bugün

üniversite kütüphanesinde girmeye korktuğum sözlük. 10 başlıktan 8 i am, sik, göt. biri görücek diye tırsıyorum lan.
geçen haftanın en beğenilen yazısının s.ke sürülecek bir yazı olmadığı aşikardır. buradan yola çıkarak yazarlarının beğeni anlayışları kıt olan sözlüktür.

(bkz: itin götünü rahat bırakın)
uludağ sözlük; bana göre bir yolun üzerinde gezdirilen aynadır... kah göklerin maviliğini yansıtır, kah güneşi; kah gökkuşağını, kah yolun çukurlarında biriken çamurları... bizler sonra da kalkar torbasında ayna taşıyan adamı ahlaksızlıkla suçlarız... aslında ayna çamuru gösteriyor diye aynayı suçlayamayız; asıl çamurlu büyük yolu en çok da yola suyun birikmesine; onun çamur olmasına neden olan kişileri suçlamalıyız, yani kendimizi...
içinde olmaktan aşırı mutlu olduğum sözlüğüm.
(bkz: burada bi sözlük vardı gören oldu mu)
nasıl bir yer olduğunu maç sonrası başlıklardan anlayabilirsiniz. iki dakika ekşi'ye ve itü'ye göz atın, göreceksiniz.
bünyesinde zaman zaman o kadar fazla amlı götlü hoplatmalı içerik olmaktadır ki toplu taşıma aracında notebook kullanırken sözlüğe girince etrafınızdan saklarsınız resmen ekranı. bu entryi de yanımdaki kadından gizli gizli yazdım.
içerisinde gizli ve bariz olmak üzere onlarca orospu çocuğunun bulunduğu yer. gözlerinin önünde analarıyla güreşmek isterdim.

(#6609751)
cennetten kovulan insan replikleri başlığına giriyoruz, başlık içinde istifa diye arama yapıyoruz ve ne kadar fazla acar yazarın başlık içi arama fonksiyonunu kullanmadığını ya da bilmediğini acı şekilde görüyoruz. aferin.
the cure severleri an itibari ile mutlu etmiş radyo.
edir:ordabiyerde ye teşekkürler.

edit2:ulan bu nasıl bir dalgınlıktır. radyo uludağa girilecek entry uludağ sözlüğe yazılmış.
hali hazırda moderatörlerinin kurban bayramı tebrik mesajının sağ cenahtan gelişmeler butonunu aydınlatmak suretiyle bize ulaşmadığı sözlüktür." mesaj gelmeden yatağa girmem" * nidaları sözlüğün arka sokaklarında her geçen dakika güçlenerek yankılanmaktadır.

(bkz: moderatör uyuma bayramımı kutla)
tüm üyelerinin bayramını en içten dileklerimle kutladığım sözlük.
bütün moderatör ekibinin bayram tatilinde olduğunu düşündüğüm sözlük. insan gelişmelerden bi bayram tebriği yazmaz mı yav. Şimdi diyeceksiniz ki bayramın kutlanınca hayatın sırrınımı çözecektin pezevenk. Yok öyle değilde bu sözlükte geçen senelerde yahudi ve hıristiyan alemlerinin dini bayramlarını kutlayan moderatörün kurban bayramını unutması hani nedense bi dokundu bana. Acaba zall yanlış kodmu yazdı editöre.

bak hata verdi program.
(bkz: run time error)
an itibariyle sol frame'deki 30 başlıktan 17 tanesi futbolla alakalıdır. ki 7 taneside siyasetle ilgilidir. bravo valla amma anlatacağımız bol konu varmış.
barındırdığı birçok entry tanım içermemesine rağmen silinmeyen, entrylerimden bir tanesini tanım içerdiği halde sadece beni ilgilendirdiği gerekçesiyle (ki esprili bir dil içeriyordu) silen süper moderatörlere sahip sözlük.
sözlükten ziyade, zaman zaman fotomaç gazetesi, kimi zaman ise facebook tadında olan oluşum.
adam gibi moderasyonun şart olduğu bir sözlük. bu ne lan böyle linkler falan veriliyor, tanımsız başlıklar açılıyor. ?!

(bkz: önceden buralar çay idi çimen idi)
fenerbahçe'nin yenilmesi ile birlikte anlamsız başlıkların mekanı olan ama şu sıralarda yeniden sakinleyen sözlük.
büyük bir hevesle girilen fakat sözlük anlayışının çok sayıda troll tarafından baltalandığı için hayallerin kırıldığı, daha iyi yerlerde olması gereken sözlük.
sözlük mantığını iyi kavramak lazım sanırım. sol framenin fotomaç tadında olması ya da facebook kıvamına gelmesi sözlüğün amacından saptığını göstermez. ha girilen entry kalitesini beğenmezsin eyvallah derim ama yazarların açtığı başlıkları eleştirme hakkı kimsede yoktur. isteyen çok sevdiği takımının başlığını açar, isteyen facebook'la ilgili başlıklar açar. sizlere o başlıklara yazmanız konusunda kimse baskı yapmıyor. yazmazsınız ya da en kötü gider eksi verirsiniz falan. ama sol framenin kişisel bir ayarı yok ve bu konuda bencilliği kaldıracak bir sistem değil anladığım kadarıyla.

sen siyaset seviyorsun diye sol frame siyasi başlıklarla mı dolsun? peki ya diğeri seks seviyor diye sol frame hep seks içerikli mi olsun? ya da hepsinden biraz biraz mı istersiniz? bundan da birileri rahatsız olacak elbette değil mi? bırakınız kim nasıl başlık açıyorsa açsın. yazıp yazmama özgürlüğüne sahipsiniz.

sözlük kalitesi üzerine tespitlerini de bu açılan başlıklardaki kalitesizliğe mesnetleyenlere sormak istiyorum;

kaliteli başlık nedir allasen? sözlüğün kalitesini yükseltecek başlık nasıl olur? bi anlatsana sana zahmet.

sözlükler çok kullanıcılı interaktif bilgi paylaşım ve eğlence platformları değil mi? ben mi yanlış biliyorum? bırakınız gençler eğlensin. beğenmeyenler de oturdukları yerden "sözlükte götüm gibi" diyeceğine kalksın kaliteyi arttıracak başlıklar açıp entryler girsin o halde. karanlığa söveceğine kalk bir mum yak hesabı...
bildigin coluk cocuk yuvasi. cok seviyorum lan. ne guzelmis forum tadinda sozlukte takilmak.
Eski tadı alamadığım ama halada takıldığım bir portaldır kendileri. Bilgi içerikli entrylerin dışında ne ararsanız var. insanlar komik mi olmaya çalışıyo ne ?
bakıyorumda eskilerden kimsenin kalmadığı, eski toprakları özleten sözlük.
thedewil , heman0212 , alwayssleppy , kopush , kırmızı başlıklı kız , patik giyen vampir , gel pc pc , kacak kelebek , deep , kartonadam , salca , gazoz_kapağı , vandal mimar , testere , söyle böyle , supurgesiz cadı , mor bidon , istanbul için efkar vakti , marla singer , mystery , montajelemanı , tucimania , eqin , benden yazar olmaz , karpuzkabuğu , balyancho , devedikeni , atan alır spor , cıkarınbeniburdan , arjen robben eskileri özleten sözlük.
biri beni mi çağırdı sözlüğü.*
bugün bir özel mesaj geldi hani kimin attığı önemli değil mesaj şunu diyordu;
''hocam neden sözlükte sadece 6. nesil yazarlar var, bizimle dalga mı geçiyorlar? yani, önceki nesiller neden yoklar?'' gibi bir şeydi...

ben de '' 4. nesilden sonra sözlüğün kalitesi iyice düştü ve ekşinin de yazar alımıyla çoğu kişi gitti'' gibi bir şey yazmıştım...

madem beğenmiyorsun, ne alaka lan o zaman ne diye yazıyorsun diyen mutlaka olacaktır... benim buranın kalitesiyle alakam yok, nick seçimimden tut, girdiğim entrylerin %80'i ince hesaplar içeriyor... yani burayla falan alakam yok benim, tamam mı cicim?

o değil de, benim yeğen ilkokula başladı, yavaştan devredeceğim ona sözlük hesabımı... ortama artık ayak uyduramıyorum zira...