bugün

entry'ler (6097)

erdoğan ın protestoları iplememesi

yaşadığı şaşkınlığa bağlı şoksal travmadan kaynaklanan iplememe vakası.

birileri tarafından "yürü be koçum kim tutar seni, aslan, sultan, padişah, osmanlı" şeklinde gaza getirildikten sonra, o aynı birileri tarafından bir anda yalnız bırakılınca, insan elbette afallar, şaşırır ve "haydaaa bunlara noldu şimdi" diye sorar kendi kendine.

rivayet odur ki, insan öldüğünde, cenaze törenini naklen izler, "ben ölmedim lan" diye sesini duyurmaya çalışır, lakin duyuramazmış, sanki birileri onu tabuta koymuş da, kamera şakası yapıyor zannedermiş, ta ki, gömüldükten sonra kafasını kaldırıp tahtaya vurunca, öldüğünü farkedermiş. Elbette bu neticede bir rivayettir, mecazi bir anlatımdır.

Başbakan da şu anda öldü ve kafasını kaldırıp tahtaya vurdu, işte o şaşkınlığı yaşıyor. Sakinliği kanımca bundandır.

gülse birsel in gezi parkı yazısı

Banu Avar yazısıyla karşılık verilesi yazı. Buyrun :

BDPKK öncülüğünde Taksim’de Gezi parkı nın yok edilmesini protesto eden kalabalık birden kendini uluslararası bir harekâtın öznesi olarak buldu!

Olay çok önceden hazırlanmış görünüyor, ama kalabalıkların bundan haberi yoktu… Bir anda olay dünya çapında Twitter ve Facebook’ta ‘en çok izlenen’ oldu… Taksim meydanı yabancı muhabir ve muhbirle doldu… New York Times da meydanda, ingiliz haber ajansları da… ‘Occupy (işgal)’ adıyla anında sosyal medya pompalandı! Uluslararası Olimpik Komitesi’ne çağrı mektupları yayımlandı. Reyhanlı’da kılları kıpırdamayan Boğaziçi’li öğretim üyelerinden bir kısım Batı’lı dostlarına şikâyet dilekçeleri yolladı. isveç’te alternatif ‘Nobel’ ödülü almış olan TEMA Vakfı meydandaydı. Bianet adlı site ‘KENT Dostluk ve Dayanışma Hareketi’ olarak ortaya çıktı! Tabii ki ‘International Coalition’ damgası taşıyorlardı. 23 Nisan, 19 Mayıs, ‘Silivri gaz savaşları’nda ağzını açmayan Uluslararası insan Hakları Derneği duruma vakıftı, gereğini yapacaktı! Sosyal paylaşım ağları, birebir Mısır’daki Arap Baharı kokulu mesajlarla sallandı. Erdoğan’ın polisleri acımasızdı! Yaralılar Divan Otel’e sığındı, Starbucks kapılarını kapadı. CHP, Taksim için Kadıköy’de miting planladı…

15 gün önce Hatay Reyhanlı’da hükümetin destek verdiği caniler katliam yapmış, bir ilçeyi yok etmişti, 50′den fazla ölü ve yüzlerce yaralımız vardı! Bu kadar ses çıkmadı!

Bir gece önce bir milletin en değerli varlığı elden çıkarılmış, TPAO’nun yabancılara peşkeşi mecliste karara bağlanmıştı! Hiç ses çıkmadı!

Türkiye’de ‘bahar’ rüzgârları estirenler var. Dünya’nın 3. kez karıştığı bu ortamda birbiriyle gırtlaklaşan farklı küresel çetelerden yanalar. Erdoğan’ın suyunu ısıtmak isteyen farklı bir çete için çalışmaktalar… CHP ve BDP ‘Taksim Baharı’ için omuz omuzalar…

Gerçek ile sanal muhalefeti ayırma zamanı!

ağaç sulayan polisin önüne geçip olay çıkaran halk

emniyet güçlerinin iyi niyetini suistimal eden halktır.

ayıptır, yapmayınız...

birkaç mehmet şehit oldu diye tbmm yi toplamayız

tipik bir ben sıçtım tüyü nereye dikeyim vakası.

metnin bütününü okursanız, akp genel başkan yardımcısının kaç yapayım derken göz çıkardığını rahatlıkla görebilirsiniz.

düşünmeden konuşmanın sonucu budur.

kahvehane ağzıyla beyanat verirsen vatan haini pozisyonuna geliverirsin.

kürdistan ı kurmak üzereyiz

bdp milletvekili gülten kışanak'ın açıklamasından çıkarılan netice.

kadın haklı.

ittihat ve terakki iktidarı dahi bu kadar basiretsiz, dirayetsiz ve beceriksiz değidi.

Vatan hainliği ile suçlanan Enver Paşa bile bu kadarına müsaade etmezdi.

Milletin vekilini kaçırıp "gerekli idari ve hukuki işlerin tamamlanmasının ardından serbest bırakacağız" açıklaması yapabilen bir terör örgütü bu hayali de gerçekleştirmeye muktedirdir.

birkaç mehmed şehit oldu diye meclisi toplamaya tenezzül etmeyenler sayesinde kürdistan da kurulur anamızı da bellerler.

benden söylemesi...

atatürk ün etkisinin gün geçtikçe azalması

Gazi Mustafa Kemal Atatürk seveni çok olduğu kadar sevmeyeni de olan bir liderdir.

Asıl tehlike Atatürk'ü sevmeyenler değil, onu çıkarları uğruna yıllardır kullananlardadır.

Atatürkçü göründüğü halde farklı amaçlara hizmet edenler yıllarca bu ülkeye bu millete zarar vermişler, ülkeyi atatürkçü ve dindar olarak saçma sapan bir şekilde bölmüşlerdir. Oysa ki inanç farklı bir konudur, ülke kurucusuna duyulan saygı ve sevgi farklı bir konudur.

Sapla samanı karıştırmamak lazım. Hele hele ikiyüzlü hiç bir zaman olmamak lazım.

Büst yapmakla, resim asmakla atatürk sevilmez. Atatürk düşünceleriyle, stratejisiyle, fikir yapısıyla sevilir.

Ve gerçekten sevenin gönlünde yerini asla kaybetmez.

atatürk ü mü kurtarırsın hz muhammed i mi

2012 türkiyesi'nde hala zihinlerde yer işgal edebilen sikimsonik soru. (bkz: 2012 türkiyesi)

şehir efsanesi değildir aslında. zamanında bazı israil yanlısı ittihatçı askerler tarafından askeri öğrenci adaylarına yöneltilmiştir. Ancak bir elin parmaklarını geçmez böyle bir soruyla karşılaşan askeri öğrenci adayı sayısı.

Günümüzde artık böyle bir soru hükmünü yitirmiştir.

ittihatçı gelenek dağılmış, dokunulmaz asker yargısı yerle bir olmuştur.

vajinanın çirkin bir organ oluşu

yalandır iftiradır dedikodudur. inanmayınız.

fethullah gülen tayyip erdoğan kavgası

neticelendiğinde türkiye cumhuriyeti'ni bitirecek olan kavga.

gelecek çok karanlık.

300 erkekle birlikte oldum

para karşılığında bedenini satan beden işçisinin ağzından çıkan istatiki veri içerikli cümle.

köylüleri terörist sanıp öldüren ordu

anadolu halkının bağrından kopan ordudur.

küçük yaştaki kızla da evlenilir

uyuşturucu kullanan bünye söylemi.

sikerim böyle gezegeni ben.

bimeks çalışanından yaran müşteri taklitleri

Son derece güzel bir video. Videodaki çalışanlar bundan dolayı işten çıkarılırlarsa çok üzülürüm.

bedelli askerlik

Bu sabah, askerliğini yapmamış 30 yaş üstünde olan ve nakiti yoksa dahi kredi çekebilme imkanı olanların evlerinde tatlı bir heyecan ve sevinç var.

Bugüne kadar varolan sosyal adaletsizliğe seslerini çıkarmayanlar, acaba neden bedelli askerlik söz konusu olduğunda bas bas bağırıyorlar?

Sanırım askerlikten yırtmak için gerekli olan parayı veremedikleri için...

Ben şahsen, sosyal adalet savunucularının samimi olduklarına inanmıyorum.

Hatta, kendilerine bir imkan tanınmış olsa, askerlik şubesine teskere almaya en önde koşacaklarına inanıyorum.

Çünkü ben bu ülke insanının samimiyetine inanmıyorum.

Bu nedenle de, bedelli askerlik üzerinden yapılan tartışmaları da son derece gereksiz buluyorum.

Eski roma'dan bugüne kadar değişmemiş gerçeklik işte tüm çıplaklığı ile karşımızda duruyor... insanlar ikiye ayrılır, zenginler ve fakirler... Fakirler hizmet eder, zenginler hizmet alır. Bu gerçek asla ve asla değişmeyecek. Sosyal adalet de hiçbir zaman sağlanamayacak.

Gezegeninize sokayım afedersin...

bedelli askerlik

parası olmayanın şiddetle eleştirdiği, parayı verebilecek olanların da sonuna kadar desteklediği askerlik uygulaması.

parası olmayan ve bu nedenle şiddetle eleştirenler, ellerine para geçirmiş olsalar eminim koşa koşa giderlerdi vezneye parayı yatırmaya.

yok ben param olsa da gider yaparım askerliğimi diyen olursa ağzının orta yerine eklerim tokadı, ben sizin ciğerinizi biliyorum ikiyüzlü ibneler sizi.

askerliğimi öyle ya da böyle yaptığım için çok da sikimde olmayan hadise. ne bok yerseniz yiyin lan.

vicdani ret

--spoiler--
Temel'in on ikinci oğlunu askere çağırmışlar, ondan önceki on bir tanesi askerde olduğu için Temel itiraz etmiş, - Söyleyin padişahınıza penum şeyime güvenip sağa sola savaş açmasun.
--spoiler--

bilmem anlatabildim mi?

sebahat tuncel

sizi bilmem ama ben seksi ve çekici buluyorum bu kadını.

umut bulut un hırvatistan a dört gol atması

(bkz: boş hayaller)

emre nin taraftara orospunun evladı demesi

hem suçlu hem güçlü olmak deyimine bir örnek.

ama kabahat emre'nin değil, onu futbolcu diye sahaya sürenindir.

11 kasım 2011 türkiye hırvatistan maçı

milli takım oyuncularının futbol oynayamadıklarını ve hiçbir zaman da oynayamayacaklarını gösteren futbol maçı.

milli takım bakanlar kurulu kararıyla tamamen turnuvalardan çekilmelidir.