bugün

entry'ler (604)

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

uzuun bir aradan sonra yeni bir entry giriyor. Bu sürede iphone 3-4-5 (ücgen gibi oldu) serileri curutmus 6'yı çıkartmış. Masaüstü bilgisayarlardan laptop'a geçilirken, artık o da kalmayıp tablet devrine geçiş olmuş. galatasaray bilmem kaç kere teknik direktor değiştirmiş, sebze meyve fiyatları çok artmış. Yaprak dokumu dizisi bile bitmiş. Yani azizim, gunler yıllar geçiyor, yaşlanıyoruz. Neyse, uzun süre sonra yazdım entry'mi, ben gidiyorum yine yaşlanmaya. Sevgiyle kalın

2000 li yıllar

devrin, sanayi devriminden bilgi ve teknoloji devrimine donustugu yıllar.

11 eylül 2011 ibb spor galatasaray maçı

' bu takım ne zaman düzelecek ya?' sorusunu tekrar sogrulatmış maç. her sezon gibi bu sezon da takır takır futbol beklerken yine gs nin tıkır tıkır döküldügü sezon acilisi olmus. beklentilerin oldugug futbolculardan, eboue cok cok daha iyi olmaliydi. ama adamin sucu yok, yillarca sag bek oynamis adami sola alir isen, bu sonuca katnalirsin. melo ya ne yaptigini cok iyi biliyor, ya da ne yaptigindan haberi bile yok. ikisini de kanitlayan hareketleri vardı mac icinde. ujfalujsi cabaliyor ama kesinlikle cok daha iyisini gormustuk, gormeliyiz de kendisinden. baros'ta ilyas salman in ya ya ya sa sa sa
filmindeki son halleri goruluyodu, kuvvet yok, cabaliyor am yere yigiliyor, faydali olamıyor vs vs.. kimse sorumluluk almiyor, ceza sahasinin girisinde sut cekmekten korkuyor herkes. bu is boyle yurumez, boyle devam edilir ise gecen senekinden daha kotu bir tablo ile karsilasilabilinir ! cok calismak lazim coook..

a clockwork orange

yeni izleme fırsatı buldugum film. gercekten mukemmel uyarlanmis bir yapit. burokrasi yuzunden enteresan sonuclar cikiyor; yazar adam hapse giriyor, alex in elemanlardan 2 si polis oluyor falan.. * bir insanın yaptıklarını degistirtebilirsin ama yapısını degisteremezsin, yani alex saldırgan bir manyaktı, sakin bir manyak oldu sonucta. her neyse, izleyin derim izlemeyenlere.

ha belirtmek isterim ki gordugum en iyi girise sahip filmlerden birisi, belki de en iyisi.

askerliğin bittiği gün

hayatı ertelemek için hiçbir bahanenin kalmadığı gündür.

enzo ferrari

birçok genç yarışçının ölmesi ile suçlanır kendisi. ancak bunu kabul etmez zira yalnızca bir tanesinin geri gelmesi için bütün herşeyini vereceğini söyler *. sonuç olarak, ferrari yi hiç yoktan yaratan efsanevi kişiliktir.

starbucks

standartlarından ödün vermemek için her yola başvuran kahveci. soyle ki, calisan bir arkadasim var orada. bir kadın başka bir yerde içtiği içeceğin aynısını bu arkadaşın çalıştığı yerde de söylemiş. ancak ilk içtiği yerdeki tadı alamadığını ileri sürerek 7 kere kahveyi değiştirtmiş ve tek kurus odememis, daha dogrusu firma talep etmemis.

kevin durant için ne dediler

ömer onan: ben bu adamı tutamam.

trivial pursuit

çok eğlenceli ve bir o kadar öğretici oyun. tabi verilen cevaplar da çok eğlenceli olabiliyor bazen;

soru: boğa güreşleri ile ünlü ilimiz?
cevap: ispanya !

Not: Artvin imiş, bilmiyor idik, aydınlandık. Teşekkürler trivial pursuit.

18 yaşında olmayı isteme nedenleri

ehliyet arzusu en başta çoğu için.
bir de 17 iken 18 cazip geliyor, ama 18 üzerine çıktıkça 17 cazip hale gelmeye başlıyor, karışık durumlar.

david vendetta

antalya da keman partneri micah ile çalarken kaçak işçi diye tutuklanan ve 5 yıl türkiyeye girmesi yasaklanan dj.

zaytung

son zamanlarda tek düze oldugunu düşünüyorum. eskidi kadar keyif vermiyor kanımca.
ancak şunu da eklemeden gecemeyecegim, su haber bomba gibi düşmüş gündeme:

eğitim sisteminde köklü değişiklik: “hiçbiri” seçeneği “e” şıkkından “b” şıkkına alınıyor

ezel

hay s*kiyim afedersin. pazartesiyi güzel kılan tek şeydi, o da bitti bi süreliğine. nasıl beklicez şimdi yeni sezonu? dumur edip bitti gitti ya hu.

kız istemeye beraber gidilmesi gereken kişiler

(bkz: haldun üstünel)

tayyip erdoğan ölünce atılacak gazete manşetleri

sabah: biz daha önce söylemiştik.

passaparola

ece toprak ın yine çok güldürdüğü bir program. şöyle bir teklif yapmıştır,

(bkz: varsa başka bir oyun oynayabilir miyiz)

ezel

ali ömeri öğrendi, ali öldü *. ömer in ailesi ömer e dönen oyunu bildigini cengiz e söyledi. son haftalardak, en guzel bolumdu kanımca.

sanki sona doğru yaklaşıyor dizi, hadi hayırlısı.

ha bir de, ne olursa olsun intikam almaya kalkarsan sonunda üzülüyorsun. (bkz: ali) (bkz: ezel hali ile ömer)

her sene transferi gündeme gelen futbolcular

bir dönem insua gündemdeydi galatasaray için. bi alamadılar gitti yıllardır..

yeni rakı reklamları

halil abi temalısı için;

http://www.youtube.com/watch?v=Gf-IyC-zKNw&feature=related

bursaspor a söylenecek tek cümle

galatasaray ve besiktas in erken havlu attigi ancak fenerbahce nin son haftaya kadar kovaladigi ve bunlara bagli olarak fenerbahce ile birlikte sampiyonlugun en guclu adaylarindan bir tanesi olup 2009-2010 sezonunu fenerbahce den 1 adim onde bitirerek tarihindeki ilk super lig sampiyonluguna ulasan bursaspor u tebrik ederiz.

al sana tek cumle, hic noktalama yok.