bugün

ders kitaplari var mi yok mu merak edilen ve bilgi aranan okul tipi.
sikimsonik uygulama.
programcılık okuyanlar için nimettir. iki monitörünüz de varsa çok verimli geçer dersler. bir tarafta visual studio, diğer tarafta ders. başka bölümler için nasıldır bilemiyorum ama programcılık için cuk oturan bir sistem.

okuldaki dikkat dağıtıcı ortam arkadaş çevresi öğrenmeye büyük engel oluşturuyor. iletişime geçmek istediğiniz kişilerle özel bir araya gelip çalışabiliyorsunuz. verimli.
iyi bir yere mi gidiyor, boka mı sarıyor belli değil. bilgiye erişim açısından büyük kolaylık fakat bir kalite sorunu yaşanabilir.
Kampüsün yakına geldiğinde keskin nişancıların hedefi olabileceğin uzaktan tatlı tatlı okuman gereken bölümdür.
hukuk fakültesi okumaktır , sınav harici okula gitmezsin , ff'i çakarsın.
Bu sene itibariyle ösym nin mevcut üni ve bölümlere ek olarak daha fazla program açıp açmayacağını merak ettiğim sistem.bilen yeşillendirsin lütfen.
En kebap okuma çeşiti.
Okula gitmezsin. Açık öğretim gibi bitirirsin.
Ve diploman örgün diploması ile aynı olur.
uzaktan eğitim alıp örgün öğretimde okuyan öğrenciler gibi her vize döneminde sanki zorla okutuluyorlarmış gibi "bit artık vizeler yhaa","off yine mi vizeler çok sıkıcı" vs. gibi malca muhabbetlere girmeyen insanlar tanıdım. her biri de gayet kendini yetiştirmiş geliştirmiş alanında ilerleme gösteren ve potansiyeli de olan insanlardı. sanki örgün öğretimden kalifiyeli işinin ehli insan mezun ediyormuşuz gibi bir muhabbet de var ki dünyanın en gereksiz muhabbeti.

eğitim sistemi komple yarrak gibiyken bunu uzaktan eğitim-örgün öğretim olarak kıyaslamak evet hata.ama sandığın şeyden ötürü değil. her şehire 20 tane üniversite açıp,her bölümü 200-300 kişiyle dolduruyorsan kusura bakma ama o insanlara bir bok öğretemezsin, nitekim ben üni. hayatım boyunca hiç bir bok öğrenemedim. belki de her vize döneminde mal gibi "yine mi vizeler:((" triplerine girdiğim içindir. ha onun dışında etkenler de vardı tabi tatlı-pasta hocasının hayatı boyunca hiç pasta yapmamış bir laborant olduğunu düşünün. artık bitsin şu özel-devlet, uzaktan-örgün versusları ne sikimsonik insanlarsınız.
sadece final sınavları üniversitede yapılıyor, dersler internet üzerinden işlendiği için devamsızlık sorunu yok. örgün lisans bölümü okurken aynı anda uzaktan eğitim ile örgün önlisans bölümü okuyabilirsiniz. özel üniversitelerden tam burslu okursanız hiç ücret ödemezsiniz, devlet üniversitelerinde ücret alınır.
uzaktan eğitim, gelecekte örgün eğitimin önüne geçme potansiyeli olan eğitim modelidir.

teknolojinin gelişmesi, internet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte dünyanın her yerinden eğitiminize devam edebilmeyi sağlamaktadır.
Sanırım ilk örnekleri gazete ve dergilerle yapılmış. Milli Eğitim frekans kiralayacağına, eba ile uğraşacağına kitap-dergi hazırlasa daha iyi olurdu bence. Bir kitap, bir anlatımlı ses kaydı. (CD, internet,mp3) Yani bilgisayarın televizyonun başında çocuğun ilgisini nasıl canlı tutacaksın. Zaten müfredat çöp gibi.
görsel
bunu hakkıyla bir tek anadolu üniversitesi açıköğretim fakültesi yapabiliyor. askerliğimi yaptım ama hala sınavlarına gidiyorum çünkü çok eğlenceli.
Yakın temas eğitime reaksiyon göstermeyen türk gencine hibe edilecek nefes egzersizidir.
ilk-orta okul için trt eba'dan yapılacak eğitimdir.
örgün eğitimin yerini alması muhtemel sistem, gelecekte. Bu uygulamalarda ayak sesleri, sanki.
Benim kızın da başlayacak.
Anaokulu çocuğuna nasıl yapacaklar bu sistemi merak ediyorum?

- Hadi şimdi hamur oynuyoruz hep birlikte. Yeşil hamurlarımız hazır mı?
çoğu öğrencinin s*klemeyeceği gereksiz bir eğitimdir. çocuklar zaten normal okula zor zanaat gönderilirken, tv'den cidden ders takip edeceklerini düşünüyor musunuz? bunların hepsi boş. aldığınız kararlarda, yaptığınız hamlelerde boş.

(bkz: corona virüsü nedeniyle askerliğin ertelenmesi)
pazartrsi başlıyor. başta online eğitim olmayacak demeselerdi keşke çoğu ders materyallerimiz yanımızda değil. başta yok diyip o kadar hızla var olduğunu söylemeleri ve salı günü sunumum olması bana ne oluyor, nasıl bu noktaya geldik dedirtiyor.
Umarim fazla yuklenmeden eba çökmez.
Arabayla gidip gelirken kaza yaparsam diye korkuyordum hızlı gittiğim için. O yüzden seviniyorum bu işe.
(bkz: )Olmayacağını bile bile bazı şeyleri denemek
ananızı babanızı eğitin önce oçlar. hepsi dışarıda aq.

kimsenin eğitimine ihtiyacımız yok. hele kendine hoca/öğretmen diyen şarlatanlardan yeter bu gençlerin çektiği artık. çürümüş sisteminizin sonu geldi işte artık. bunu uzaktan muzaktan diye kıvırmayın, sikitr olun gidin insanların hayatından.

kimsenin egosunu okşayacak sabrımız kalmadı. dijital bir cağda vereceğiniz boktan eğitiminizi götünüze sokun bizden uzak tutun.
Muhtemelen yarın bir göz atacağım lise derslerine.