bugün

açık ve nettir.

olmazsa kefenlerimizi giyer bizde savaşa gideriz evelallah.

2 günün sonunda ne rusya kalır nede putin.
(bkz: belki bir gun hayallerde)
denenmişi var. türk ordusunu yormaya gerek yok.
Ekonomik olarak rusya çöküyor batı ambargoya devam ederse baya anarşizim başlayacak rusyada
Bu yüzden rusya şu anda çok agresif hareketler yapıyor
yani biraz beklersek neden olmasın.
az bilinen bir gerçektir. türk ordusunun gücünü hafife almayın.
erector'un kahvesindeki güncel dedikodudur.
Ağzı olan konuşuyor aq.
2. dünya savaşında hitler'in hayali olan rusya işgali, enerji ve hammadde kaynaklarını ele geçirme planında stalin'in-kızılordunun savunduğu stalin için manevi değeri olan stalingrad'ı propaganda uğruna şehri almak için sadece stalingrad da çatışmalarda bulunan 2.500.000 milyon alman askerinden sadece 5.000 tanesi almanya'ya dönebildi.
almanlar'ın rusya işgal etmek için yaptığı savaş 4.000.000 (yazıyla dört milyon) alman askerinin hayatına maloldu.

Napolyon'un Rusya Seferi, 680.000 askerle rusya'yı işgal hareketi başlatan napolyon moskova'yı da aldı. 1 ay moskova da kaldı ama dayanamayıp geri dönmek zorunda kaldı.
680.000 kişilik ordudan fransa'ya dönen asker sayısı 90.000 kişiydi.

amerika devasa askeri gücüyle, aklınızın alamayacağı teknolojisiyle, parasıyla, silahıyla ne ırak da ne afganistan da tutunabildi.

böyle güçlü ordular teknolojiler silahlar eğitimli askerlerle bir ülke işgali ve o ülkenin elde tutulması 18 yy dan sonra aptallık ötesi zeka özürlü olmakla eş değerdir.

haaa! bir ülke bir toprak parçası işgal edilerek orada hükümranlık hakları, devlet statüsü, yönetim hakkı olamaz mı, bu kesinlikle mümkün değil mi diye soru sorabilirsiniz.
tabi ki mümkün...
eğer işgalle (savaşla veya barışla, görüşmelerle, antlaşmalarla vb) elde ettiğiniz kara parçasını bir devletin bölümünü veya tamamını, bir coğrafyayı elinizde tutmak bunu sürdürmek istiyorsanız son bir savaş daha yapmalısınız ki bu savaş etnik temizlik olmalı. sizden önce ki halklar insanları o coğrafyadan silmeniz soyutlamanız lazım.
bunun canlı örneğini zaten görüyoruz.
örn: bu dediğim planın uygulanmış bitmiş hali israil.
bu planın uygulanmakta olan ve bitmemiş hali de ırak da kürdistan.

bunun için sözlükte aptalca başlıklar açmayın.
sahi ya, zamları gılışdaroğlu cehape yapıyor diyen süper zekalılar mı sözlüğe dolmuş da böyle başlıklar açıyor?
beyler rusya nükleer güç ve bunu unutuyorsunuz!
konuyu basitleştirerek anlatalım da sizin gibi süper zekalılar anlasın.

eğer bir ülke veya bir ülkenin bir bçlümünü işgal edeceksiniz unutmamanız gereken bir kural-oran vardır. bu da 10/3 kuralıdır.
10 milyonluk bir ülke ile savaşacak işgal planınız varsa en basit olan kaynak insan kaynağınızdır ve 10 milyonluk ülke için sizin ihtiyaç duyacağınız insan gücü (insan derken; benim gibi amele takımını kast etmiyorum) yetişmiş 3 milyon asker polis idareci ve bunun yanında da 1 milyon yerel bilgi istihbarat sağlayacağınız o ülke vatandaşlarından yandaş olacak size yardım edecek önleyici hizmetler kapsamında kullanacağınız insan sayıdır ki; bu 1 milyon kişiyi bu 3 milyona dahil etmiyorum.
bu sadece insan gücü, yönetim idare savaş kontrol lojistik teknoloji silah konularına girmiyorum.

bırakın başka ülke, başka kültür; din dil ırk coğrafya ideoloji kimlik sahibi ülkeyi işgal etmek elde tutmayı...
güneydoğu da pkk terörüne bakın.
aynı kültür aynı coğrafya aynı devlet aynı dil kimlik içinde kader birlikteliği yaptığımız kendi ülkemizin bir bölümünün bile emniyetini kontrolünü sağlayamıyoruz ve hala kan dökülüyor.
üstelik kevgire dönmüş elini kolunu sallayarak milyonlarca ne idüğü belirsiz insanların geçtiği ülkemiz sınırlar da düşünülürse...
kalkmış süper zekalılar falanca ülke işgali için ahkam kesiyor.
Yeterince vazelin kullanılırsa olabilir, neden olmasın?
neden ki?
Dünya eski dünya değil öyle savaşlarda kolay olmayacaktır.
2 günde olmasa da 2- 2.5 ayda olabilir. rusya şu an yıpranmış bir durumda.
(bkz: ordu bitmiş)
rusya da ukrayna için aynısını düşündü. kaldı ki rusya dünyanın en büyük ikinci askeri gücü olarak kabul ediliyordu.

böyle boş hayallerle kendi kendinizi gaza getirmeyin. kıçı kırık yunanistan'la bile başedemeyiz muhtemelen.
maçası yemez.
Len daha kaç aydır Suriye'ye giremediler Rusya ve ABD'den izin alıp.
içine mi?
Güldürdün ... .
Risk oyunu oynuyorsan çok daha kısa sürede elde edebilirsin .