bugün

(bkz: greve gittim gelicem)
arı gibi çalışan güleryüzlü çalışanların biraz dinlenmesi durumu.
Neden greve gidildi?

Haber-iş ve Türk Telekom yetkilileri arasında 15 Ekim günü öğle saatlerinde başlayan görüşmeler yaklaşık gece 03.00 e kadar sürdü. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Türk-iş Başkanı Salih Kılıç'ın da katıldığı görüşmede sonuç alınamadı.

Haber-iş Başkanı Akcan, kapsam, ücret ve çalışma saatleriyle ilgili 26 maddede anlaşma sağlanamadığını söyledi. Akcan görüşmelerin sendikalı ve sendikasız işçiler arasındaki ücret dengesizliğinin giderilmesi konusunda tıkandığını kaydetti.

Sendikalı işçiler ile sendikasızlar arasındaki ücret ve sosyal hak farkları patronların bir oyunu olarak işçileri arasında farklılıklar yaratma ve sendikayı düşmanlaştırma politikası olarak uygulanıyor.

Hizmetler durdu, Basın: Bütün suçlu Telekom işçileri

Haber-iş sendikası grev öncesi yaptığı açıklamayı hayata geçirerek grev süresince hizmet üretmemeye başladı. Şebekelerdeki onarım ve bakım işlemleri yapmayan telekom işçilerine şimdi de sabotaj iftiraları atılarak grev engellemeye çalışıyor. Grevin başladığı gün istanbul ve çevresindeki illerin fiber optik kabloları birileri tarafından kesildi.

Grev sürecinde telekom işçilerine saldıran burjuva medya, grevin özellikle cep telefonları, hastaneler, kredi kartları, alışveriş merkezleri, POS cihazları, bankalar, haber merkezleri, internet altyapısı, polis, jandarma, cezaevleri, adliyeler, nüfus müdürlükleri gibi devlet dairelerini etkileyeceğini bol bol haber yaparak aslında hükümete grevi ertele diyor.
cem yılmaz' ın grev sözcüsü olarak halay başı tutma ihtimalini düşündüren olaydır.
türk telekomun medyaya bol bol reklam vererek susturması nedeniyle medyada destek bulamayan grev.
zamanlama olarak müthiş kötü bir grevdir. ülkemizin içinde bulunduğu bu günlerde yapılması aşırı derecede ayıptır.

dağda insanlar vatan mücadelesi verirken, ülke terörle mücadele ederken hatta ve hatta -allah göstermesin- savaşın eşiğine kadar gelmişken, ekonomi bu durumdan olumsuz etkilenirken ve belki daha kötü etkilenmenin eşiğindeyken palyaçolar gibi "grev gözcüsü" yazılı kıyafetleriyle türk telekom işyerlerinin önündeki kaldırıma birer sandalye çıkarıp, makara yapıp, bacak bacak üstüne atıp, sigara tüttürmek bana ayıp geliyor.

"dağdaki asker grev yapıyor mu lan" diye serzenişte bulunmadan edemiyorum.
zamanlama olarak berbat bir seçim yapılmış grevdir. pkk da tam eylem yapacak zamanı bulmuştur yani! ****
normal bir zamanda çok fazla ses getirecek bu grev güme gitmiştir. kimsenin birtarafına takmadığı, sayın bakanım bi maruzatım var diyenlere du bakalım şimdi daha mühim işlerimiz var şeklinde cevaplar verilmekte olan grevdir. ne de olsa vatan sözkonusu dur, fiberoptik kablolar teferruatın teferruatı dır.
her $eye rağmen sinirlerimizi bozmaya yetmi$ hededir.
göreve gitmek yerine greve gidilmesidir.
nerde bir gazeteci görse kablo kesmeye başlayan grevcilerin devam ettirdiği hak arama eylemi, ulan bu adamlar nasıl kablo kesmeye gidiyor anlamadım ki.. topluca karar mı alınıyor ve basın duyurusu mu yapılıyor, yarın saat:14.00 da sinekli bakkal'ın yanında ki direkte kablo kesme törenimiz var, buyrun gelin, diyerekten..güzide medyamız tarafından sadece kablo kesme eylemleri yazılan işçiler bu haberleri okuyunca ne tepki veriyorlar bilmiyorum ama bana ucuzundan bok atmak olarak gördüğüm bu haberler karşısında en güzel dileklerimi yollamayı!! bir borç bilirim tarafsız basına.
12 eylül gençliği olarak yetişen kişilerin kabul etmekte zorlandığı, anlamak istemediği ve saçma * vererek kendilerini göstermelerine sebep olmuş olaydır.
Coğu grevi haklı gören bir insan olarak bu grevi yakından uzaktan mantıklı bulmuyorum. Bu grevin karşısındayım. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var: bu adamların çoğu en azından üniversite mezunu değildir ve aldıkları maaş öğrenilene göre üniversite mezunlarının bile arayıp da bulamadıkla cinstenmiş. Zamanında devletin torpilli ellerinde maaş almaya alışmışlar. Şimdi maaş beğenmiyorlar.

Peki bu adamlar gitse istedikleri maaşa iş bulabilirler mi? Hayır! O zaman nedir bu işkence? Bu sabotajlar vesaire. Ben şahsen bu adamların gözü doysun diye Avrupa'nın en pahalı internetini satın almak istemiyorum. isteyen varsa önden buyursun.

Sanılanın aksine türk telekom'un beyin takımı işinin başındadır. Sahada olan, belki de biraz işin ameleliğini yapan kısım çoğunlukla grevdedir. Bunlara söylenecek tek şey şudur: Çevrenizde sizin kadar maaş alan birileri varsa ve sizin kadar rahatsa içiniz rahat olsun. Ama yok!
Bugüne kadar sanki çok çalışmışlar gibi üstüne grev yapmak komik bir şey yok.
faturaları bile yatırmamıza mani olan saçma sapan bir grevdir.

dunyayın en igreti internet hizmetini en pahalı şekilde iteleyen bu kurumun bir an evvel özelleşmesi vatana hizmetin en büyük göstergesidir.

be insafsız! bir üniversite mezununun bile meleştigi rakamlarda para alırsınız, telefona,internete ve kablolu tv'ye para vermessiniz, bir de gidip grev yaparsınız. şaşırıp kalmamak elde degil arkadaş !
en temizi bunları koordine bir şekilde işten cıkarıp, yerlerine egitimli personelleri yerleştireceksin yeminle aynı paraya cift mesai çalışmazlarsa adam degilim.

yat yat nereye kadar kardesim... ayıptır, gunahtır!
fiberoptik kabloların baltalanması sonucu grevin başlangıcından beri sürekli internet bağlantımın kesilip geri geldiği, kısacası yalama olduğum ama halen sabırla beklediğim olaydır. gidip telekom çalışanlarını gırtlaklamamak elde değildir.
hak aramanın, greve gitmenin vatan hainliği sayıldığı günlerde, gladio nun adamları tarafından bombalanan/tartaklanan/öldürülen işçilerin hakkını kim derdi ki u bıyıklılar savunacak?

televizyonlarda boy gösteren bıyık amca, haklarını istediklerini, bu uğurda greve gittiklerini söyledi. komik çünkü abileri kasaplık yaparken (bazı yandaşları hala bırakmadı bu kasap havasını) kendileri grevi yasal bir zemin olarak görüyor.

kesilen kabloların/kopan bağlantının hesabı "ancak klavye başında sorulur" tezi kime ait bilmiyorum ama grevin amacı zaten budur. adsl kullanıcıları ya da Türk telekom un herhangi bir hizmetinden yararlanan bünyeler tt'in başında ki kazmaya "kardeş verdiğiniz hizmet aksamakta önlem alın" konulu mesajı vermediği sürece bu grev sürecektir.

verilen maaş zaten yüksek/sosyal hakları bende bile yok, hem ben cambridge mezunuyum gibi kendi götümü kurtarma taraftarıyım gerisi gebersin mantığının ne yazık ki var olan greve bir artısı/eksisi yoktur. onların maaşlarının yükselmesi diğer kurum çalışanlarının maaşlarının iyileştirilmesi sırasında önemli bir referans olacaktır. madem ülkece kalkınıyoruz ve iyi bir çizgide devam ediyor ekonomimiz bu neden çalışanlara yansımıyor?

kısacası kesilen kablonun grev gözcüsü tarafından kesildiği muammadır. faturayı yatırırken grev gözcüsüne selam verin asab bozmayın yoksa alo bile diyemezsiniz.

not: bu entry yazılırken bağlantım kopmuştur ama grevin destekçisiyim.
vaaay şerefsiz hortlatıp kaçmış.
daha çok kullanıcılarının gitmesi gereken durum.