bugün

Su götürmez bir gerçek.

Nazım'ın dediği gibi,

Bu cehennem, bu cennet bizim.
Öyle tabi ama siz yine de isviçre yi de bir görün.
Brezilyayı görmemiş canlı beyanatı.
Tabi tabi.
Hindistanı görmemiş cahil sözü.
elin ülkesini görmeyen kendi vatanını piyade tüfeği zannedermiş. güney sudan'dan bir dal , yemen'den de bir yanak al yeğenim. sonra kılığına değdirmeden bi siktir ol git! ermenistan övenler vatan aşığı oldu. (bkz: ilgi orospusu olmak)
Ben ülkemi seviyorum. "Vatan" gibi içi boş, Arapça ve ülkeyi putlaştıran sözleri sevmem. Ermenistan'ı övmedim. Sınırlar açılmalı ve Ermenistan ile dost olmalıyız dedim.

Ermenileri seviyorum diye ülkemi sevmeyecek değilim.

Gerzekleşmeyelim lütfen.
orospu ile aşık atılmaz hele ki erkeğin orospusu ise. bunlar da her yol olur. göt yalar, sidik yutar. en vatanperverler de kendileri olur.
içindeki politikacilar olmasa tatlı ülke aslında.
Dünyanın yarısını, avrupanın portekiz hariç tamamını gezdim. Bazı ülkelere çok kere gittim. ABD de Florida ve san Francisco da yaşadım. Bodrum'da bir yıl yaşadım, resmen kaçtım. isviçrenin tamamını gezdim, çok güzel ama denizi yok. Fransa, italya ve yunanistanín sahil şeridi ve Sicilya sardunya Korsika vb Akdeniz adalarının dünyanın en güzel iklime sahip en guzel yerleri olduğunu düşünüyorum. Selanik ile halkidiki arası bir yerlerde, veya Midilli'de yaşamanın bir şans olduğunu da düşünüyorum.

Türkiye, batı kıyıları dışında bana ne şehir, ne kultür, medeniyet vb anlamında çok şey ifade etmiyor. Biraz da mecburiyetten yaşıyorum. Yurt dışına henüz çıkmamış kişilerin Türkiye'nin dünyanın en güzel ülkesi olduğunu söyleyerek kendilerini kandırdıklarını sanıyorum. Hangi türk Avrupa'dan Türkiye'ye geri gelir Allah aşkına?