bugün

Viskisine göre değişecek durumdur. kesinlikle soda ile tüketilmemelidir. oda sıcaklığında içilmesi genel anlamıyla makulken, ekşi maya ile yapılan lokal viski ya da bourbonlar bir miktar gazlı içecek ile tüketilebiliyor onların da aromatik durumları ya da tat notası gerekliliği olmadığı içindir. eğer meşe fıçılarda çift dinlenme görmüş viskiniz varsa oda sıcaklığında ve en fazla bir damla su ile tadı açılabilir. kanada bourbon viskiler ve regular bir jack'i kola ile içersiniz o da damak tadınıza hitap meselesi ama bir gentleman jack'e bunu yapamazsınız. Bu bahsettiklerimi ben ve neticem değil, bu işi yapan ve en iyisi şöyledir diyen insanlardır. yoksa onlar bile içilmez demez, en iyi tadı böyle alınır derler. sadece karabiber tanesiyle içileninden tut da, virginia tütünüyle içildiğinde 3 kat tat notası atan viskiler de gördüm, tattım. sırf alkol alayım da kafam güzel olsun diye içecekseniz içmeyin derim. bunca kafa ütüsünü de zaten viski içmeyi alkol içmek olarak görmeyen insan yapar size. araştırıp, sabır edip, usulüyle içmeye başlarsanız bir süre sonra siz de viski yüzünden kafa ütüleyeceksiniz. önce bir yudum alın ağzınızda dolandırın, yaksın bırakın. meşenin tadını alacaksınız, sonra diğer yapımda kullanılan yan ürünlerin. karamelize o tadı burada da alacaksınız. soğuk içeyim ama su ile tadını bozmayayım diyenler için de viski taşları mevcut. kaliteli alın zira piyasada ucuz ve işlevsizleri türemiş. dolaba atın takriben bir gün sonra o soğuk taş size 4-5 kadehe kadar soğuk içim sunacaktır. viski alırken araştırın, en güzel nasıl içilir diye. işi bilenden iyi bilmeyin. afiyet olsun yarasın.
Sek icilir. Keyif ickisidir ve yavas yavas icilir. Kadeh kadeh icilmez. Adamin anasini tersten siker. Duruma gore dondurulmus kadeh veya viski tasi kullanilabilir.
Hediye olani icilir. Free Shop olani icilir. Evde yapilani icilir.
Cok da onemli olmayan soru. Onemli olan hangisinin icilecegidir.
Ayranla.
ağızla içmek şarttır.
Ben enrji ile içiyorum

Evet sek ve buzla içilir . Oda sıcaklığında saklanır.

Ama ben burn ile çok seviyorum.
kahveli yahut sek , çiko-badem. yapıştır kardeşim ..
Sek.
Buzsuz.
Ağızla. Aksi g*t eder adamı.
redbull ile bence .
sek. çift buzlu.
viski içilmez, one line çekilir..
Bu sorunun cevabi peaky blinders isimli dizidedir.
Ağızla. Götüyle içen çok var da.
Şişeyi götünüze sokmamanız gerekir.
Artık votka gibi, içine bin türlü şey koyuyorlar, en başta enerji içeceği tabi,
Lan tadını kaldıramıyorsan içme şunu,
Sırf param var ehe ehe, bak 250 lira verip Jack içebiliyorum, aha aha sizi gidi fakirler, tanesine 10 lira verip Redbull da alıyorum, fakirler sizi, aha aha,
Sonradan görme hayatlar gibi içine kola, enerji içeceği vb şeyler koymadan içilir, öyle 6-7 tane buz koymayın, 2 en fazla 3 tane buz yeterlidir,
Rakıyı da içince peşinden su içen biri olmadığım için viskinin de yumuşatılmasından yana değilimdir.
Tenesse, iskoç falan, hep farklı içeceklerdir, durumunuza, havanıza göre seçim yapın. ilk defa içecekseniz netten araştırın, sonra "Chivas içmiyorum çok sert, Jack Daniels alalım" dersiniz, bunu duyanlar da götüyle güler*.
Nasıl içilir kadar nasıl içilmezi de bilmek lazım.
Viski sek içilir, içine buz da atılmaz, direk dolapta soğutulur...
en fazla 2 parmak yüksekliğinde doldurulur. kola gibi ağzına kadar dolmaz bardak , 1 küp buz atılabilir yada soda ile inceltilebilir. jack daniels gibi kömürden geçirilmiş viskilere normalde soda eklenmez karakteristik özelliği bozulur. aslında esas single maltlara buz atılmamalıdır. çikolata özellikle toblerone , damak ile güzel gider bir de kaju.
Doğru başlık; "viskiyi kimler hak eder?" olmalı sanki, hı?!..

Ve, mevcut başlığa inceden giydirme;

Ondan önce; "şebeke suyu nasıl arıtılır" ı bir araştırın bence?!.. ikinci olarak; "donumdaki boktan hiç haberim var mı" yı?!.. bu ikisini halledin gerisi kusur kalsın isterseniz, hı?!.. muhhahhuhah?!..

(bkz: ayranı yok içmeye)
Ağızla içilir.
Buzsuz yani sek içilir.
Hiçbir içki içine birşey katılarak içilmez. Kattığın anda, buna takıda dahil, içkinin kimyasını, içindeki su-alkol oranlarını bozarsın.
O yüzden Ruslar vodyakı domates suyuyla içerler çünkü domates suyu çok yoğun olduğundan votkayla karışmaz.
Oda sıcaklığında ve sek. Buz muz atılmaz içine.
Bardakla içilir. Arizona çöllerinde şişeyi kafaya diken tiplere özenmeyin. Ya da özenin, banane.
Robdöşambr, altı kösele tak tak ses çıkaran terlik ve puro ile birlikte içilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar