bugün

yeni tasarımındaki #keşfet butonu gayet faydalı olan ve size gündemi takip etme imkanı sunan site.
bir de burda retweetciler var ve şaka gibi insanlar cidden.
twitter adama bildiğin ayar veriyo
az önce kişi önerilerinde yenileye tıkladım
beğenmediğim için tekrar tıkladım

çıkan yazı

''sana bugünlük bu kadar öneri yeter!'' bu ne len böyle annem gibisin twitter

''bugün sana bu kadar bilgisayar yeter kalk ders çalış''dicen diye ödüm kopuyo

geçen gün twit atıyom karakter sayısını geçtim diye
''daha zeki olmalısın''falan diyo.

utanmasa
''allah belanı versin salak hala öğrenemedim az ve öz konuşmayı kalk git kapa hesabı''dicek.
nihayet kurulma amacına ulaşmış olan sosyal paylaşım sitesidir. Jack Dorsey'in bunlara bakıp mutluluktan ağladığını görebiliyorum...

- Pijamami bulamiyorum!
+ nereye biraktiysan ordadir:)
+ yatağın içine bak

- baktim!
+ o zaman kirliye atmıştır annen

-olabiler

bir süre sonra gelen tweet:
-anneeee!
en kötü TT denen şey sayesinde birşeylerden haberdar olduğumuz web sitesi.
bu ara sinirimi bozmaktadır.
yeni fotoğraf yükledikçe eski fotoğrafları silmektedir. limit olayı olsa tamam diyeceğim ama sekiz dokuz fotoğraf var onları da siliyor. bir garip olay...
yeni bi kimlik kazanmiştir.
o değilde her şey sol tarafa geçti lan. bokum gibi oldu.
cepnettte bi boka yaramayan site.çok yavaş yüklenir sayfalar.
An itibarıyla pkk yandaşlarının kuşatması altında olan sosyal ortamdır.

görsel

(bkz: Vay amk)
Kullanıma bağlı, güzel veya kötü olan site.

Şöyle ki, sadece takip etsinler diye saçmalayan biriyseniz açıkçası boşa kürek çekiyorsunuz. Hakikaten ezikliktir bu.

Ancak haberleri takip etmek için kullanıyorsanız çok güzeldir. Ajanslara düşmeden haberiniz oluyor birçok şeyden. Embedded gazetecileri okumamış oluyorsunuz. Twitter'ı kullanmaya başladığımdan beri haber sitelerine bakmaz oldum. Milliyet'in seksi fotoğraf haberleri gibi saçma olayları görmemiş oluyorum en azından.
o hayran duyulan ünlülerin bir çoğunun mal olduğunu anlamamıza yarayan sitedir (hepsini demiyorum tabi).

mal mal sosyal mesajlar verip duruyorlar ve malesef vatandaşların içinde de bir çok sosyal(!) mal olduğundan dolayı, evet çok haklısınız, çok doğru bir laf tarzı ünlü yalakalıkları, o ünlülerin mallıklarını anlamayıp doğru bir şey yaptıklarını düşünmelerine yol açıyor.
şu sıralar büyük bir özveri ile #yedinciyeni hastagi tt yapılmaya çalışılmakta olan sosyal ortam. *
biraz güzel, seksapalitesi olan, türkçeyi temiz ve kurallı kullanan en önemlisi her türlü küfürden içeren tweetler atan genç hatunların iş yaptığı ortam. 9000 follower ne demek amk. oha!
telefondan sürekli "rate limit exceeded" hatası veren site.

bu sorunu nasıl atlatacağımı bilen varsa mesaj atarsa sevinirim.
filmi çıkması halinde adı dar alanda kısa cümleler olursa çok iyi olur çok da güzel iyi olur dediğim site.
140 karaktere sığdırmak için insanları imla hatalarına ve bozuk bir dile yönlendiren oluşum.
popülerleşmeye çalışan herkesin follower sayısını azaltıp following sayısını arttırmaya çalıştığı gözükmektedir. zaman gelecek beğenilmeyen facebooktan daha sıkıcı olacaktır çeşitli sebeplerle.
uygulama olarak her kullanıcının kişisel sayfasına egometre koyulmalı. ben daha önce bu kadar fazla ego budalası insanı bir arada görmedim. twitter tüketim toplumlarının geleceğini siker demedi demeyin.

3. cümle havalı oldu mu lan, böyle solcu entel tarzında? gözünün önünde barkoddan demir parmakların arkasında insan falan da mı yok?
facebook'un yarısı bile değil. özel mesajla dosya gönderme,anlık mesajlaşma ve facede olan birçok özellik yok. sadece ünlülerin,gazetecilerin ve siyasetçilerin yazılarını okumak dışında aktivem olmaz.
kendimi bir tülü adapte edemedigim ne oldugu belirsiz sosyal platform. daha cok ünlülere göre saniyorum.
sene olmuş 2012, uzayda koloni kuralım mı kurmayalım mı tartışmaları yapılırken, hala yazarak, üstelik 140 karakter yazarak anlaşmaya çalışan insanların kullandığı ilkel şey.
günümüzde insanların gazete mazete okumak yerine tüm haberleri takip ettiği mecra. yazılı basın ölmese iyi.
hiç bir özelliği yok. ünlülerin kendini eğlendirmek için kullandığı paylaşım sitesi. ünlü değilsen bir tadı yok ki. yok o ne demiş bu ne demiş. nasıl iş bu ya.
çok boş .kendi kendine bişeyler yazıp dur. ne beğenen var, ne yorum yapan.