bugün

Ahlaki çöküşten kasıt nedir kimse yazmamış ama okuduklarından açık giyinmek ve seks yapmak olduğunu anladım. Bir tarafın özgürce çekinmeden gerçekleştirdiği diğer tarafın çekindiği ve ayıpladığı bir durum ahlaksızlık değildir. Bir taraf bastırılmışlığa karşı geliyor ve normali yaşamaya cesaret ediyordur. Buna ahlaki çöküş demek yanlış olur.Artık kimse bir başkasının ahlak anlayışına kulak asmıyor ve kim ne der diye düşünmüyor. En azından z kuşağı için böyle. Kızlar kendilerini süslemeyi seviyor. Kendinde en güzel olan bedenleriyse bununla varoluyorlar ve bu araçla sosyalleşiyorlar. Güzel ve seksi olan bedeniyle zeki olan aklıyla ilişkilerini kuruyor ve sosyal kalıyor. Açık diye kastedilen çöküşün nedeni o halde kendini beğendirme, kendini beğenmedir. Seksin normalleşmesinin nedeni yeni neslin dini anlayışının olmaması, çevreye kulak asmaması ve istedikleri gibi yaşamasıdır. insan nasıl mutluysa öyle yaşamalı bir başkasına zarar vermediği sürece. Bir kadının etek giymesinin kime ne zararı var veya iki gencin sevişmesinin. Asıl ahlaksızca olan bunların baskılanması ve gençlerin etiketlenmesidir.
akabe

akabe

akabe.
büyük sözü dinlemediklerinden dolayıdır.

eskiden anne baba korkusundan bir halt yiyemezlerdi fakat şimdi kimsenin kimseden çekindiği yok. biri instagrama baldırı açık fotoğraf atsa onu görenlerde atmak zorunda hissediyor. çünkü atmazsa ondan geri kalır. hangimiz daha namussuzuz yarışı yapıyorlar. hepsine bol şans diliyorum.
Ahlâkî çöküş kızların çok da umrunda mı sanki amına koyuyum, hı?!.. tek bir hamburgere dahi domalanlar vardı fakültede...
chp iktidara girerse gençlerin şu anki hali mumla aranacak.
Türk toplumunun Ahlaki değerleri değişti bunun sebebi de teknolojinin gelişmesiyle ahlak anlayışı farklı olan toplumları dizi, film, sosyal medya ve internet aracılığıyla görüp etkilenmemiz oldu. Kimse kendi fikirleriyle bir şeyi beğenemiyor popüler kültürün moda diye önüne sunduğu yemeği herkes yemek zorunda kalıyor. Bunu ahlak için de söyleyebiliriz.
bence genel olarak toplumdaki ahlaki cokusun en buyuk sebebi sosyal medya. ilgi cekme cabasi, onde olma meraki, ona buna gosteris yapip havali olma gudusu yuzunden teshircilik artti. birkac begeni almak icin insanlar cok garip seyler yapabiliyorlar. maalesef berbat bir kusak gumbur gumbur geliyor.
Twittera girerseniz görürsünüz.

buse ama nude atmayan.

ayça biraz da almanca .

leyla ama mecnuna memesini yalatmayan.

öfkeli ve nudeli.

hızlı konuşan güzel domalan
gibi saçma sapan profiller.
En sıradanına ruh hastasına bile aynı anda 5 eli yüzü düzgün erkek yürüyor. Kim olsa götü kalkar kendini bişey sanar amk. Bu teknoloji içine etti insan ilişkilerinin.
erkeklerdeki ahlaki çöküşe doğal tepki ortaya çıkmıştır. kültürümüzde istediğince seks yapan erkek adam olur ama kadın yapsa yollu olur. halbuki tüm bunlar karşılıklı gelişir. bu anlayış dolaylı yollarla artarak devam ediyor.
Erkeklerinki nedense ondandır.
siz bu kafayla daha çok 31 çekersiniz ahahaha.
Yozlaşma, toplumun bir kısmını etkileyip diğerlerini es geçiyor da bizim mi haberimiz yok?

Çağ değişiyor, alışkanlıklarımız değişiyor. Toplum kabulleri üzerine inşa edilen normların yerini dünyaya entegre bir toplumculuk anlayışı alıyor. Ha ben bunu savunmuyorum aksine bu çağda yaşamak hiç hoşuma gitmiyor ama sayın erkekler siz de sütten çıkmış ak kaşık değilsiniz.

Boydan foto isteyen erkekler daha az dejenere olmuş değil. ya da dört beş kızı aynı anda idare edenler. Hatta belki daha fazlası. Düzenin yapı taşı bizken kalkıp kendi inşa ettiğimiz düzen yüzünden mağdur olan tek canlı biziz sanırım. Siz insanı aşktan, sevgiden, saffetten iğrendirdiniz ama harbiden. Birine tam anlamıyla güvenmenin yerinde yeller esiyor. Nude kelimesini daha önce görsel sanatlarla alakalı bir terim sanan ben bu çağa ait olamam. Entegre olmaya da çalışmıyorum. Her şeyin tek bir anlama aralandığı o hiç bilmediğim günleri özlüyorum.

Ama yine de değer miydi lan? Her şeyin anlamını yitirmeye değer miydi?
kızlarda ahlaki çöküş var da erkeklerde yok mu sanki. mesele kadın erkek meselesi değil toplumun genelini ilgilendiren bir mesele.
Sosyal medya kaynaklıdır.
internet ve erkeklerdir.
Kuşkusuz ki aşna fişne kişne yapmaktan sadece kızların değil, erkeklerinde ahlakı yerlerde.
ahlaki çöküş son dönemlerde görülen bir durumsa müge anlı'da gördüğümüz +50'lik ucubeleri ithal falan etmiş olmalıyız.
- her dönem iyi de vardır, kötü de.. şimdi de her ikisi var.
- ama bu kadar berbat olduğumuzu da bilmiyordum, şahsen. o misafirperver, mert halkımız falan filan aslında içimizin alacasını saklamak için büründüğümüz bir kisveymiş.
- son yıllarda insanlar kendini daha az saklama ihtiyacı hissediyor, bu biraz ahlaksızlığı norm haline getirerek artış sağlamış olabilir ama bence hiç bir neslin diğerini eleştirecek bir hali yokmuş.
kolaycılıktır. nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. bir kız için cinsel kimliğiyle öne çıkmak karakteriyle ahlakıyla zekasıyla öne çıkmaktan kat kat daha kolaydır. e ördek dudaklı koca memeli kızların gördüğü değeri ilgiyi hangi başarılı okumuş kendi ayaklarının üzerinde durabilen kadın görüyor.
Sosyal medya ve televizyon dizileridir.

Swh...
görsel
Net sebebi Türk erkeğidir. Hem bazı şeyleri yapan kızları kınarlar hem de onların totişinden ayrılmazlar. Ee ne yapsın kızlar şimdi?
internet,
televizyon,
karaktersizlik
ve
rekabet.
türk kızlarındaki ahlaki çöküşün nedeni belki de türk erkekleridir.
Ahlak kavramını herkes işine geldiği gibi yorumladığı için bu tarz sorular soruluyor olması şaşırtmıyor.