bugün

mazhar alanson un en güzel şarkılarından biridir.bir çok hatun bana yeniden şarkılar söyleten kadın diyen birisine vurulur...
bir ibrahim erkal şarkısı aynı zamanda.

Yandım bir güzelin hasretinden cayır cayır
Yandım yollarını gözlemekten gelmez hayır

Yandım durmasını, bakmasını, kızmasını beklemekten
Yandım çok yandım

Yandım ellerini, gözlerini, sözlerini özlemekten
Yandım çok yandım

Ben bu hasretlerde yaşamaktan
Ben bu özlemlere dayanamamki

Yandım onsuzluktan

(bkz: yananı görür allah)
super guzel bir şarkı. sozleri de bir o kadar.
mazhar alansona ait şarkıdır,tarikat ehli olan mazhar alanson,aslında bu şartkıyı allah a veya peygambere yazmıştır,daha sonra sözlerinde biraz değişiklik yaparak bugünkü haline getirmiştir...
tarkan'ın 2001 yılında çıkardığı karma albümünde seslendirdiği şarkı. mazhar alanson'unki kadar güzel olmamıştır o ayrı.
canı yandığında insanın söylediği bir ünlem.
bana yeniden şarkılar söyleten kadın... son yıllardaki en güzel şarkı sözlerinden biridir kanımca.
(bkz: ne gemiler yaktık)
sevdiğinle beraberken dinler; ona o anda bile yeniden aşık olursun. ama ayrılınca da dinleyenin vay haline.
son 10 yılda yapılmış, en iyi türkçe sözlü popüler müzik çalışması.*
tarkan yorumu tek kelimeyle muhteşem olan şarkı.
mazhar alanson yorumu da güzeldir.
şarkı o denli güzeldir ki kim okusa yakışır.
müziğin iki güçlü ismi Bertuğ Cemil ile Nilgünün muhteşem düetinden dinlenmesi keyif veren parçadır.

--spoiler--
Sevgilim gec kaldın aşka
Benide hayata gec bıraktın
Yaşayan bir ölüyüm şimdi
Sensiz sessiz son baharda

Cennetlik duygularla
cehennem oldun kaldın
Yandım Yandım Yandım
Yandım Yandım Yandım

Sevgilim inanmadın aşka
Gercekle yüzleşince korktun kaçtın?
Yaşayan bir ölüyüm şimdi
Beni anınca için sızlamaz mı?

Cennetlik duygularla
cehennem oldun kaldın
Yandım Yandım Yandım
Yandım Yandım Yandım

Hangi yasak iki kalbe bedeldir söyle
sitem etsem dünyaya avunmaz kalbim
Hangi yasak bedeldir ikimize
En tatlı rüyadan uyandım
--spoiler--
mazhar alanson'un oldukça güzel söyledigi şarkı. severek dinliyoruz.
hamdım, piştim, yandım...
-Şarkı söylemeni çok özledim.
+Yandım yandım, Ah ki ne yandım. Gerisini söylemeyeyim, üzüleceksin. Umutlanacaksın.
-...
dinlerken insanın tüylerini diken diken eden, zaman zaman gözleri dolduran ve sadece mazhar alanson'a yakışan bir şarkı. kim söylese o duyguyu veremez arkadaş!
çok tehlikeli şarkılardan bir tanesi. hele son kısmıyla alıp götürüyor insanı resmen.

--spoiler--
seni görebildigim yer rüyalar artık
deli diyorlar bana
ah bu ayrılık...
--spoiler--
şarkının asıl adı hatıralarımın üzerine oteller yapmışlardır. gençlik zamanında bodruma gelen bir adamın 20 yıl sonra geri döndüğünde söylediği söze ita fen yazılmıştır.

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/57680/mazhar-alanson-hatiralarimin-ustune-oteller-yapmislar-yandim
geçen akşam sanırım en az 50 kere dinlediğim şarkıdır.
güzeldir, hisli bir şarkıdır.
özellikle son kısmına bayıldığım mazhar alanson şarkısı. dinlerken de merak eder insan o şarkıları söyleten kadını.

"seni görebildiğim yer rüyalar artık.
deli diyorlar bana, ah bu ayrılık."
her cümlesi ayrı güzel olan bir mazhar alanson şarkısı. fakat tarkan daha güzel söyler. yine de ikisi de dinlenebilir. insanı hüzünlendirir, dertlendirir.

--spoiler--
baka baka doyamadım hem kokladım da
sarhoşluğum geçmedi hala
içimde sevdan
--spoiler--
çok hisli anlarda akla gelir de açılmasına vesile olur. her şarkının hadi dinleyelim vakti olur,bu çok yalnız başınayken özlemeli.
tarkan'ın da mazhar alanson'un da güzel seslendirdiği bir parçadır. tarkan'ın tarzı daha softtur.
yeryüzünde hiçkimsenin mazhar alanson'dan daha dokunaklı söyleyemezmiş gibi geldiği, eskimeyen şarkı.
Üzerine sıcak bir şey dökülen kişinin bastıgı yaygaradır. Allah kimseye söylettirmesindir.