bugün

entry'ler (214)

topluma faiden nedir

Eşşekler gibi bedavaya çalışıyoruz. Daha ne kadar faidemiz olacaktı? Asgariden bile vergi alınıyor. Sağlık bile yok. Askerlik paralı. Yetmedi mi? Doğur bir dört daha.

avrupada enflasyon yillik 2 4

Neyi savunuyorsun anlamadım. Çin'de demokrasi mi var. Fiyat arttirani meydanda aşıyorlar.

yunanda asgari ucret 830 euro

437 litre benzin alabiliyor. Veya yaklaşik 70 kilo et.

Biz 400 litre .veya 37 kilo kıyma.

Bizi fakir ettiler

avrupada enflasyon yillik 2 4

Mayıs 2024 itibariyle beklenenden çok düsen ve yıllık yüzde 2.4 e gerileyen enflasyon nedeniyle Avrupa'da faizler de dusüş yapılacaktır.

Bizde enflasyon yüzde yüz küsur. Biz ahlaksızız.

midyenin 20 lira olmasına şaşıran gurbetçi

Memlekette fiyatları dolara Euro'ya göre ayarlıyorlar, iyi de Türkiye'de insanlar Türk lirası kazanıyor, o yüzden fakirligimiz. Asgari ücret en az 40.000 lira yani 1100 Euro olmalı.

rakı

Rakı şarap viski Rom cin vermut konyak vodka olur ama bir tek bira olmaz. Uymaz bana. Biraciların içip içip şişeleri kutuları her yere, en olmadik yere, en manzaralı yere fırlatıp atmaları ne buktan bir şey olduğunun kanıtıdır nokta

Rakı agırdır yemeksiz pek gitmez. Viski çin vodka kuruyemişle bile zevkle gider.

deliksiz uyuyan mezhebi geniş erkek

15 temmuz gecesi saat 01de helikopterler uçaklar tepemden bangır bangır uçup şehitler köprüsünde yaylım ateşi açarlarken silkelerim böyle işi ulennn deyip gidip yattım ve bir dakikada uyudum. Genelde bir dakikada uyur, uykumu almadan da uyanmam zaten, nazar değmesin. Ben kırk günlükken devrim olduydu. Beş yıl sonra bir daha. On yıl sonra yine. On yıl sonra yine. Post modern devrim, uyduruk devrim 1 Mayıs Taksim derken neler gördük be. Hala bu ülkede yaşıyoruz ve vergi verip havasını soluyorsak vardır bir hikmeti.

kürtlerin aslında mağdur olmaması

Kürtler dediğimiz ulus Mezopotamya da binlerce yıldır hayvancılıkla geçınir, sürüleriyle iran senin, ırak benim, Suriye senin Türkiye benim keçe çadırlarında yayladan çayıra ovadan kente mevsimsel yaşarlar. Dillerinde de bu yüzden persce acemce Süryanice Türkçe Zazaca Kirmanca karışık sözcükler gramerler vardır. Bunlar günümüz dünyasında Yahudilerin kurduğu, Filistinlilerin kurmak istediği gibi kendi devletlerini kurmak istiyorlar. Ortak şeyleri paylaşabilsek maddi manevi anlaşabilsek güzel olacak. Yüzlerce yıl çözülmeyen sorun ve savaş olmaz. Medenice çözüm olmalı.

ilkokuldaki sevgilinizle yaptığınız çılgınlıklar

On yaşında çocuktuk, ne sevgilisi ulennn? Ama sırama kağıt bırakırdı Ayşegül, '' Ayşegül a....ı seviyor '' yazan. Ortada çok sevenim oldu ama bende sıfır. On altıda bir sevgilim oldu, ama okuldan değil, bir heyecan, bir coşku. Ne güzeldi be. Her zamanki gülümseme aldı şimdi beni. Bunlar yaşanmasa koca bir sıfır olurdu yıllar.

son 22 yılın özeti

Şahsımız kandırıldı. Hem de çok fena. Acı fena.

yastık altı döviz ve altın

Vatandaşın silkelenmedik bir kefen parası kaldı, sıra ona geldi. Hemen her gün birileri marmarayda tren altına atlıyor. Biraz da şirketlerden vakıflardan holdinglerden vergi alsalar türkiye kurtulur.

özel jetle almanyaya giden bakan

Başka memlekette adamı istifa ettirirler.

selanikte baklava 300 bizde 1000 lira

Íki gún ónce selanikteydik, pastanede baktím, baklava 9 Euro. 300 lira. Yarím kilo aldím. Bil cevizli. Yağí şerbeti çıtırlığı karar. Ulen, bu nasıl iş? Bunlar 300 den kâr ediyorsa bizde 1000 den nasıl fahiş kâr ediyor, şaştım kaldım.

iskece

Dün iskéçedeydim. Kahvaltıda canım ɓörek çay çekti. Adama öne portion spanakopita and öne porsion kima kıyma ɓürek deyince adam Türk'sün galiba, niye Türkçe konuşmuyorsun demesin mi? Ben de atinada yada adalarda herkes Yunanca konuşuyor, burası ne biçim Yunanistan dedim. Börekçi buraların yüzde doksanı Türk, unuttunuz bizi dedi. Bende unuturmuyuz ulan, vallahi böyle olduğunu bilmiyordum dedim. Hayırlı işler sağol falan ayrıldık. Biraz üzüldüm. Gerçi öpsen turkiyeyd gelmez herhalde ben de gelmezdim, ne yalan söyleyeyim.

işid in bütün yaptıkları meşrudur

islami devlet örgütü işid, daeş de diğer adı. Kadınların beynine beynine kalaşnikofla sıkan örgüt. Geyleri homoları lezbiyenleri bizzat öpüp sonrada onuncu kattan atıyorlar, ya da canlı canlı gömüyorlar. Buna meşru demek yanlış olur düşüncesindeyim.

karınızla gratise gider misiniz

Niye gitmeyeyim, vallahi çok gittim. O bir reyonu dolaşır, ben başkasını. Neyse alırız, kasada buluşur öderiz. Ne o bana, ne ben ona hiç sormayın.

en dindar özelliğiniz

Ailemde her dinden insanlar var. Bir din hedef góstermediler. Hiçbir dini eğilimim yok. Bóyle rahatım. Japonlarín şinto felsefesi uyuyor biraz.

kahverengi gözlü olmanın hiç bir işe yaramaması

Bir yıl San fransiskoda bir yıl da floridada yaşadım. Herkes sarı saç renkli göz olduğundan kumral saç ve ela gözlerim çok fark ettiriyordu. Demem o ki sermayeyi iyi kullanın hedefi onikiden vurun.

iki çocuğa tecavüz edip yakalanan sapığın sonu

Temel içgüdüler hiç gelişmiyor, aynı kalıyor ne yazık. idam insanlık suçudur.

kaldırımların işgal edilmesi

Terbiyesiz ahlaksızlar. işini yapmayan zabıtalar da . Oy korkusu ile göz yuman belediye de. Şarki tatlısu kurnazlığı işte.