bugün

release candidate 2 (rc2) sürümü indirilmeye sunulmuş güncelleme pakedi. rtm sürümü ise 2008 in ilk yarısında...

bill gates notu: ingilizce bir xp de deneyin. ayrıca yedeklemeyi unutmayın !!!

http://www.microsoft.com/...2c68a7&DisplayLang=en
29 nisan 08 de çıkması büyük ihtimal, service pack. yenilikler:

Güncel yamalar.
Internet Explorer 7.0 ve Media Player 11.
Kurulum sırasında artık CD-KEY girmek gerekmeyecek. Vista'dakine benzer bir aktivasyon süreci gelecek.
Vista'dakine benzer bir şekilde Ağ Erişim Denetiminde değişiklikler olacak.

kaynak: pclabs
geleneksel microsoft politikasına uygun olarak son anda geri çekilen pack. ulan bir şeyi de zamanında çıkarın be.

http://www.pclabs.gen.tr/...0/ve-xp-sp3-geri-cekildi/
türkçe sürümü indirmeye hazırdır.. an itibarı ile indirdim ve kurdum problem yok.

http://download.windowsup...EF1C18F1315F4ED6FBCDF.exe
test ettim ve onayladım. bende de problem yaşanmadı. yalnız bazı kullanıcılar kurulumun yarıda kaldığından veya kurulumun

"Bu bilgisayarı çalıştırmak için kullanılan çekirdek sistem dosyası (çekirdek) bir microsoft windows dosyası değil. Servis pack yüklenemez"

hatasından dolayı yüklenmeye dahi başlanmadığından şikayetçi. microsoft tan yapılan açıklamaya göre bu hata *, 3. parti bir programla Ntoskrnl.exe nin modifiye edilmesi ve boot.ini ye müdahale edilerek boot ekranının değiştirilmesi yüzünden meydana geliyor. çözüm için şu adreste ingilizce bir açıklama var:

http://support.microsoft.com/kb/327101
tuneup utilities kullananların ve boot ekranını değiştirenlerin, boot screen i default a getirip öyle yüklemesi gerekmektedir. sp3 yüklemesinden sonra tekrar boot screen i değiştirebilirsiniz.
windows xp sp2 nin çıkan yeni sürümüdür. ingilizce windows xp kullanıcıları için windows xp service pack 3 * çıkmıştır. türkçe kullanıcıların ise 5 mayıs ı beklemeleri gerekmektedir..
windows xp'nin satışının durdurulması nedeniyle microsoft'tun son kıyaklarından biridir.
yakında güncelleme hizmetini de durdururlar...
ama bi' service pack daha iyi olurdu hani gitmeden önce. *
2014 e kadar xp ye güncelleştirme desteği süreceğinden, son olmayacak gibi duran sp.
gayet gereksiz servis paketi. sp2 ile çatır çatır çalışan makinanım bütün ayarlarını değiştirmiş ve beni bil geyts e manevi üvey baba yapmıştır. yüklediğim gibi geri söktüm hepsini, makinamada bi daha yükleme emi diye telkinde bulundum.
sırf gta 4 için yüklemeye kalktığım, saçma salak hatalar vererek yüklenmeyen yama. hata verdiği ve kopyalayamadığını söylediği dosya da, hani yeni windows ile artık herşey farklı tadında reklamlar çıkar ya. onları içeren bir html dosyası.
Lanet olası pakettir. Yazar tüm sinirini buraya boşaltmak istemiştir. Dikkat; entry ağır derecede argo ve küfür içermektedir.

Yeni kurduğum xp'ye orijinal keyimi girdikten sonra güncelleştirmelere başladım ilk günceleştirme Xp türkçe yama idi. Neden mi. Pcnin yanında verilen orijinal cd nin orijinal ötesi olması yani orijinal dil ingilizce olmasından. Bunları yükledikten sonra gerekli donanımlar internet explorer 8 ve Office 2007 gibi programlar + nero falan filan indirmeye başladım. Öncelikle indirdiğim ie8 geçerli sürümün dilini desteklemiyor hatası verdi hallederiz amk geç dedik office e geldik sp3 olmadan yükleyemezsiniz dedi. Yükleriz amk dedik neroya geçtik. Geçerli sürümün dili hatası verdi. Service pack 3 ile hepsini hallederiz dedik. Demez olaydık. Sp3 ü yükledikten sonra tekrar yüklemeye başladım. Dil hatalarının yanında sp3 e uyumlu dil paketleri ve güncellemeler sürekli hata verdi. Microsft u aradım. Ne oluyor lan burada dedim. Siz korsan kullanıyorsunuz dedi. Online güncelleştirme yapıyom yarram dedim. Neyse bende bunların ingilizcelerini indireyim sonra dil paketlerini kurarım düşünceleriyle boğuşurken ingilizceleri yükledim. Bu sefer yine online yükleme yaparken Language packleri gördüm indirdim. Bunlarda sp2 içinmiş.

Özet geç piç diyecekler için;

Office 2007 kurulum için sp3 istiyor ama türkçe paketi sp2 istiyor. (ananın amı)
Internet Explorer 8 kurulum için sp2 istiyor ama Dil hatası veriyor sp3 te vermiyor ancak buraya da dil yüklenemiyor. (ebenin amı)

Kısacası buradan Bill Gates'e sesleniyorum. Ananın amı Bill.