bugün

yaklaşık bir yıldır sikimsonik bir şekilde içinde olduğum durumdur 3 yıllık bir ilişkiden sonra insan kendini hala nasıl toparlıyamaz anlayamıyorum.
Zuhal Olcay'ın naif sesiyle söylediği muhteşem ötesi şarkıdır. Dinlerken insanın kalbine bir el dokunur gibi. Sözleri de şöyledir:

Yeni tanıştık belki de
Ama kim bilir belki de hep vardın
Eşlik ediyordun sessiz ve sinsice belki de
Şimdi şimdi anlıyorum
Kurnazca ayırdın beni beki de
Lime lime savurdun sevdiklerimi
Belki de
Yalnızlığım
Yaşamak zorunda olduğum beraberliğimsin
Yalnızlığım kanımsın canımsın
Sen benim çaresizliğimsin
Yalnızlığım
Bugünüm yarınım
Sen benim hüzünlerimsin
Yalnızlığım
Tek bilebildiğim sen benim
Vazgeçilmezimsin
Senin olmamı istedin
Ama belkide bir aşık gibi
inatla bunca zaman kendine sakladın
Belki de bir tohum gibi serpildin
Filizlendin ben oldun belki de
Yatağımı bile paylaşabilmek için
Benimle
--spoiler--
evet ben de yalnızım,
hep ailem mutlu olsun dedim, yanımdaki adamı kaybettim.
evet ben de yalnızım,
hayatımda bi hayat oluşturamamışım.
hep ailem mutlu olsun dedim, hayatımı oluştururken ailemi de sevdiğim adamı da kaybettim.
evet ben de yalnızım,
ailemi çiğnemeden hayat kurmak istedim, sevdiğim adamı kaybetti.
evet ben de yalnızım,
sevdiğim adamı kazanmak için ailemden vazgeçtim, o buna sadece göz yumdu
evet ben yalnızım,
ne bok yiyeceğimi bilemedim.
evet ben yalnızım,
nikahıma kardeşim bile gelmeyecek.
--spoiler--
allah'a mahsus olan birşeydir.
bir hidrojen elektronuolmak değildir.
bilmezler yalnız yaşamayanlar
nasıl korku verir sessizlik insana
insan nasıl konuşur kendisiyle?
nasıl koşar aynalara
bir cana hasret bilmezler,
bilmezler.

Orhan veli kanık
yazı yazmayı sevdiğimi dile getiririm ve yazmayı öğrenmenin ilk kuralı ise yalnız olmaktır, bunu da kabul ederim. insanlar buradan yola çıkarak yalnızlığı sevdiğimi düşünüyor. peki, uzun atlamayı öğretiyor diye bataklığı seven var mıdır??

yalnızlık güneş misali benim için, bu sebeple tamamen elimden alırsan güç kaybediyorum. güllerim soluyor, cümlelerime gübre belkide?? onun sayesinde oluşmuyorlar ama güçlenmelerini sağlıyor. lakin güneş fazla yakıcı olur, yüzüme vurursa huylanıyorum ondan. şapka arıyorum, gölgeden yürüyorum.

söylesene kim güneşin çatında yürümekten hoşlanır ki?? hayat kaynağı o olmasına karşın??
çaresi bulunandır.
oo yalnızlık, en sevdiğim.
Etrafında insan olmaması durumudur.

Bulunmasın zaten Pekte lazım değildir.
açılmasını istemediğim başlıktır...
o kadarda abartılacak bişey değil.herşeyi kendince yaparsın , karanlık bir oda da tek başına saatlerce oturabilirsin yada tek başına rengarenk yaşayabilirsin sana kalmış..

Hayalet olduğumu düşünmeden edemiyorum bazen , sanki üstüme gelen duvarlardan geçiyorum sakinleşmek için , görüyorum her şeyi ve herkesi , fakat görmüyor kimse beni , varlığım yokluğum bir olmuş mecralarda kaybolurken bir başıma belki bir hayaletten bile görünmezim artık , belki böyle olmaya ben mecbur ettim kendimi , bilemiyorum. Saçma düşünceler diyorum bazen kendi kendime ama düşünmeden edemiyorum. Niye vicdanımı dinliyorum , niye acımasızlık yok hiç içimde , neden insanları bu kadar önemsiyorum , neden kimseyi kıramıyorum acaba çantada keklik misali insanların oyuncağımı oluyorum.cidden bilmiyorum , anlayamıyorum. birde kutlama mesajları alıyorum tanımadığım insanlardan ama olsun mutlu oluyorum . yalnızlığın değerini zaman geçtikçe anlıyorum , farkında değilmişim meğer , hep elimden tutan ve yanımda olan bir yalnızlık varmış , yardıma muhtaç olduğumda zora düştüğümde bana destek olan bir yalnızlığın eseriymişim aslında . bu sessizliğimin , sadakatimin ve sevgimin altında bir yalnızlık varmış , yıllarca büyütmüş beni herkes den gizli.belli ki koruyamamış beni, ama olsun sevmiş beni yıllarca bırakamamış. nereye gidersem benle gelmiş hatta yatağıma bile girmiş.seviyorum deyip de gitmemiş ve ortada bırakmamış beni. hem ana hem baba olmuş bana belli , pastamı bile paylaşmış benle ama artık seninde gitme vaktin geldi, bu hasta bedenin ve bu metruk ruhumun artık tamiri yok , sana yalvarırım terk et git beni , sen tanırsın beni ; gidemem gitmeden , unutamam çoktan unutulmadan , eğer biraz sevdiysen beni, git artık..
konuşacak kimse bulamayıp netten arkadaş aramaktır.
peki bu olağan durumun bu kadar abartılması. yalnızlığı sevdiğini göstermek ya da tam tersine yalnızım diye sürekli dert yanmak. pek bir farkı yok. o zaman bir de şiir.

Bir doyurgan yalnızlık geliyor aklıma yerimde duramıyorum
Dağbaşı yalnızlığı değil su kenarı yalnızlığı değil bir şehir yalnızlığı, boşluğu, ancak istekle takılan gerdanlıklar gibi boyunda göğüste pırıl pırıl, bizi yiyen geliş gidişlere sokak gecelerine kötü aşklara karşı kuşanılmış bir yalnızlık, yeniden doğurganlığımızı hazırlayan hatırlatan kırgın belki ama gitgide bizi hem kendimize hem insanlara iteleyen bir yalnızlık
Gerisi tembellik diyorum belki
Belki yılgınlık kabullenmişlik daha iyisini bilememeklik bir parça
Bir bilsem aşktandır bu durulma bu yalnızlık ondaki
Bir bilebilsem kimdir nerdedir
Ölü müdür diri midir bir bilsem
Gider bulurum benim yalnızlığımı.....
Turgut Uyar
Toprak Çömlek Hikayesi
Kendinle yüzleşememek, kendini de çevrene inandırdığın bir yalana inandırmaya çalışma.
batan hayatıma doğan güneş,
yaşamama bir sebep.
tebessümlerimim müsebbibi.
yazılarımın ilhamı..
erkek sıfatıdır.

ben hiç yanlızlıktan kıvranan kız görmedim.

neden? çünkü en bıyıklısına bile sosyal medyada tonla mesaj gelmekte, herkes herşeyini beğenmektedir.

uzağa bakmaya gerek yok, sözlükte bile bi kız gördü mü millet hurra.

maalesef. yalnızım hidrojende elektron gibi.
nutella gibidir. tadi cok guzeldir ama fazlasi keyif kaciriyor.
Yeri gelince harikadır.yüksek dozu mide bulantısı baş dönmesi yapar yani kaba tabirle siker atar.insan sosyal bi varlıktır ve diğer insanlara ihtitaç duyacagı zamanlar vardır.
bana kitlenilen şeydir. yalnızdım yalnızım yalnız olacağım.
sadece tek başınayken yapılabilecek eylem.
yanındaki sandalye boş mu sorusuyla sık sık karşılaşmaktır.
çift kişilik yatağın diğer yarısını laptopa ayırmaktır.
iyidir iyi..
yalnızlık acı yemek ve sonrası gibidir, yerken canınızı acıtır ama bu hoşunuza gider, sonrasında canınızı acıtır ve bu hiç hoşunuza gitmez.
yalnızlık iyidir. iki yüzlü arkadaşlarınız ve size ihanet eden bırakıp giden sevgiliniz olmaz. bunları yaşamadığımız içinde hayatımız sikik olmuyor.