bugün

sen kalem ol bende kağıt diyerek,binlerce kişiyi alkole surukleyen trabzonlu güzel bi adamdır.
oy hemşerum yerum ben onun o gapçuk agzunu. garadenuzun asü hamsisu senu.
"seevgilimm" deyişine doyamadığım insan.
karadenizden çıkan en iyi sanatçıdır kanımca. mükemmel sesinin yanısıra öyle doyumsuz müzikleri vardır ki alır insanı götürür başka diyarlara.
sesi ile rakı masalarına meze olan adam. haydari, acılı ezme, humus, patlıcan ezmesi, kavun ve beyaz peynirin yerini tutabilecek kadar güzel şarkı söyleyen insan. ses rengiyle büyüler. rakı masasında bizzat yanımızda olmasını istediğimizdir.
bugün kartal meydanında unutulmaz bir konser veren dünyalar tatlısı insan. küçüklüğümde evimin yanı başında açtığı barla tanıdım volkan konak'ı. o da zaten dedi "ben 10senedir kartaldayım" diye. böyle bir organizasyonda bu kadar insanla buluşmak ancak şimdiye nasip oldu malesef.
bitmek tükenmez bir enerji, billur gibi bir ses ve müthiş bir hitap şekli. konser boyunca insanlara bitanem, şekerim diye hitap etti. azıcık da sevdiğinin onu sevmediğinden dert yandı. güldürdü, ağlattı, bana karadeniz toprağının kokusunu getiriverdi o meydana.
karakter ve sanatçı duruşuyla aşmış insan. konserlerine en az 8 bin kişi katılır. şarkılarına ise diyecek söz bulamıyorum.
adam gibi adam, sanatçı gibi sanatçı.
güzel sesi ve şarkıları ile kendini sevdirmesini bilen insandır.
ismi ile soyismi uyumlu karadenizli şarkıcı.
samimi şarkı sözleriyle vurur sizi derinden.
cerrahpaşa şarkısıyla da doktorları üzse de acı bu der hak verirsin adama..
+çekilmez bir adam oldum yine
uykusuz, nalet...
Şarkı söylerken içimin yağlarını eriten bir sanatçı
örnek alınabilecek bir atatürkçü.

her şarkısına bir nazım hikmet şiiri sığdırır.
türkiye'nin ihtiyacı olan sanatçı tipidir bu adam. imkanım olsa klonlar her kente dörder beşer gönderirdim. canlı dinlediğinizde kendinizi hayran hayran adamı seyrederken bulabilirsiniz ama korkmayın normaldir herkese olur.
an itibariyla show tv de gördüğümüz karadeniz'in gururu. *
mümkünse siyasi mesajlar vermesin, her zaman sevilir şarkılarıyla. ama siyasi konulara girmeye devam ederse çok şey eksiltir kendisinden. bakın dikkat edin biter demiyorum. kolay kolay bitecek bir sanatçı değildir.

kazım koyncu, volkan konak, erkan ocaklı... bunlar bitmez.

davut güloğlu(arkadaşımız olduğu halde bu acı gerçeği söylüyorum), ismail türüt, cimilli ibo, karataş, recebim, herem... bunlar sabun köpüğü.
konserleri harika olan sanatçı. eğlendirici, bir o kadar da buruk..
şarkıcılar, futbolcular, öğretmenler, badanacılar şucular bucular siyasi görüş bildirmesin diye diye ömürleri yenilen bir grubun sesi olan ender sanatçılarımızdandır.
Folk müzikle modern müziği birleştiren bir müzik dahisidir bence. Muhabbetide çok makara ve matraktır.

Ama şiirleri biraz komedi ;

(bkz: ) Hey gidi hacuun şevkiyesi memeleri göbeğine kadar sarkmış tarla ve ev kadını.

(bkz: ) Karım benim iyi yürekli altın renkli gözleri baldan tatlı arım benim
Ne diye yazdım sana istendiğini idamımın
Daha dava ilk adımında ve bir şalgam gibi koparmıyorlar kellesini adamın
Haydi bunlara boş ver bunlar uzak ihtimal
Paran varsa bana bir fanila bir don al
sunay akın tarzında karadenizli bir abimizdir.
adam gıbı adam dır.
her dınleyısımde zıbarana kadar içtiğim.
efkarlandığım,ayıktığım anlam verdiğim yegane ,söyleyebilen yorumlayabilen yazabilen insandır.
show tv'nin tabiri ile kuzeyin oğlu'dur.
19 şubat'ta her cuma show tv'de programı olacak olan müzisyen.
bir röportajında , geç tanındım demişti.
evet , çok sonraları bu kadar güzel şiir okuduğunu öğrenmiştik mesela.
yol yorgunluğunun göz kapaklarıma işlediği bir günde , kulağıma sesi geliyor...
''bir tek gözlerim değişmedi sana''
yorgun gözlerimden yaşlar geliyor.
öyle samimi , içten vurguluyor ki kelimeleri , o sevmediğim bayat bulduğum ''gülüm'' kelimesini bile sihirli bir sözcükmüş gibi dinliyorum.
kuzeyin oğlu programına başlayınca onun o ağlatan sesini duyacağımdan çok sevinmiştim.
iyi ki varmış diyorum ;
karadeniz in o sıcak havasını içinde taşıyıp , aynı havayı bize de yansıtmasından dolayı...

ve o muhteşem performans ;
http://www.youtube.com/watch?v=kcNeQ-enLqQ&nr=1

büyük insan!
tanınöışlığını -gerçek bir yaşam öyküsü olan- cerrahpaşa şarkısına borçlu oldugunu düşünürse, aslında keşke o şarkıyı hiç yazmama gerek kalmasaydı da tanınmasaydım demesi gereken usta sanatçı.
yeni programa başlıyormus reytingi bol olsun.
ağlayarak şarkı söylediği bir klibin de benide ağlatmayı başarmış, samimi sanatçımız.