bugün

muhafazakar basın tarafından yayınlanmadan önce alkışlanan lakin yayınlandıktan sonra yapmasalarmış daha iyi denilmeye başlanan dizi.

ve sevgili solcular yıllarca her filminizde sağcıları direkt pislik gösterdiniz sorun olmadı bir dizi de solcular kötü gösterilmiş vay efendim vay.
uraz kaygılaroğlu nun canlandırdığı erdem beyazıt karakterinin sürüklediği dizi. Çok güzel şiir okuyor uraz. sırf onun okuyacağı şiirler için izliyorum.
Bir Cahit zarifoğlu şiiridir özünde. Dizi olarak da başarılı olmuştur. TRT dizi işini iyi beceriyor. Yalnız iktidar odaklı işler yapması ondan nefret etme sebebimdir. Kanalsın sen az karakterli ol.
Vampirli,büyülü,cadılı diziler izleye izleye kafam gitti deyip başladığım dizi. Fantastik şeylerden uzaklaşmak istedim sözlük. Dizide kadın büyü yaptı.
Emine'nin çirkefliğini bir tarafa alalım dizi çok güzel. Umarım devamında heba etmezler reyting alacağız diye.
müziği güzel olan prodüksiyon.
kaliteli bir yapım olmuş dizi.
çok özledik be başlasın artık dediğim dizi. bu diziyi izlerken bazen sırf benim için çekiyorlar galiba diye düşünüyorum. o kadar benimsedim o kadar sevdim. hem biraz kıskanıyorum galiba. hadi şair olamadık durumumuz yoktu, bari edebiyat öğretmeni olsaydık. en azından işimi şimdikinden çok daha fazla severek yapardım.
onuncu bölümü post aşamasında olan dizidir.
2. dönem ilk bölümü başlamış dizi.
öyle güzel bir dizidir ki içinde hiçbir şairi,hiçbir ideolojiyi incitmez.
Ne güzel dizidir. Arkadaşlar sevenleri olarak tanişabiliriz.
akp kanalı trt ye yakışan bir dizi. badem bıyıklıların dizisi. sloganı da şu; bıyıksız almıyoruz!
Uraz kaygılaroğlu : bir insan bu kadar mı güzel şiir okur.
Dilini en sevdiğim dizi. Bir ülke olsun ki insanları böyle güzel konuşsun. Keşke o naiflikte kalabilseydi insanlar. Keşke şiiri sevseydi yeni kuşaklar. şiir gibi dizi. O kadar güzel ki dili ,trt1 de belli görüşü empoze etme çalışmasını bile umursamıyor insan. Adı yedi güzel adam. Bence onları güzel yapan dillerindeki naiflikleri. Şiir seven insan her daim güzeldir.
iki güzel şiir yorumu için : (bkz: (vid #123788) , http://www.youtube.com/watch?v=_GSWK44CoE4)
en son bölümünde alevi konusunu çok güzel şekilde ele almış olmasıyla bir kez daha sevdirmiştir kendini. (bkz: hakkı can)
sağcının solcunun, imanlının imansızın, konu edebiyat olunca tek ruh olması gerektiğini halka aşılamaya çalışan muhteşem dizi. hatta bu dizi "türk dizileri" arasında nasıl değerlendirilir şaşıyorum. diğer birbirinden saçma diziler arasında bir başka duruyor gözümde. adamlar o kadar eşit olmak istiyorlar ki, biri nazım'ı övüyor, diğeri necip'i. sonra nazım'ı öven necip'i övüyor, necip'i öven nazım'ı. daha nasıl anlatabilirler şiirin içinde, sanatın içinde sağın solun hüküm süremeyeceğini? rica ediyorum diziyi amacı dışında izlemeyiniz.
7 güzide sairimizin hayatini anlatan fevkaledenin fevkinde naif dizi. kâh edebi yönden aşırı zengin oluşuyla kâh her fikre her görüşe duydugu saygisiyla gönülleri fethetmiştir.
şiir ve edebiyat sevenlerin ve severlerin bu aralar sıkça lafını ettikleri dizi. çekimleri kahramanmaraş ta yapılıyor.
bana şiiri sevdiren dizidir ki , Devrimci duruşu sahnesini pek severim.
An itibarı ile yeni bölümle ekranlarda.
Hep altı sayıyorum.
yan karakterlerin hikayeleri ile bir nebze daha hareketlenmesi gereken dizi. her haliyle başımızın tacı tabiki.
keşke ''sekiz güzel adam'' olsalar diye hayıflanmamak içten bile değil.
bi bölümünde adam eksikliğinden oynatıldığım ardından kendimle dalga geçmek üzere bi bölümlük izlediğim dizi.