bugün

kabak lastiklerle yapılması durumunda çok tehlikeli olabilecek durumdur.
tabi bu işin kullanıcı hatasını kapsamaktadır.

yol hatasını kapsayan bölümü için;
http://www.metacafe.com/w...iny_road_in_izmir_turkey/
zor olduğu ileri sürülmüş, babanızın arabayı vermemek için yolda su kovalamasına sebep olan durumdur.
kullanıcı hatasından kaynaklanan versiyonu için;
http://www.metacafe.com/watch/90963/bus_accident/
sileceklerin açılmasını gerektiren durum.
yağmur damlalarının yol üzerinde oluşturduğu tabaka, sağnakta etkin görüş mesafesi felan.
hüzünlendirir.

lan yağmurun pskilolojisi öyle yer edinmiş ki ne alaka dememk elde değil amina koyim.
zor gelir.
70 km ile büyük bir su birikintisine girdiğinizde araç su üzerinde süzülmeye, kıçı başı başka yönlere gitmeye başlar. amortisörleri ne güzelmiş bu aracın hiç titremiyor dersiniz ama anlarsınız ki araç kayıyor.
ama güzeldir yağmurda araç kullanmak. bedavaya yıkanmış da olur.
enfes bir duygudur. hele birde sevgilin yanındaysa ve radyoda sizin şarkınız çalıyorsa, yemede yanında yat. insanın içini müthiş bi mutluluk kaplar, hani istersin ki o yağmur hiç bitmesin.

bi dakka, lan olm benim arabam yok ki. onu da geçtim benim bi sevgilim bile yok. düşündüm de çok boktan bi durumdur aslında bu. zaten yağmurları oldum olası sevmem.
istanbul'da işkence halini alan durum.
karşı şeritten arabanın üstüne, 28 litre su gelmesi kuvvetle muhtemeldir istanbul da.
görüş mesafesi azılır, farlar insanın gözünü yorar. bütün çukurlardan bonus toplarsınız, insanları son anda fark edersiz. sıçrattınız sular yüzünden küfür edenler kulakları eve geldiğinde bile çınlartır...

bazende çarptığınız zaman önünüzde bir araba olduğunu fark edersiniz. *
hep yaptırıldığımdır. şöyleki;

zaten bıkkınlık gelmiş trafikten, carttan, curttan mümkün olduğu kadar çıkmam yola.
arada bir mecburen ve de genelde yaz aylarında şehirlerarası yola çıkarım. hava pırıl pırıldır.
genelde yolu yarıladığımda sğanak başlar. hem nasıl bir sağnak. allah seni inandırsın göz gözü görmez. arabanın kaputa falan yıldırım düşer, silecekler yetişmez. ben kahkayı basarım.
yavaşlarım tabi.
soğuğa yiğitlik olmaz misali doğaya da yiğitlik yapmam.
yağmurlu havada motor kullanmaktan daha kolay eylemdir. dikkatli olunması gerekr. (bkz: desmosedici)
yavaş ve dikkatli gidilmesi gereken havadır, her an kaza riski yüksektir.

edit:bu neden eksilenmiş onu anlamadım
güneş gözlüğü takılmalıdır.
(bkz: şaka değil)
yayalara dikkat etmezseniz kulağınız çınlayabilir.
silecekler camın yarısında kalıyosa b.ktan bi durumdur.. bizim külüstürünki tam ortada kalıyo şerefsiz..
klimanız çalışmıyorsa yada bir arızası varsa, camlar buğulanacağı için işkence haline gelecek durumdur.
ha bir de yağmurlu havada, arabanın içinde sevgiliyle başbaşa kalma durumu vardır ki, unutulmaz anlar yaşatabilir.
geçen cuma günün balıkesir-bandırma arasında giderken karşılaştığım durumdur. çok güzel bir havadır. açıyorsun sıcak klimanı birde hafiften slow bir müzik , su birikintilerinden geçerken suyun yarılması ve saçılmasının verdiği ahenk muhteşemdir. kısacası güzeldir yağmurlu havalarda araba kullanmak.
sürekli buhulanan camların insanı sinir ettiği durumdur.
karşı istikametteki aracın kaldırdığı suyun büyük bir dalga olarak üzerinize gelişini gördüğünüzde, miami'de sörfle dalganın içinde gezinen gencoları anlamaktır.
müthiş keyiflidir ve insana şanslı olduğunu hissettirir. kaldırımda yürürken yoldan geçen araçların çamur sıçratması stresine maruz kalmadan, radyonun sesi silecek sesine karışır, öyle yolda akar insan.
harikadır.
dikkatli olunmalıdır her an risk yüksektir, sürtünme azaldığı için kazalar meydana gelir.