bugün

vize final sistemi olan bir fakültede okumamak.
dersine girmeden anlayamayacağın ve senin de o derslere girmediğin gerçeği şu temel felsefeyi doğrular;

(bkz: battı balık yan gider)
eğer okulda, %30 vize %70 final notunun ortalaması alınıyor ve çanın daha önceki sınıflar tarafından 50-55 civarında olduğu öğreniliyorsa beyin istesede bünye çalışmayı reddeder.
(bkz: dragon age origins)
deli gibi (bu deli gibi 3 gün boyunce aralıksız)çalışılan bir sınavdan ala ala 41 aldıktan sonra yemişim vizesini nasılsa bi halta yaramıyor diye düşünmek...
sözlükte zaman geçirmenin de içinde bulunduğu sorunsal.
(bkz: fog the system)
tarihini bilmemek.

valla bilseydim çalışırdım lan.
her akla gelen olumsuz düşüncenin sonuna..olsa nolcak ki? getirildiği zamanlardır.

çalışmasam nolcak ki?
-düşük alacaksın.
düşük alsam nolcak ki?
-kalacaksın.
kalsam nolcak ki?

ve böyle devam eder. öleceksin deseler bile farketmez, ölsem nolcak ki?
uzun lafın kısası hayatın (bkz: boş) olduğunun düşünüldüğü anlardır.
--spoiler--
sebep arama bırak kendini akışına
--spoiler--
mantıken hiçbir nedeni yoktur asıl nedeni sorumsuzluktur.
(bkz: football manager)
"sabah 5te kalkar 9a kadar ineklerim 20-30 alsam yeter zaten vizede" fikrini uygulamak.
ankarada büttüüünn eylül ve ekim ayları, yağmur ormanlarındaymışım gibi şakır şakır yağmurlu geçtikten sonra havanın vize haftası açasının gemesi ve bu yüzden, dışarıda ılık ılık güneşli güzel bir gün varken evde otursam dahi çalışma isteğinin bir türlü gelmemesidir.
finalde yaşanan adrenalini hissetmek .
ben finallerin adamıyım, böyle basit işlere kendimi yoramam zihniyetinin yan etkisidir. "lan ne kasıcam finalde voleyi çakar alnımın akıyla sıyrılırım" düşüncesi de alternatif seçenekler arasındadır.
(bkz: aşk)
(bkz: güzel hava)
(bkz: dostlar)
an itibariyle mallık sınırlarını zorladığımın göstergesidir. bol miktarda vaktim var ama çalışmıyorum. aman ne güzel. nedensizce ki daha güzel.
a:sevgiliniz terketti ve bu yüzden vizelere çalışmıyorsunuz?
b:hayır...
a:vizeler yerine finallere çalışıp geçmeyi planlıyorsunuz?
a:havalar çok güzel ve kütüphaneye kapanıp vizelere çalışmak size göre değil?
a:peki sizin gerçekten vizelere çalışmamak için bir nedeniniz var mı?
b:hayır...ama çalışmıyorum.
vizelerin olmamasıdır.
nedeni yoktur sadece istememektir.
ev/yurt arkadaşları, muhabbetin her zaman tatlı geldiği gerçeği ve "ne de olsa kalacağım/geçeceğim" düşüncesi; bu nedenlerden sadece bir kaçıdır.
kafanı kurcalayan daha önemli işlerle uğraşmak zorunda olduğun içindir.ve bunların hepsini sadece tek başına halledebilecek olmandır.
sözlük ulan sözlük!!! başka neden olabilir mi? 3 saattir kalkamadım başından amk!
yeni indirdiğin filmleri izlemeyi sayfalarca konu çalışmaya tercih etmektir.