bugün

* aranacak yerin numarasını yanlış çevrilmesi üzerine çıkan numaradır.

(bkz: yanlış numara diyalogları)
ring ring ring.

- alo, yanlis numara .

+ oha lan daha kimi aradigimi söylemedimki nerden bildin yanlis oldugunu.

- kardesim burasi restorant, ismi de yanlis numara...
-alo?
-merhaba. abc eczanesi mi?
-hayır yanlış numara..
-hmm.. kusura bakmayın. ben daha sonra tekrar ariyim.
-daha sonra arasan da eczane olmayacak. *
en çok garibime giden nokta şu. bazen ev telefonu bir kez çalar. tam telefon ahizesinin yanına geldiğin zaman telefonun sesi kesilir. görüntülü telefon olduğu için, merak eder ararsın.

- bizi aramışsınız.
- biz aramadık.

elveda dünya, merhaba feza....
asla meşgul değildir...
yanmış numara. serbest çağrışım. swh
- yeğenim benim kontörüm az. acil 100 kontör yolla.
- ben yeğenin değilim.
- benim yeğenin telefonu sende ne arıyor. neyse kontör bitiyor ben kapatacağım. yeğenime söyle 100 kontör yollasın.
- amca ben değilim yaw.

pat telefon kapanır. yarım saat sonra tekrar arar.
- senin yeğenliğine tüküreyim. acil kontör lazımdı. senin yüzünden çok zorda kaldım.
- amca ben yeğenin değilim.
- ulan yeğenim değilsen ne amca amca deyip duruyorsun it?
- senin de yeğeninin de *mına koyacağım ha. ben değilim diyorum hayvan.

bir de yanlış telefona mesaj çekenler var. zaten bir sapık gece gündüz ödemeli arayıp duruyor, ben açmıyorum.. hanımla alış verişteyiz. para çekmek için bankanın açılmasını beklerken yine ödemeli arayan sapık arar. telefon kapatılır. ama ısrarla aramaktadır. tekrar tekrar kapatılır. ardından başka bir numaradan mesaj gelir. mesaj harfi harfine şöyle;

"cnm ben zeynep benim tlnda bi sorun vr acilen gamzeyi ara hemen ara"

hanım görünce kavga başlar. "yanımda konuşamadın kız da mesaj yolladı değil mi" diye tutturur. tanımıyorum desem de inanmaz. önceden sabıkalı olmak kötü bir şey.

bazen diyorum, ver şu kızın numarasını sözlüğe, millet arayıp yanlış mesaj yolladığını haber etsin.
+ alo, orası itfayemi ?
- ne itfayesi lan , burası kerhane..

diye bir filmden alıntı olan bölümdür.
http://tinyurl.com/39om5e3
-alo
+ben aliyi aradım
-evet
+ali senmisin
-evet
+nabıyon lan
-evet
+ne eveti olm
-evet
+olm mal mal konuşma lan.
-evet
+lan şerefsiz maytapmı geçiyon lan benle
-efenim
+efendi babandır lan
-yanlış numara gardaşım kapat kapat
telefonda istemediğin tanımadığın kimsenin karşına çıkmasına sebep olan numaradır.

-efendim?
-alo cüneyt?
-evet?
-aa pardon yanlis cüneyt.

ve kapat gitsin.
-kanka yarın sabah sizdeyim bak kontörüm yok.
- sen kimsin ya?
-pardon iyi geceler yanlış oldu.
-niye sen kimsin yaa kimi aradın sen?
-seni aramadım iyi geceler özür dilerim.
- o zaman doğru arasana bu saatte yani ayıp bence rahatsız..

kapat kapat kontor bitti.
Yanlış arayan kişi telefonu kapattıktan sonra bir süre daha merakla telefonun başında beklememe neden olur. Çünkü emin olun ardından bir kez daha hatta birkaç kez daha yine sizin numaranızı çevirerek sizi arayacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=KXJKe_3geyQ
Micheal Connelly'nin harika kitabından Yanlış Numara herkesin okumasını tavsiye ederim.
genelde konuşma uzar ise karşılıklı küfürleşmeye başlanır ve en acayip küfürler bulunur sonuç hiçbir şey.
Az once yasadigim durum. Sevdicekle face uzerinden edilen ve gerim gerim geren bi tartismadan sonra durumu telefonda konusmak icin onu aramaya karar verdim.
Sorun şu ki kizin numarasi bende kayitli degil evet telefonum kafayi yedi rehber sifirlandi (valla lan) isteyemedimde numaran silindi desem bilerek sildigimi felan dusunurdu. zaten numarasini biliyordum (bilmiyormuşum) ve numarayi yazip aradigimda karsidan ses gelmeden direk lafa basladim.
nerden baksan cevap beklemeden durmaksizin 2 3 dakika konustuktan sonra karsidan bi erkek sesi geldi "sen baya dertlisin anlasilan gardaşim"
Halen dumur haldeyim.
usta aktör zeki alasya'nın hem başrol, hem yönetmenliğini üstlendiği film.
Biri Polis diğeri komi olan iki arkadaşın tarihi eser kaçakçılığı yapan bir çeteye karşı verdikleri mücadeleyi konu alan bir komedi filmi.

Yapımı : 1985 - Türkiye
Tür : Komedi , Macera
Süre: 78 Dak.
Yönetmen : Zeki Alasya
Oyuncular : Metin Akpınar , Zeki Alasya , Tuluğ Çizgen , Efgan Efekan , Leyla Somer
Senaryo : Yalçın Yelence
Yapımcı : Enver Özer
https://www.youtube.com/watch?v=a3RSKSvcKdw
Aradığını hep yanlış yede arayan numaradır.
bir hint filmini aklıma getiriyor , bir aamir khan filmi ; pk.

orada dini sömüren bir düzenbazın yaptıklarının doğru ve hakiki şeyler olmadığını halka ispatlarken bu sloganı kullanıyorlar . yanlış numara!

halk ikna olarak bu din adamlarını sorgulamaya başlıyor.

hint filmlerine ön yargılı olanlar özellikle izlesin.
hint filmlerini sevenler zaten izlemiştir.

yok izlemem derse en azından bu bölüme bakabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=R3wlU30Ft6k .
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar