bugün

Maceraperest isen hakkari cizre
Hatun istiyosan izmir antalya
Kalabalık istiyosan istanbul Los Angeles
Dindarsan Konya kayseri
Karadenizli seksi hatunlar görmek istiyosan ordu
Travesti görmek istiyosan bursa.
türkiye de olmayan maalesef.
olacaksa da küçük ve ucuz şehir tercih edilir.

küçümsediğimiz bayburt un sakinliğine birgün ihtiyaç duyacağız.
kuşadası.

ulan çok seviyorum şu şehri.
Türkiye üzerindeyse tartışmasız eskişehir'dir.
trabzondur.
zihuatanejo dur. izleyenler bilir esaretin bedelinde andy nin kaçtıktan sonraki hayatını geçirmek isteği ve redd ile yeniden buluştuğu yer.
(bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Zihuatanejo)
Los encılıs dır olmadı san fransisko dur o da olmadı Hotel California'sı yeterdir..
(bkz: Tórshavn)

kendisi faroe adaları'nın başkenti olur...
ben bir Akdenizliyim ama bence muğla dır Türkiye'nin en güzel yeri.
Ankara.
eskişehir.
Bir zamanlar mersindi. Bizim cocuklugumuzda.
Dünya genelinde yaparlar bu testi, ya viyana ya da stuttgart çıkar...en son önüme düşmüştü, ilk 20 şehir diye, 1. viyana 2. stuttgart'tı...
antalya'da bir süre yaşamak isterdim. en azından yazları antalya'da kalsam çok güzel olurdu bence.
Güzellikten ne anladığımıza bağlı.

Benim güzellik anlayışım, karasal iklim ve düzenli konulmuş beton yığınları olduğu için cevap eskişehir veya Ankara.
eskişehir de çok övülüyor valla. bu sene eskişehir'e gidebilirim.
Bölge olarak Marmara bölgesi.

Yaz var kış var bahar var.

Zaten nüfus dağılımını bakınca anlaşılıyor nereleri yaşanacak yer diye.
Mantıksal açıdan Adana'dır.
Yaşaması en kolay, en makul, en uygun büyükşehir Adana'dır.
Aynı zamanda kamu yatırımlarını yeterli ölçüde alan, sosyal imkanları gelişmiş ülkenin 5-6 büyükşehrinden biri.

Ancak gönlüm Muğla der.
ilçelerinin neredeyse hepsi cennet; Marmaris, Datça, Dalaman, ortaca, Milas, Fethiye..
Sıkıntısı şu; şehir merkezleri küçük, gelişmiş kamu yatırımları kısıtlı ama yaşaması büyükşehirlerden daha pahalı.

Adana ömürlük, Muğla dönemlik.
Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada olan kadim bir kültüre ve tarihe sahip, denize kıyısı olan altyapısı ve ulaşım imkanları gelişmiş ama nüfusu fazla olmayan şehirdir.

Birebir karşılamasa da mersin ve ordu buna yakınlar bence. Biri memleketim diğeri yaşadığım şehir.
81 ili de gezmedim (15 il gördüm) fakat benim tarzım afyonkarahisar.
Benzeri başka bir şehir ya da ülke olabilir.
Türkiye de Eskişehir olabilir; istanbul çok güzel ama malum deprem tehlikesi...
insanların ya da en azından kötü insanların olmadığı, etrafın yeşil örtülü ve üzerinde renkli tomurcukların serpiştiği, yüksek ağaçların olduğu, suyun berrak olduğu, güzel yemeklerin yapılıp güzel kokuların tüttüğü, gecenin bile gündüz edasında umutlu olduğu bir yerde yaşamak isterdim ama bunun için masal kahramanı olmalıyım ve aslında gerçek olmamalıyım. belki de gerçek değilimdir ve bir korku hikayesi karakteriyimdir.
Memlekette balkondan denizi görüyorum .. hep derdim deniz yoksa hayat yok.. yanılmışım... En yaşanılacak şehir sevdiceğinin yanıymış. Kim bilir belkide sevgi uğruna katlanmak..
Çanakkale.

Yaptığım 2748373783. Manifest tutmazsa burayı yakarım.
Nemsiz Amasya.