bugün

entry'ler (5)

mansur yavaş

Eski MHP'li. Böyle sağ birinin bu kadar muhalif medya tarafından ön plana çıkartılması ve demokratik hakları geri getirecek biri olarak pazarlanması hoşuma gitmiyor. Ki şimdi üyesi olduğu CHP de sol sayılmaz bana kalırsa.

yemek

Asya mutfağından olanı tercih edilmesi gerekendir. Hele Hint ile Çin mutfağı ise insana parmaklarını yedirir. Demeyin bana "böcek yiyorlar", o yalan. Yoksa Hindistan'ın mesela çok köklü bir tarihi var ve sayısız baharat ile malzemeyle çalışıyorlar. Bhurji mesela menemene çok güzel bir alternatiftir, Chokha gibi doyurucu ama son derece hafif olan yiyecekler vardır, rasmalai gibi kemal paşa ya alternatif olabilecek besleyici sütlü tatlılar vardır, say say bitmez. En iyi yiyecekleri ise yine çeşit çeşit olan biryani gibi tavuk yemekleri. Bana kalırsa Hint yemeklerinin sırrı kullandıkları baharatları kendi yağ ve aromalarını salacak kadar uzun bir şekilde pişirmeleri / kızartmaları. Sıkıntı bu yemekleri hazırlamak için gereken baharatları bulmanın çok çok zor olması. Bir de bu yemekleri yapmak inanılmaz zaman alıyor ki zaten o yüzden Hint yemek kültürü ne yazık ki yavaş yavaş kayboluyor endüstrileşme ile insanların bunları yapacak bulamaması yüzünden. Çin'e gelecek olursak orada da Biang Biang gibi çok güzel noodle tarifleri var. Yemeklerinin en sevdiğim kısmı özel hazırladıkları çeşit çeşit soslar.

covid 19 pandemisinin sona ermesi

2021'de olmayacak olandır:

https://www.cumhuriyet.co...0-yila-tamamlanir-1831461

Yeni varyantlar çıkarken ve dünya nüfusunun çoğu aşılanmamışken ne bitiyor

izmirli kızların iyi seviştiği gerçeği

Kısmen doğru olan. iyi kızlar iyi sevişir : ) insanlar öğrenemedi hala iyi sevişmenin doğduğun yer, ten rengin veya nasıl gördüğün ile bir alakası olmadığını. Daha çok karakter ile alakalı bir mesele. Yanında 5 dk duramayacağınız insanın içine girmeyin bi zahmet yahu

eskişehir

Doğduğum, büyüdüğüm yer. Özletiyor kendisini.