bugün

ne çok sevdiniz lan bedelliyi.diye yazmıştı geçenlerde köşesinde.harbi lan.ne çok sevildi bu bedelli di mi?halbuki "barışa bir şans ver." demek gerekiyor John Lennon gibi.
uykusuz mizah dergisinin karikatüristi, yazarı.
diğer bir deyişle kusursuz tespitör.

mizah dergisi okumaya yeni başlamış, orta okul-lise arasında bir adamdım. o zamanın sendromları gereği ancak parlak ve net çizimlere, kısa konuşma balonlarına ve varsa erotizme yönelik bir karikatür kültürü edinmiştim. bunun sebebi tamamen iç güdüsel, hiç bir baskı altında kalmaksızın.

o zaman için umut sarıkaya'nın işimdeyim gücümdeyim bölümü benim için:'bir göz gezdir ve hemen diğer sayfaya geç'ten ibaretti. ta ki artık okumak, karikatür izlemekten daha öne geldiği zamana dek. eğer uykusuz'u aldığınızda otisabi'yi en sona bırakıp vedat özdemiroğlu hatta fırat budacı'nın yazılarını okuyorsanız bu işten biraz anlıyorsunuz demektir. bunu öğrendim.

biz senin ergenlikte yaşanmış ve bundan sonrada yaşanacak olan bütün tespitlerini sevdik, biz senin halk ağzını sevdik, biz senin nokta gözlerini, büyük vücudunu, uzun dudaklarını, uzayıp giden balonlarını sevdik, biz senin ağlama melis'ini sevdik. biz sevdik seni.

(|:-m)**
tüm kadroyu bir karikatürde toplamıştır.
aytek mi dersin, emar çektirmeye giden maryln manson mı dersin, ilginçlikler adamı mı yoksa şekil garson mu dersin? hepsi burda...
http://img163.imageshack.us/img163/540/img1p.jpg
türkiye'nin en zeki insanlarından birisidir. evet o karikatürler, izlenimler normal bir beyinden cıkamaz. candır, canandır.

(bkz: orgazmdan daha keyifli şeyler)
bu haftaki uykusuzda "deutz'un sahibinin oğlu" karikatürü ile altıma sıçırttırmıştır. büyük adam.
(img:#57594)
--spoiler--
alem futbol der
ben fussbal
kınamayın dostlarım
almanım bugün!

eşimden ayrıldım
naziyim bugün.
--spoiler--
gemi inşa mühendisi olması sebebiyle, gemiciler arasında pek sevilen çizerdir.
çok geç keşfettiğim, geç olsun güç olmasın dediğim çizer.

(img:#67916)
detayların ilahıdır.
kendisinin dediği gibi bu kadar tespit yapıp bizi eğlendireceğine kedi,şarap muhabbetine girseydi durumu şu ankinden çok daha farklı olacak karikatürist.
--spoiler--
+demek,demek siz de terkettiniz beni bu şehrin insanları...beni bu yitik kentte bi başıma bıraktınız...ben bu sessiz sokakları arşınlarken...

-cezmi abii!* abi kimsenin bi yere gittiği yok.bugün nüfus sayımı var haberin yok mu?
--spoiler--
(bkz: süd daha önemli)
yeni kitabının sinyallerini veren canısı karikatürist.
Ülkemizin en yetenekli karikatürlerinden.Penguen camaatindendir.Kendinizi bulabalceğiğniz "bunu bende yaşadım" diyebilceğiniz espri konuları vardır yazdıklarında.Çok seviyom umut sarıkayayı yav.
--spoiler--
okey masasında alnına tükrükle taş yapıştırmış uzun sakallı bir adam. şöyle der:

- tost söyleyin de masanın hesabı kabarsın...keriz tostu.(ehe ehe)
+ bay dostoyevski lütfen!
--spoiler--
sabah sabah güldürmüştür.

yazarımsı bir tip eyfel de oturur derken yanına garson gelir..

g: mösyö! yazılarınızda eyfelden nefret ettiğinizi yazıyorsunuz fakat akşama kadar burda oturuyorsunuz
y: çünkü bu şehirde bu çirkin yapının görünmediği tek yer burası
g: lan yavşak bi küçük çayla bütün gün oturuyorsun bide artislik yapıyosun
y: (kaçarak) paris ateş pahası..
(img:#70477)

x2dx oh yalandan formül.**
ayrıntıların kralıdır.
uykusuz alma sebebim. ayrıyetten seri kitapları da müthiştir.
yiğit özgür ''mizah dünyasının peygamberiyim'' demiş.
umut sarıkayada ''öyle bir peygamber yolladığımı hatırlamıyorum'' diye cevaplamış.
mutsuzluğun resmini defalarca çizebilmiş usta bir ressamdır.
''Reklamın iyisi kötüsü olmaz''
''Ben yaptım oldu''(Ali Ağaoğlu)
Umut Sarıkaya
onca yıldır mizah dünyası okuru ve yorumlayıcısıyım "bunun" kadar vasat görmedim.
bu hafta (11 kasım 2010) uzun bir aradan sonra aşkımızın meyvesi aytek ile aytek özlemimi gidermiştir. görmeyeli aytek de anaokuluna başlamış. *