bugün

(bkz: kanka)
medyanın ikiyüzlülüğü nabza göre şerbetçiliğini yüzümüze vuran emniyet teşkılatının genel adı. hakim medya senenin 365 günü işçi ile ilgili, emekle ilgili tek bir haber yapmaz yapsa bile üstünkörü geçiştirir, bir mayıs geldi mi bütün basın, televizyon 68'li kesilir başımıza. bugün polise söven medya daha bir ay önce polis teşkılatının kuruluş yıldönümünde övgüleri düzemdi mi ardı sıra? aynı polisler için yazılan şarkıları, çekilen klibi gözümüze gözümüze sokmadı mı? lan bi de adı geçen şarkı da atatürk'ün çocukları falan diye bi bölüm var, çok ilginç atatürk'ün çocukları bier gazlarıylka ortalığı savaş alanına çeviriyor. alın size polis teşkilatı şimdi de yayınlayın klipleri, o boktan şarkıyı...
bu başlık sayesinde beyinsizce yorum yapılabidiğini de öğrenmiş olduk.1 mayısta bazı polislerin dengesiz davranışını tüm polislere mal etme mantığı yanlıştır.tabi bu yanlış mantık başka yerlerde de ortaya çıkıyor.12 eylül darbesini yapanlara küfrederler,sonrasında ise ordu göreve diye pankart açarlar.
kelime karşılığı devleti koruyan olan kolluk kuvvetleri önünde sivil/kadın/erkek/çocuk/yasli/siyasi düsünce/etnik kimlik/din farkı/mezhep ayrılığı/ten rengi gibi ayırt edici etkenlere bakmaksızın herkese cop sallama hakkına sahiptir. bugün emeğimizin karşılığını arıyoruz diyenlere, yarın bayrağımı seviyorum diyenlere bir başka gün aç olduğunu söylemek isteyen normal vatandaşa umarsızca cop sallayabilir. tabii bunu siz görevini yapiyor abi diyerek savunabilir destek cikabilir hatta popcorn yiyip kendinize 31 malzemesi yapabilirsiniz lakin unutulmamasi gerek sey o copu sallayan memur gün gelecek kendi hakkini arayan insanlara indirdiği copu "dolanma lan buralarda" diyerek sizede indirdiği an anlayacaksınız ki o cop kimseyi ayırt etmiyor. ister polis cocugu olun, ister emekci çocugu olun ister mönitör arkasinda saklanarak hayatiniz boyunca hiç karakola gitmemiş vatandaş olun eninde sonunda o cop size gelecektir.

http://img233.imageshack.us/img233/5885/12xi9.jpg
1 mayıs gecesi gazi mahallesinde asıl müdahale edilmesi gerekenler ortalığı birbirine katarken uzaktan izleyip havaya sıkmakla yetinen insanlardır.
meydanlarda işçiyi sendikacıyı kıstırdı mı bayıltana kadar dövmekten çekinmeyenler gazi mahallesi'nde sinema filmi izler gibiler.
adaletin temsilcisi olan polis kuvvetleri adaleti kafasına göre dağıtırsa kimse tarafından sevilmez.
biraz kendinizi zorlayin da empati yapin. kendinizi bir polisin yerine koyun.

gunde 12 saat calisiyorsunuz. ek mesai yaptiginiz gunler girla. ek ucret yok, kisitli bir maas aliyorsunuz. gecindirecek bir aileniz var.

sene icinde hirsiziyla, ugrusuzya, tecavuzcusuyle, katiliyle, holiganiyla ugrasiyorsunuz.

1 mayis gunu geldiginde karsinizda size molotoflar atan, kaldirim taslari yagdiran insanlar var. siz ne yapardiniz bu durumda. sizi bilmem ama ben bana molotof atana cicek uzatmazdim. agizini yuzunu dagitirdim hakli olarak.

polis olmak zor bu ulkede hem de cok zor.
polis olmak çok kolaydır ülkemde. tanıdığın eşin dostun varsa teşkilatta kimse sana soru bile sormaz. türk polisi önde döver sonra sorgular, halin kalmadığı için veremediğin cevaplardan ötürü yine döver. hepsi böyle değildir elbet ama oluşturdukları kümüle çerveçe budur.
Hepsi böyle diil, içlerinde çiçek kibin olanları da var şeklinde savunulmaya çalışılan kolluk kuvvetleri personelidir.

Bir çuval elma içinde çürük elmalar da bulunabilir, bu doğaldır. Ama o çuvalın içindeki elmalar birbirlerine bağlı değildirler, birbirlerinin şeklinden şemalinden sorumlu da değildirler. Elmaları yöneten amir statüsünde elmalar yoktur o çuvalın içinde. Çuvalın bir tüzüğü yoktur. Çuval açılır elmalar dağılır, kimi yenir kimi atılır...

Bir bölük asker içinde hainler de bulunabilir normaldir diyebilir misiniz? Peki bulduğunuz haini tüm sevecenliğinizle "olur böyle vakalar" diyerekten hoşgörebilir misiniz? Yoksa duvar dibinde kurşuna mı dizersiniz?

Toplumun huzurunu sağlamakla görevli polis teşkilatına karşı neden bu kadar hoşgörülüsünüz? Polis kıtlığı var da elinizdekilerden mi olmak istemiyorsunuz?

Günümüzde teknolojinin ve iletişim sistemlerinin bu denli geliştiği bir ortamda, böylesine aymaz bir şekilde ve şuursuzca "onlar şu kadar çalışıyor, vay efendim suçlularla uğraşıyor, içlerinde iyileri de var, hepsi mi kötü" gibi zırvalıklar ancak türkiye cumhuriyeti'nde görülebilecek derin psikolojik bir travmadır.

Suçlular mesai sistemine göre çalışmadığı için polisin de sabah sekiz akşam beş modunda çalışması söz konusu olamaz.

O üniformayı giymek, peşinen her türlü hırsız, uğursuz, tecavüzcü, eşkiya ile uğraşmayı kabullenmek demektir. Teşkilata giren memurlara şu kadar suçludan fazlası ile uğraşmayacaksınız diye bir garanti verildiğini hiç sanmıyorum.

Aldıkları ücrete gelince... evet gerçekten de yaptıkları işe göre ücretleri çok düşük. Peki ama bunun suçlusu halk mıdır? Polis maaşlarını halk mı tespit etmektedir? Polis maaşlarına gelmesi gereken ücret zammını işçiler veya sendika mı engellemektedir?

Bu ülkenin muhasır medeniyetler seviyesini rüyasında bile göremeyeceğini, asla gelişmiş ülkeler katına çıkamayacağını her zaman söylüyoruz.

Yine tekrar ediyoruz.

Bu ülke adam olmaz, olmaaaaaaaaaaz... Bakın başınızın çaresine...

Çünkü sikli baba tekkesi'dir bu ülke.
bütün suçu sokakta görev yapan polis yüklemek de biraz acı oluyor.
o poliste 1 suç varsa onun müdürü olacak celo da 10 suç var.
üç kurus maas alıp emegi sayesinde geciniyorum diyen isci kardeslerimiz tarafından iki gun once emperyalist usagı ilan edilmis kişilerdir. dur anlatayım ilk cumleyi okuyup da, ulan bu bize bok atıyor sanıp da eksileme. bu adamlar aldıkları uc kurus maasla hem can cepte aksama kadar geziyor, dayak yiyor, jilet yiyor, bıcak yiyor, taksim metrosu onunde tinerciler tarafından sıksıtırılıp rezil oluyor sırf evde ki karısının cocugunun hatrına, ekmeginin hatrına sesini cıkarmıyor, cıkarınca meslekten ihrac ediliyor ki az bucuk hukukla ilgilenenler polise devletin verdigi hakları da iyi bilirler, ama bu adamlara tas atanlar, küfür edenler, tahrik edenler, assagılayanlar bunlar kadar suclu olmuyor. yapmayın kardesim gozunuzu seveyim. sendikal haklarının pcugune sıgınan adamlar bile bunlardan daha refah icerisinde yasıyorlar. ondan sonra da sınıf farkı istemiyoruz diye sagda solda ahkam kesip polisi savunanlara haklarını soranlara yemeden icmeden cayır cayır eksi veriyorlar. bu ulkede en cok hakkı yenen kişilerden biri de polislerdir. turk polisi namusludur, efendidir, şereflidir sonuna kadar da boyle olacaktır. istisnalar harictir tabii.

edit: aferin sana eksileyen arkadas. gene ilk cumleyi okudun demi? *
eve giren hırsızı yakalama gayretiyle sadece ceketi yakalanılan bir olaya sonradan hırsız ihbarı yapmıştır ev ahalisi, polis insanı geldikten sonra verdiği tepki ise olaya şöyle olmuştur- ceketin ceplerini karıştırıp bir çakmak bulduktan sonra-;

polis: aaa yine bizim bu mhp li *
ev ahalisi: dumur vaziyette adamın suratına bakmakta..

her türlü pis işin içinde yer almaktadırlar.
biber gazı sıkma da usta olan emniyet güçleridir. evde hanımlarından fırça yiyip acısını da böyle gösterilerde halktan çıkartırlar, gücünüz gerçekten varsa eşlerinize söz geçirin beyler.
savaş halinde geçerli olan hastanelere saldırılmaz olgusunu yıkan meslek mensubu.
istanbulda yaşayanlarına kanka denir,ama siz adına kanmayın sizi kankalar yoksa ,vejeteryandır biber gazı ile beslenir,futbol oynarken tekme atar..
provakatör eylemci ile sade vatandaşı gayet güzel ayıran polistir.

inanmayanlar linkteki videoya bakabilir:

http://www.samanyoluhaber.com/haber-100636.html
metin göktepe katillerinin meslektaşlarıdır .
yıllar önce 18 yaşımda ehliyetimi almış bir genç iken babamı almak için gecenin ikisinde giderken bana terörist damgası vurmuş, şehrin ortasında amerikanvari kovalamaca oynadığım ve kendimi il emniyet binasına atarak kurtarmaya çalışırken ellerine geçtiğimde ilk cümleleri keşke seni vursaydık diyen ülkemin polisi.
polisten sık sık dayak yiyen marjinal solcular tarafından sevilmeyen, ama halkımızın büyük çoğunluğu tarafından takdir edilen teşkilat. zaten halk da sevmiyor o eylemci, molotofçu, ortalığı karıştırmaya çalışan garip insanları. o yüzden problem yok.
pardon filmindeki mükemmel sorgu sahnesiyle beni kendine aşık etmiş polis türüdür.* sivilinden sakınılmalıdır. bilmiyosunda polis olduğunu sokuveriyor ağzına telsizin antenini.
155 ten ulaşabileceğiniz kimseler.
polisin çalışma şartları çok ağır
aldığı maaşta gayet az
zaten itle kopukla uğraşıyorlar, meslek olarak da zor bir meslek
omuzlarında da çok yük var garibanların

peki arkadaş ben mi sizi zorla polis yaptım?
engin ceber'in arkadaşlarına göre türk polisi:

"polislerden M.K'nin istinye Devlet Hastanesi'ndeki muayene sırasında Sizi halka terörist diye lanse edip linç ettiririm diyerek tehdit ettiğini..."

"...Parmak izi alınma işlemi sırasında i.C.K isimli polis kol, baş,boyun ve sırt bölgemi 20-25 dakika süreyle okşadı. Dayanamayıp kafamı çevirdim. Kendisine sen sapık mısın dedim. Bana evet ama abartılacak bir şey yok diyerek cevap verdi."

ve daha neler ve neler...

http://www.taraf.com.tr/haber/19919.htm
toplum icerisinde maruz kaldiklari doktrinler ve ya$adiklari olaylar cercevesinde ki$iliklerini geli$tiren, kimlik ve ki$ilik problemleri ya$ayan, ideolojileri ve fikirleri nedeniyle insanlarin gotune cop sokmakta, cinsel organlarina elektrik vermekte beis gormeyen insanlardir.

bi de bizi korurlar, kollarlar.
genellikle orospu çocuğu dediği kişilerin güvenlklerinden sorumludur. orospu çocuğu demek ne onun ne de babasının haddinedir ama gel gör ki burası türkiye ve her daim oluyor böyle !
Rahat, rahat insan öldürebilen dünya üzerindeki tek polistir. birde sırtından sıvazlar aslanım iyi yapmışsın diye o ayrı bir olay başlı başına.