bugün

Bana turşu çok ilginç gelir sebze resmen başkalaşım geçiriyor.
bezelye öyle bir sebze ki kardeşim bu zımbırtı yemekhanede her yemeğe katılıyor pilava makarnaya ete mantara çorbaya ulan salataya bile katılıyor. dur be kardeşim tatlıya girme bari.
izmir den parise uçakla giderken yediğim dolma.
turşuyu yemek olarak tüketen yazarı ortaya çıkarmış entry dir.
tirit. adıda kendide ilginç.
Arap aşı yenmesi tuhaf.
büryan kebabı. eti kuyuya sarkıtıyorlar etin altında büyük bir kazan ve sarkıtılan ipe asılı kuzu eti ateşle temas olmaksızın pişiyor. tamamen buhar teknolojisi. buharla pişiyor bu meret. ben yanında perde pilavıyla yemiştim bir zamanlar fatihte. bir de tasta ayran getiriyolar kepÇeyle iÇiyorsun. tadı öyle Çıkıyormuş.
Şırdandır. Bir kere yemeye teşebbüs ettiğim halde şırdancının şırdanı bana doğru sallamasından sonra şehri terk etmiştim.
part kurban bayramlarında yapılır mumbar la birlikte ama bu part dedikleri hep daha güzel gelmiştir.hayvanın bağırsak taraflarından bir yerden yapıyorlar galiba dikiyorlar daha yumuşak oluyor baya pişiriyorlar çok güzel bir yemek adana da yapılıyor.
Mumbar dolmasıdır. O sunumu,görüntüsü vs vs.
Çorti. Bir tur lahana yemegi.
(Yorum yok belki seveni vardir)
şırdan ulan. mumbar ulan.
Kesinlikle Yarma. Arkadaş yarma diye yemek ismi mi olur? Hadi ismini yarma koydunuz eyvallah ama tadı da isminden kötü.
Karsıyaka carsı icindeki çin lokantası yemekleri. Yerini attım tabi ki, carsıda ne arar çin lokantası ama çin yemekleridir benim için.
Çiğ köfte. O kadar ünlü olmasını o kadar çok sevilmesini anlayamamışımdır.
Reklamını çok iyi yapmışlar demek ki.
Şırdan. Adanalılar bilir. ilginç ama bir o kadar da leziz.
Mumbar dolması.
Yani tamam sevmiyorum o ayrı ama neden böyle bi yemek yaratma gereği duyuldu, nerden aklınıza geldi?
(bkz: Nusr-et steakhouse) ne ilginç dövüyor tuzluyor eti, yiğidim.
Havyardır. Gerçi sürekli yiyorum ama garip lan. Balıkların yumurtasını yemek kimin aklına geldiyse.
(bkz: Bamya). Çok ilginç. Nasıl benziyorlar yavrucaklar. Benimsiyor lakin yiyemiyorum.
(bkz: türlü)
şırda. tövbe bismillah şeye benziyo.
ala pişmiş gurt yapan et.

sivas'ta meşhurmuş.
(bkz: şırdan)
(bkz: kelecoş)