bugün

xp nin atası sayılabilecek işletim sistemi.
her ne kadar mavi ekran sorunu yaşatsa da ram miktarı az olan makinelerin vazgeçilmezlerinden olan işletim sistemi.şimdi 128 mb ram ile win xp çalşır mı?çalışır belki ama çok kasar.evinizde eski bir bilgisayarınız varsa,laptopunuz ile çalışırken müzik çalması amacı ile kullanacak iseniz en uygun olacak olan işletim sistemidir.

(bkz: eskiler)
(bkz: duygulanmak)
(bkz: windows 3 1)

ötesini tanımam! *
en çok donan ama daha sonra bu kadar gelişim sağlayacağına inanamayacağımız işletim sistemi.
zamanında en çok tercih edilen ve xp çıkana kadar etkinliğini sürdürmüş microsoft'un işletim sistemi. bence fena değildir yanı etkin olduğu yıllarda iş görüyordu.**
windows 95e yapılan stabilizasyon güçlendirmesi olarak kabul ediliyor. en büyük yeniliği ise çoklu monitör desteği ve fat32 dosya sistemi sayesinde daha büyük dosyaları ayırma imkanı doğdu. ayrıca internet explorer kendi kullanıcı arayüzüye birleştirerek microsofta açılan tarayıcı ekranı davasının temelini oluşturur.
lise yıllarımın windows'u. yeni öğrenmeye başladığımız için bilgisayı, o açılırken öyle heyecanlanırdık ki.
yıllar yıllar önce, bugün piyasaya sunulan işletim sistemi.

(bkz: doğum günün kutlu olsun)
Windows 95'in makyajli hali. Tecrübe ile sabittir; Windows 95'in üstüne internet explorer 4 kurarsanız aynen Windows 98'e dönüşüyor.

Edit: mesajı yanlış yazmisim uykum geldigi için. Bir vatandaş uyarmış sagolsun. Tüm okurlardan özür diliyorum.
kullanmak nasip olmayan işletim sistemidir. severim böyle eski şeyleri. bir tane bulup deneyeceğim. *
sıcacık bir işletim sistemidir. insana güzel anılar hatırlatır. hala cd-key'ini ezbere bilirim mesela.**
ilkokul 3 üncü sınıftayken okula getirilen bilgisayarlar sayesinde tanıştığım program. çok güzeldi. (yıl 2000)
disketleri akıllara getiren işletim sistemi.
bir dönem bilgisayar laboratuvarlarında bulunan iki üç kişiye bir tane düşen bilgisayarların işletim sistemi.
bu wallpaper la hatırlanacaktır.
görsel
Windows 2000 den bir önceki işletim sistemi.
windows vista ve 7 sürümlerinden daha iyi bir sürümdür.
(bkz: windows 9x) ah ulen ah.
sert pencere çizgileri ile hatırlayacağım işletim sistemi.

şimdi yavan gelse de, o zaman büyük bir dünya idi.

çoğumuzun da, ilk göz ağrısıdır.
Ağ kurmanın eziyet olduğu, çok sık donup kalan işletim sistemi. Win 98'den sonra nt tabanlı sistemlere geçiş ve bu geçişi tamamlayan windows xp tam bir devrimdir, 98'den sonra hayat iksiridir, ilaçtır. Kısaca windows 98; hatırlanmak bile istenmeyen kötü bir anıdır.
bilgisayar kullanmanın en zevkli olduğu yılların işletim sistemidir. kendi adıma konuşacak olursam ağızlarda hiç unutulmayacak tatlar bırakmıştır, çok güzel hatıraları vardır, ulan scandisk yapmasını bile özlüyor insan bazen. format C: yazmanın tadını bulamıyosun şimdikilerde. o açılışta mavi gökyüzü temalı logosuyla.. ağlatcanız lan beni..
yıllardır kullandığım mükemmel işletim sistemidir.
kullanıcı olarak ilk kullandığım işletim sistemi. gencim hani cahillikten değil.
özlenen işletim sistemi. gerçi pek işlemiyordu o ayrı.
Unutulmaz bir sistemdir.