bugün

Çok çok yeni ama 250 cc ss'ların kralı olacak gibi. Hâla bulunamıyor, anca siparişle getirtebiliyoroz. Bir de şimdilik renk seçenekleri maalesef çok az.

Bekliyoruz.
Honda CBR serisinin verdiği sürüş güveninin vermez sürekli dikkat ister.
km de kaç kuruş yaktığını ve başlangıç için tehlikeli olup olmadığını merak ettiğim motordur.
Çok asidir hayvan.Yeni başlayanlara siddetle tavsiye edilmez.250 liklerde en yakişiklisidir.
Doların uçması sebebiyle piyasaya çıktıktan kısa süre sonra fiyatı 1000 tl artan güzeller güzeli. Başlangıç motoru olarak tavsiye edilmiyormuş kendileri . maddi durumum uygun olursa 3 veya 4 seneye kadar almayı düşündüğüm motordur.
1 aydır sahip olduğum motorum, bursa'da oturmama rağmen bulamayıp taa aydın'a kadar gidip 0 km aldım geldim, 250'liklerin şahı 36 beygir motora sahip, ancak önemli olan tasarımı ve renklerdeki güzellik, bir yere park ettiğinizde bütün kafaların motorunuza(size değil) dönmesine alışın.
Agresif yapısını sürüşüne de aktaran piyasanın en sağlam 250'liği. Cbr'den hem yol tutuş, hem de hız olarak çok çok önde.
Beni benden alan motor. Uzun zamandir takipteydim. Gecen yolda karsi seritten mavisi bi gecti baka kaldim. Heybeti muhtesem. Gri rengi daha guzel duruyor kanaatimce.
Motor görmek istemiyorum.
Şuan kardeşim belki hayatı boyunca tolere edemeyeceği hasarlar aldı.
Motor yüzünden onun tek tutkusu motor ve hızdı.
Bu adrenalın hormonundan kaynaklı bir durum.
Ve kask olsa bile motor tam güvenliği sağlayacak bir araç değildir.
Kullanmayınız.
ilk motor olarak almayı düşündüğüm 250 cc kategorisinin tahminimce en hızlı üyesi. ne kadar doğru karar tartışılır. ama ben alım satım işlerini pek sevmediğim için, ve başladıktan sonra da en az 1 sene kullanacağım için bu motoru seçtim. çünkü bunun üzerine 600rr almayı planlıyorum. tabi hemen tepki göstermeyin durun. ben r25 ile tüm eğitimleri alacağım, kontra tekniği vesaire yalayıp yutmak lazım hepsini ki 600 cc geçtiğimizde virajı alamayıp bariyerleri öpmeyelim. çünkü izlediğim çoğu kaza videosu acemi 600 cc sürücülerinin virajlarda kaza yaptığını gösteriyor. daha sonra frenleme geliyor tabi. neyse işte 250 cc ile 30 bin km yapmadan da geçmeyi planlamıyorum zaten 600 cc'ye. tabi birde honda 250rr'ı satışa sunarsa ben motor alana kadar r25 fikrim değişebilir ilk motor için.

ek olarak ekipmana çok para harcayacağım. sırtlığı dizliği vesaire. en iyi kaskı da alıp takacağım. çünkü 40 milyarlık motora binip 40 tl'lik kask takan apaçileri hepimiz biliyoruz. heh işte benim alacağım motor 14 milyarsa alacağım kask en az 1 milyar olmalı ki ben 2 milyar civarında shark'ın race r pro ya da shoei'nin xr 1100 modelini düşünüyorum. onun haricinde sırtlık işte yanmaz kot pantolon, korumalı deri,kot ceket vesaire. tulumlara bayılıyorum ama çok pahalı beğendiğim modeller. 4 5 milyar civarında tulumlar. 600 cc geçtiğimde tulum almayı düşünüyorum, şimdilik gerek duymuyorum.

edit: eldiveni unutmuşuz. eldiven ve boyunluk'ta var almam gereken. eldiven çok önemli hocam, izlediğim kaza videoları için konuşuyorum çünkü yere düştüğünde en fazla yere temas edeceğin yer avuç içlerin. sürüklenirken yerde kendine yön vereceğin ve dengede durup takla atmamanı sağlayacak olan yine avuç içlerin. şimdi diyeceksiniz sen motoru almadan kaza yapmayı kafaya koymuşsun falan. çünkü harbiden entry'i okuyunca öyle bir izlenim veriyor. ama ihtimalleri göz önüne almak lazım. altın elbiseli adam bile kaza yaptı adam ekipmanlara rağmen 2 ayda anca iyileşecek. gerçi kendi hatasından yapmadı kazayı ama olsun sonuç olarak kaza herkesin başına gelebilir. la o değil de 75 kilodan 120 kiloya rahat çıkarım sanırım tam takım ekipman giyince. robocop' gibi bir şey olduk iyi mi. çocukken de çok severdim, bilinçaltı işte.

edit2: kendi güvenliğimizi sağlayınca olay bitiyor mu? hayır. motorun güvenliği önemli. özellikle 600 cc bir motor aldığımda üzerine uçaksavar bile koyacağım gerekirse. çünkü motosiklet hırsızları köpek gibi çalışıyor. siz emek edin 40 bin liraya dağ gibi motor alın, müptezelin evladı itin biri gelsin çalsın. yok öyle dünya.
buyrun link vereyim motorunuzu korumak için neler yapmalısınız.
http://www.motosikletakse...gina-karsi-14-altin-kural
birde buna ek olarak linkte yazmamışlar ama motorunuza taktıracağınız gps güvenlikleri de gayet iş görür.

not: seneye bugün bu entry'de görüşmek üzere.

edit3: her ne kadar r25 alıp bileğime hakim olabileceğimi düşünsem de kendime zaman zaman güvenemiyorum. o yüzden araştırmalarım sonucu yine güzel giden ama kullanımı daha basit, başlangıç motoruna daha yatkın mt-25'e çevirdim gözümü. bakalım ikisini de detaylı inceledikten sonra karar veririm alma vakti gelince. ama mt 25 ağır basmaya başladı çünkü yeni başlayan biri için daha uygun duruyor.
250 cc olmasına rağmen başlangıç motoru olmamalıdır.
250 lik jawa ceylanı altımızda zaptedemiyoduk o zamanlar bu kimbilir nasıl bir ölüm makinasıdır.
an itibarı ile yamaha türkiye de 18750 lira olan motorsiklettir. yoooohhaaa dedirtir.
2017 mavisini almak için çok uğraştığım ilk motorum canım ciğerim. rodajda olduğundan 7 bin deviri geçemiyorum ama bir kereliğine sadece boştayken 12 bin devir çevirdim bir anlık aman allahım o ses. egsoz falan takıp apaçilik yapmayacağım. orjinal sesine kurban olayım ben bunun ya. çıldırıyor motor.
geçen yaz istanbul'dan balıkesir'e gidiyorum, yol boyunca bir r25'li genç vardı artçısıyla birlikte. bir o beni geçiyor, sonra ilerde bir yerlerde ben tekrar onu geciyorum falan. böyle tekrarlandı belki 4-5 defa.

en son balıkesir merkezi geçtim artık edremit yoluna doğru girdim biraz ilerleyince bir benzinlikte mola verdim. baktım bu da orada.

görünce tanıdı, ayaküstü konuştuk biraz. yeni almış motorunu, artçısı da babası. yazık adamcağızın beli ortadan ikiye kırılmış çotank diye. tabi arkada sırt dayayacak ne topcase var ne bir şey. iki büklüm gidiyor adam.

inceledim motoru biraz, tasarımı falan güzel fakat ben pek grenajlı motosiklet sevmediğim için ısınamadım.

yamaha'nın 250cc'lik racing tarzda bir motosikleti. oturuş pozisyonu çok rahat görünmüyordu. uzun yol çile olabilir bilemiyorum.
23.400 tl olmuş motosiklet. 2 buçuk sene evvel ilk gördüğümde facebook'a "13.500 TL borç verebilecek olan var mı?" başlıklı bir post atmıştım. Hey gidi gunler, bu kadar kısa zamanda 10 bin TL zamlanacağını kim tahmin edebilirdi.

5 ay evvel 15.400 TL verip Cbr250r aldım ve hem fiyat hem de zamanlama olarak hiç çok iyi yapmışım diyorum. R25 sahipleri Septi havaya uçurmuş Cersei gibi seviniyordur.
Yuh bu ne. 2018 modeli 26bin 200 tl. Bi abs eklediler bi iki şey daha hoop fiyat 10 keat arttı. Harika.

Cbr 250 nin fiyatı 18.800 tl. Bu da 2018 model. Aradaki fark sizlere ömür.

Temsili;
görsel