bugün

her ne kadar bir dayanışma olarak insanın gözünü yaşartmış olsa da insanda buruk bir tat bırakan kampanya.
herşeyden önce 1999 dan beri toplanan ve 40 milyar dolara yakın bir paranın birikmiş olacağı fondan haber yoktur.
buna yakın paralarla ilk günden oraya çadır kentler, barakalar inşa edilebilirdi.
devlet oradakilerin anlattığına göre sadece medyanın gördüğü, göz önünde olan yerlerde var. köyler ve arka sokaklar da
yok. silahlanmaya bir imza ile milyarlar ödeyen devlet vatandaşının canı için milyonu eli titreyerek vermekte, sivil dayanışmaya
gaz vermeye çalışmaktadır. son olarak televizyonlarda türkler şöyle dayanışmacı, böyle hayırsever denilerek kanımca biraz
burukluk yaratmışlardır. keşke bu sivil dayanışma ruhu japonya da türk büyükelçiliği önüne konan van için yardım kabına içine para dolu zarf atıp kimliği belli olmasın diye kaçan insanların ruhunu taşısa, şirketlerin sahısların şovuna dönüşmeseydi.
stv 65 milyon toplamış 15 kanal 63 milyon vallahi ilginç.
gece sonuna kadar para ödediğim kablo tv nin çekmediği karıncalı kanallardan yayını izleyip annemle ağlamamı sağlayan program.en çok duygulandığım anlardan birisi;1999 depremini kocaeli'nde yaşamış,polis babasını van'da terör saldırısında kaybetmiş yetmezmiş gibi askere giden ağabeyinin van'dan gelen şehit cenazesini omuzlamış bir yiğidin''van'a ait çok iyi hatıralarım yok ama 1000tl bağışta bulunmak istiyorum''diyen adamın dibi bir kişinin yaptığı yardımdır ki bizi bizden etmiştir.

şapkamızı önümüze koyup düşünmeye sevk etmiştir.
cumhurbaşkanı seviyesindeki kişilere misliyle intikam değil sağduyu mesajı vermiştir.

son olarak yayın sona ererken beyazın ya aslında bu yayını aramak ücretsizdi ben en önemli şeyi söylemeyi unuttum derken yayına veda edecekken bir zat-ı muhteremin arayıp 10 milyon amerikan doları bağışı var deyip bitmiş yayına adamı bağlayacakken yayını bitirmeleridir................................................
http://galeri.uludagsozluk.com/r/hain-192557/

dikkatli olunmalıdır.
van belediyesinin resmi sitesinden inkar ettiği kampanya.

(#13518816)
--spoiler--
19 kanalın yaptığı ortak yayınla 62 milyon TL toplandı. Ancak 5 gün geçmesine rağmen bu paranın sadece 20 milyon lirası bankaya yatırıldı

Geçtiğimiz Çarşamba günü "Van için Tek Yürek" adlı bir program yapıldı. Program, 19 TV'de ortak olarak yayınlandı. Beyazıt Öztürk ve Şebnem Sunar Küçük'ün sunduğu programa para yağdı. Ünlüler vatandaşların bağışlarını telefon ile aldı.

Telefonla canlı yayına bağlanan bazı işadamları ise "dudak uçuklatan" vaatleri ekranda saydı. Ve gecenin sonunda tam 62 milyon TL nakit yardım toplandı. Ancak yardımların peşine düşen TAKViM, "eksik" bir manzarayla karşılaştı.

Zira 'programa katılıp yardımda bulunan isimler, aradan geçen 5 güne rağ en paraları bankaya ulaştırmadı! 62 milyon TL'nin sadece 20 milyon TL'si toplandı. Ekranda para yağdıran uyanıklar, sadece şirketlerinin reklamını yaptı.

--spoiler--