlere, diyabet hastalarına, yaşlılara, kısacası toplumun tüm katmanlarına destek vermek isteyenlere;
(bkz: ) http://www.uludagsozluk.com/k/tohum-at/
Yemek eşittir mutluluk. Tabi hamileliğin ilk aylarında değilsen.
allaha şükretme nedenlerindendir.
Oldukça önemli bir fiildir.
Yemekten tiksindiğiniz an, yaşamak eskisi kadar zevkli olmuyor.

Kendinize aynada bakmak da eskisi kadar zevkli olmuyor... *