bugün

Hamas lideri sünni ismael haniyye için milli yas ilan edip Hizbullah lideri şii hasan Nasrallah için yas ilan etmemek.
Bilmem ne moğultay diye shp/chpli bir adalet bakanı vardı. Yüksek yargıyı kendi kadrolarıyla (alevi) doldurmuştu. Eleştirilere de -ne yani milliyetçilere mi verseydik demişti.
Chp/shp'nin liyakatin özetidir. Akpnin liyakatsizliğinden bıkıp chpnin ondan farksız olduğunu sanan genç dimağlar hasbelkader chp iktidarı görürlerse feci göt olacaklar. Akpnin hinterlandı en azından daha geniş.
Sivas madımak.
99'da çapada yatarken hastabakıcı olarak işe girmek için alevi olma şartı vardı.
78 de Maraş'ta yaşamak için alevi olmaman gerekiyordu.
Sözlük azizelerinin efendi erkek yerine piç erkek tercih etmesi.
(bkz: kendini tanımlayan başlık)
bu başlıktan ala örnek mi olur. elbet kötü niyetliler su-i misalleri çoğaltabilir ancak hiçbiri kardeşliğimize emsal olmaz.
8.

Şu salak ortamda bile Alevi Sünni atışması yapılıyor.

Olum geri zekalı mısınız? Halkın anasını sikiyorlar bu ayrımı gözümüze gözümüze sokmaktan.

Onların mangalında kebaplar pirzolalar eksik olmazken o köz sizin ocağınıza ölüm acısı olarak düşüyor.

Yani büyük andavalsınız.

Bir olup, birlik olup bu dinbazlara papuç bırakmamak varken, ekmeğine yağ sürüyorsunuz.

Siz geri zekalısınız ve eğitilmezsiniz. Size yaptıkları da anladığım kadarıyla müstahak.

Bu arada yeni anayasa hazırlansın..

Ent.
2001 yılında ağrılı kürt sünni (şafi) komşum, alevi olduğunu öğrendiği 5 aylık hamile kadın ve kocasını evinden çıkarmıştı.

o zamanlar 7 yaşındaydım ve annem bu duruma çok üzülüyordu. kadın gerçekten iyi ve yardıma muhtaç biriydi. mezhepçilikle ilk o zaman tanışmıştım.

----

üniversite yıllarımda bir coachsurfing kulübünde tuncelili (artık kürt mü bilmiyorum) biri, bir ingilizle gerçekleştirdiği sohbette alevilikten ve bektaşilikten bahsediyor, alevilik propogandası yapıyordu. ingiliz, ben çok anlamam gibisinden cevaplarla sohbeti sonlandırmak istese de tuncelili alevi ısrarla mezhep konusunu açık tutuyordu. ingiliz eleman bir süre sonra onun yanından kalkıp benim yanıma oturdu. sohbeti takip eden herkes alevi propogandacılığı karşısında şaşkındı.
Alevi komşusunun yaptığı yemeği yemeyen arkadaşım var benim.
Oraya gitme sakın orada Kızılbaş camisi var dediler bana çocukken. Zaten ezanı da farklı okuyorlardı. Orada cehenneme açılan bir kapı var sandım. Kafamda şöyle bir şey kurguladım ve oradan hep korktum.

görsel
iki taraftan da örnek verilebilir. Alevi komşunun yemeğini yememek veya alevi olmayana kız vermemek gibi.
iq fakiri toplumdaki çirkin örneklerdir. insanların dinlerini bilmemesinden kaynaklı bir durum olduğunu düşünüyorum.

--spoiler--
“Hepiniz O'na yönelerek O'na karşı gelmekten sakının, namazı kılın; müşriklerden olmayın. Dinlerini parçalayan ve bölük bölük olanlardan (olmayın. Bunlardan) her fırka, kendilerinde olan ile böbürlenmektedir.”

rum suresi 31 ve 32.ayetler
--spoiler--
millet insani robot yaparken bizim aklı evveller "alevinin elinden yemek yemeği" tartışmaktan bıkmadılar usanmadılar. bu aklı evveller yurt dışına gittiklerinde ne yerler ne içerler acaba?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar