bugün

insanlarin vahsice olduruldugu dunyada, gorunce oyle pek bi' tepki verememe sebep olmus olay.
izmit sahilinde balıkçıların beslediği iki yavru köpeği birini karnından bıçakla keserek diğerini defalarca!!!! boynunu çevirerek insan evladı olamayacak caniler tarafından öldürülmeleridir.
balıkçılar köpeklerin başından ayrılmadan, ağlayan anne köpekten kurtardıkları yavruları çöp konteynerına atmışlar.
ama anne köpek konteynerın başından ayrılamamıştır.
bu dünya hala nasıl dönüyor?
böylelerine insan denirse biz neyiz, biz insansak onlara ne demeli? (hayvan olamayacakları kesin)
insanların gelmiş gecmiş en vahşi canavar olabilme özeliğinin ortaya cıkması.
en vahşi hayvan sadece yaşamak hayatta kalmak için öldürür.
insan dediğimiz canavar ise gerekli gereksiz öldürmesi.
insan sıfatını haketmeyen hatta insanlıkla alakası olmayan canavarların kıydığı yavrular. onuruyla yaşamayı bilen herkes için, böyle iğrenç bir eyleme imza atmış canavarlar arasında yaşamak gerçekten utanç verici. yazıklar olsun!
hayvan sevgisi kazandırmadan insan sevgisi kazandırılmaz düşüncesini tekrar hatırlatan olay.

insanı sevmek hayvanları sevmekten başlar, hayvan sevgisi olmayan insan insan değildir. ve şu anda bu ülkede insan sayısı çok az!
artık insanların yavaş yavaş değil, hızlı hızlı zıvanadan çıktığını bize gösteren yavrulardır. ulan mesela tecavüze inanılmaz karşıyım ama yine anlıyorum neden yapıldığını. içgüdüne karşı koyamayacak kadar beyinsiz, acizsin tecavüz ediyorsun. ama ortada bir içgüdü var en azından. peki yavru köpeği niye öldürüyorsun lan? hangi içgüdüne karşı koyamayıp öldürdün? yavru köpek öldürme iç güdüsü mü var insanda? yok yok hacı, dünya benim için bitmiştir bir daha da gelmem dünyaya. Reenkarnasyon falan olursam, daha da boka batmış bir zamana denk gelirim herhalde.
bu ne anasını satayım, bu nasıl iş! 13 yaşında çocuk baba olur, bilmem kim yavru köpek öldürür. başka bir gün adamın öz kızından 7 çocuğu olduğu ortaya çıkar. biri annesini doğrar, diğeri karısını keser. alt kat komşun evini soyar ve daha nicesi.
bu vahşeti haber yapmak için katliamı seyreden gazetecinin öldüren hayvanlardan daha da hayvan olduğu olay.
edit: başlığı açan yazar arkadaşımızın dediğine göre olay gece olmuş, yavrular sabah bulunduğunda anlaşılmış olanlar. ama olsun sonuçta daha önce bu tip haberleri kameraya çeken gazetecileri çoook gördük tv de.
(bkz: sana hayvan demek hayvana hakaret olur)
''insanları tanıdıkca hayvanları daha çok sevmeye başladım'' sözünü daha önemseyecek bi olay.
insandan çok köpeklere değer veren biri olarak bu ve bunun gibi insanları allah a havale ediyorum. inşallah o öldürdüğünüz köpekler her gün rüyanıza girer.
insanın düşünen bir hayvan değil, peşinen hayvan olduğunu gösteren durumdur.
insanligimizi kaybettigimizin resmidir.
Hani derler ya hayvanlar nile yapmaz, bu laf kliselesmistir ama anlami buyuktur.
talihsiz yavruların o pisliklerin elindeyken yaşadığı acıyı ve çaresizliği düşünüyorum, istemesem de aklıma geliyor. insanlıktan iğreniyorum.
yavru köpeklere bunu yapabilen bir insan daha sonra içindeki nefreti, kini insanlar üzerinde dener. belli bir zaman sonra köpek, kedi öldürmek kesmes. bunu yapan insanların yasal olarak ceza alması lazım. ne yazıkki ülkemizde hayvan hakları yok. bu sapıklıgın psikolojik bir vaka olarak incelenmasi gerekir.
kim yaptıysa cezalandırılması gerekir. böyle adamlar elini kolunu sallayarak gezerken hiçbirimiz güvende değiliz.
orospu çocuklarının sıkıldığının göstergesidir.