bugün

La yok. Gidin köy sütü alın ve kendi yoğurtunuzu,peynirinizi yapın. Daha sağlıklıdır emin olun. Birileri için kendinizi değiştiriyorsunuz sizin olmayan aklınıza.
Kafanızı sikiyim.
Ulan zaten millet keyfinden içiyor sanki 100 ml sütte 3 gram protein var keza yogurtta ayni şekilde bir ölçek protein tozunda 27-28 gram protein var ve bu zaten doğal olan peynir altı suyundan yapılıyor doktorlarda boş konuşuyor sanki kendisi alıp testlere soktu ürünleri tek tek deneyip. Tatlandırıcı kullanılmayan aspartam içermeyen tozları kullanın genrise markasını öneriyorum Türk eczacılar yapıyor.
Türk halkı spor hakkında bilinçlendirilmeli diyorum. Sadece Protein tozu kullanarak 3 ay da spartacüs vücüdü yapabileceğini sanan bir gürüh var ortada ilginçtir, senin 3 ay da kas liflerin tomurcuklanır ancak siktir git belediye nin getirdiği spor aletleriyle oyalan.

Protein tozuna gelirsek spor dan önce ve sonra kullanıyorum. 2 yıl da araştırmasını yaptım zararlı değildir diyemem ama bilinçli kullanılması gerektiğini söyliyebilirim.

Saygılar.
Fitness la ilgileniyosan Her gün et baklagil ve yumurta yiyemiyosan sike sike kullanman gerekir.

Bence bir sakıncası yoktur.kullanın.
protein tozu kaliteli ürün ve bilinçli kullanımda ciddi sonuçlar verebilecek sporcu takviye besinlerdendir.

bu konuda abd menşeili 'whey' markasını tavsiye edebilirim. görece pahalı bir üründür. 2,5 kilosu 150 tl civarıda olabilir. ben uzun zamandır kullanmadım. daha doğrusu spora uzun zaman ara verdim. spor yaptığım dönemlerde 2.5 kilosu 80 tl civarındaydı. bu takviyeyi tek başına değil, glutamin ve creatin eşliğinde kullanırsanız daha verimli sonuç alırsınız. ayrıca beslenmenize çok önem vermeniz gerektiğini söylememe gerek yok. kullanım şekli spor yapılan günler 2 doz yeterlidir. spordan önce ve sonra olmak üzere 2 doz. ancak glutamin ve creatin spordan önce tek doz olacak şekilde. sadece protein tozu 2 doz yani. amatörde olsa hakkını vererek sporla uğraşmıyorsanız elinizi sürmenize gerek yoktur. hiç bir faydasını göremezsiniz bu takviyelerin.

ben kullanığım dönemde haftada 3 gün 2 kmden toplqm 6 km yüzüyordum. her gün de 5 km yürüyüş. her antrenman 2 km ve öncesinde sonrasında bu takviyeleri alırdım. eski bir lisanslı yüzücüyüm. amatör olarak da vücudu şekle sokan jimnastik hareketleri ve 5 kg dambıl kol çalışması. beslenmem yağ ve hamur işi ayda yılda bir şeklinde protein ve sebze ağırlıklıydı. şeker ihtiyacımı yaş ve kurutulmuş meyvelerden alıyordum. tatlıyı seven biri olarak zor oluyordu ama yapacak bir şey yok. şeker, un, tuz en büyük düşmandır.

ancak bu tarzda yaşamayı alışkanlık haline getirdiğinizde hayattan keyif alıyorsunuz.

en son vereceğim en önemli bilgi ise bu hususta bilgisi olmayanlara gelsin;

protein tozu, glutamin veya creatin gibi besin takviyeleri anabolizanlarla karıştırılmasın. yani sentetik üretilen ve son derece zararlı olan stereoidlerle yakından uzaktan ilgileri yoktur bunların. vucudu arnold yapmazlar. sadece spor ve düzgün beslenmeyle vücudu daha formda kılarlar ve antrenman temponuza pozitif etki ederler.

edit: doz miktarından kasıt merak ediliyor. protein tozu yarım su bardağı dolusu kastedilir. süte veya suya karıştırılır. ben üşengeç olduğumdan yarım şişe 50 cl bildiğimiz suya ağzı geniş huni ile yarım bardak protein tozu, creatin ve glutamini de birer çay kaşığı olacak şekilde dökerdim. ağzını kapatıp çalkalardım. içime hazır. ikinci dozda ise sadece protein tozu döküp antrenman sonrası içerdim.
ayrıca bu ürünler kesinlikle zararlı değildir. bildiğiniz peynir altı suyudur protein tozu. glutamin ve creatin de doğal yollardan elde edilenleri öyledir. dozunu yeterli almak kaydıyla sadece vücudun ihtiyacı olan protein gramajını spor sonrası yorulan vücuda daha hızlı verilmesini sağlarlar. glutamin ise protein oluşturan aminoasitlerden biridir. creatin ise kas hücrelerine yağları indirgeyerek enerji veren bir aminoasittir. dediğim gibi bunlar spor yapan dengeli beslenen ve dozunda kullanan birine son derece fayda sağlarlar.
neyini savunuyorsun kardeşim sen onu vücut yapmak şekil olmak kız tavlamak için kullanıyorsun vücuduma sağlık katsın diye değil boşuna tıp edebiyatı yapmayın.
1-protein tozu kullanmis ölmüssss seklindeki hikayelerin hepsi gercegi sakliyor. acayip acayip seyler kullanip sucu protein tozuna atiyorlar. bu spor isine bi baslayin; bi sure sonra kim synthol kullaniyor kim yapay hormon kullaniyor kim naturel anliyorsunuz.

2-spor oncesi ve sonrasi kullaniyorum. kas yaralanma/sakatlanmalarina engel oldugunu soyleyebilirim.

3-protein tozu ek besindir. o kadar. gunluk 200 gram protein almaniz gerektiginde yumurta tavuk ve lor tuketmek ic bayici bi hale gelebiliyor.

4-protein tozu hakkinda kotu konusan tipler evinde oturup gotunu kaldirmayan dombili tipler. inanmayin; haters gonna hate.

5-her sey glikoz-fruktoz surubuna gore daha sagliklidir. abur cubur tuketmeyin.

6-spordan sonra protein takviyesine acil ihtiyaciniz vardir; hatta en onemli anlar spordan hemen sonrasidir. lordur dana etidir yumurtadir bunlar sindirme sureleri yuzunden ayni isi goremezler.

7-spor yapmayi birakinca eriyo onlar diyen tipleri cok umursamayin. protein tozu tuketsen de tuketmesen de kullanmadigin kaslar kuculecekler. buradan anlayabilirsiniz ki; bu tipler hic spor yapmamislar.
Amino asit kadar zararlı değil.böbrekleri çok yoruyor.casein olanını kullanmak mantıklı.
kaliteli olanından kullanın.
osurtuyor. cayır cayır osurtuyor.
patır patır osurtuyor.
çatır çutur osurtuyor.
şimdi krdsm 33 liraya protein tozu alıyorsun.
Kim bu bilim adamları isviçreli falan değilse pek aldırmaya gerek yokta o yüzden soruyorum.

Protein tozu dediğimiz şey ek takviye olarak kullanılır.

Sen Türkiye gibi bir ülkede tam anlamıyla sağlam bir vücut yapmak istiyorsan doğal yollarla o proteini karşılaman için servet harcaman gerekiyor. En ucuz protein kaynakları bile pahalı ülkede nereye karşılıyorsunuz.

Kullanımı sakıncalı değil ve bir zararı yoktur. He tabi sen gider saçma sapan birisini alır kullanırsan zararı olur. Seçim önemlidir.