bugün

Belkide birşeyleri protesto etmek adına yapılan eylemdir.Niye bi konu türban yasağından daha fazla tartışılıyor diye sorgulamalıdır ayrıca insan kendini.Herkesin bir inancı vardır.Ve bu inançlar doğrultusunda hareket eden insanlar kişiliklerinin benimsediği ve sabitlediği şeyleri yapmakla yükümlü hissederler.Bence bunu yapanlar değil bunu yapmaya zorlayanlar türkiyenin bir ayıbıdır.Herneyse kime anlatıyorumki ben.
kanun: 2547 sayılı YÖK kanunu
madde: 17. madde ; üniversitelerde, kılık kıyafet serbesttir.

türban üstüne peruk takan öğrenciler türbanı siyasi simge olarak kullanıyor olsaydılar, kendilerini böyle bile bile şarlatana döndürmezlerdi, devlete vergisini veren birer türkiye cumhuriyeti vatandaşı olarak hakları olan eğitimi almaları engellendiği için bu yola başvurulduğu görmezden gelinemez. başörtüsünü, türbanı, peruğu vs. aşağılamak için fırsat kollayan duyarlılar ülkenin diğer sorunlarıyla bu kadar yakından ilgileniyorlarmı acaba?

maksat ülkenin çağdaşlaşmasıysa bırakın isteyen türban taksın isteyen mini etek altında tangayla dolaşsın ama eğitimini alsın. türbanı takacak olan zaten takacaktır bare eğitimli olsun. dünyadaki çağdaş ülkelerin en fazla önem verdiği konu eğitimdir. başkalarının saçıyla başıyla uğraşmak için sarfedilen zamanı, mevcut olan eğitimi nasıl daha iyi bir seviyeye getirebiliriz diye harcamak istemeyen bazı üniverste öğretim görevlileri amerikada bilmem kimin makalesinden araklama yapıp bunu ben yazdım diye ortalıkta dolaşmaktan imtina etmiyorlar ama milletin kılığıyla kıyafetiyle uğraşıp zaman öldürüyorlar, maaaş almak için okula gidiyorlar, birazda bunları eleştirelim.

öğrencileri birbirine düşüren, peruklusunu türbanlısını yadırgayan, bu öğrencilerin eğitim almasını engelleyen zihniyet utansın. bu ülke yakasında atatürk rozeti ile dolaşan ama hırsızlıkta, hortumculukta rakip tanımayan nicelerini gördü, birazda bu tür insanları konuşalım.
Kuran-ı kandırma sanatı da diyebiliriz... amacına hizmet eden bir uygulamadır.
türbanın bir suçmuş gibi yansıtılıp illegal bir alana itilmesinde ne yazık kistatüko taraftarları kadar kendini dindar olarak ifade edenlerinde büyük yanlışları olmuştur.evet insanın başını adına her ne denirse densin bir örtüyle örtmek istemesini engellemeye çalışmak insanın kişisel özgürlüklerine saldırmaktır.

ancak bu hakkın, hala rejimin devamına dönük kaygıları olan insanların kaygılarını artıracak derecede inatlaşarak, radikal söylemler üzerinden savunulması, bu konuda kendini laik olarak tanımlayan bir kesimde bir çok korku yarattı.

ancak bu sorunun böyle kangren haline gelmesinde yazının başında da ifade ettiğim gibi, kadınların bu en doğal hakkı gaspedilirken sesini çıkarmayan suskun feministlerden tutun, oy kaygısı yüzünden bu hassaslıkları sömüren siyasetçilere kadar bir çok unsurun etkisi var.

hattaanadolu'dan kopup gelmiş samimi türbanlı kızlara okulu bırakın nasihatı veren, hatta okulu bıraktıran sakallı döneklerin de tepki olarak okulu bırakması gerekirken bırakmaması, okullarından ayrılan bu kızların yaşam kaygısı yüzünden emeklerinin ucube yerlerde yine aynı sakallı sözde dindarlar tarafından sömürülmesi ve daha neler neler.

yani öyle bir dert ki; ne derdi sahiplendiğini söyleyenler ne de derdi tehdit olarak görenler samimi.
güya saçının teli görünmesin diye, resmi kurumlara girerken başvurulan saçma sapan hadisedir. be hey hatun, böyle, dallı güllü türbanınınla başın açıkkenki halinden çok daha fazla ilgi çekersin!
ya rahat bırakın insanları dedirten başlık. demezler mi sanane! insanlar işte birileri ne der birileri bana nasıl bakar olayıyla bu hallere gelmediler mi? kampüsün ortasında hiç rahatsız olmadan yiyişenlerle kıyaslayınca ya git çay koy denesi durum.
türbandaki amaç kadını çekici kılan saçı örtmektir.kendi saçını kapatıp başka bi saçla gezmek oldukça anlamsızdır.amacı protestodan başka birşey değildir.bilhassa üniversitede rastlananlar siz yasakladınız ama bakın biz yolunu bulur türbanımızı takarız dercesine gezerler.
eğitim hakkı elinden alınan kızların başvurduğu çaredir.saçını açmak daha mı mantıklıdır,daha mı az dikkat çeker tartışılır;ancak o olumsuz psikoloji içindeki insanı bir nevi rahatlatmaya yetebilecek türde bir harekettir.
cehennemdeki isirici soguga ve yakici sicaklara karsi yapilan 200% iman powered hareketdir.

ayrica *: (bkz: cinsel iliski sirasinda iki kat kondom kullanmak)
sürekli taranmış, fönlü olan peruklu görünüşleri ile gerçek saçları ile görünüşlerinden daha hoş olduklarını inkar ettikleri durumdur. gerçek saçları ile eminim daha az dikkat çekerler. *
o peruğun tellerine bigudi sarıp şekil verenleri bile görüldükten sonra anlamsız olan aslında peruğu takanların değil taktıranlarına ayıbı olan durum.
d.t.c.f. de yaygın olan yasa açığı kullanma durumu. peruğun altına türban takamazsınız diye bir madde olmadığı için salak numarası yapıp takıyolar işte. okulun ilk günü bunlar yüzünden güvenlik görevlisine bağırdım sonra durumu anlayınca rektörlüğe dilekçe yazdım, hala cevap bekliyorum.
en bi saçma olaydır efendim, nedenine gelirsek; dinimizde başını örtmek meselesi saçını göstermek değil, saçını yüzüne yakıştırıp cazip hale gelmesinden dolayı haram kılınmıştır. hatun takıyor on numara peruğu çıkıyor sahalara, yapma canım kardeşim kendi saçın daha az dikkat çekiyor.
beyaz çorapla sandalet giymek ayarındaki davranış biçimidir. ne akla hizmet yapıldığı anlaşılamamaktadır. türban görünmesin diye peruk takıp binbir makyaj yapmaları, bana "bi insan ancak bu kadar kendisiyle çelişir" dedirtir.
Bu tip insanların mezarda bile seviştiğini haberlerde izledikten sonra şaşırmamamız gereken olaydır.
(bkz: tükürdüğünü yalamak)
daha iyi görünmeyi amaçlayan ve saçlarından memnun olmayan genç kızlarımızın sık sık yaptıkları eylem. fakat galiba türkiye'de pek kaliteli peruk olmadığından çok komik ve yapmacık görünüyorlar.

kendilerine at kuyruğundan yapılmış perukları denemelerini tavsiye ediyorum. geçen bir kızımızda gördüm, gerçek gibi.
insanların inancına saygısı olmayanların direttikleri kamu alanlarında türban yasağına karşı başka çaresi kalmamış, eğitimine veya işine devam etmek isteyenlerin başvurduğu bir yöntemdir. * tabii ki türbanın üstüne peruk çok da konforlu bir yöntem değildir, sadece bir çözümdür; emin olun türban üstüne peruk takanlar da halinden çok memnun değiller fakat başka çareleri yoktur. bu kadar insanın inançlarına saygısı olmayan insanı gördükten sonra ben cidden endişelenmeye başladım özgürlüğümüzden, çok yazık. *
bizim okulda * hiç görülmeyen sakarya üniversitesinde gördüğümde çok şaşırdığım türbanlarına saygı duyduğum ancak madem öyle giremiyorlar tamamen çıkar örtüyü düzgün peruk tak dedirten durum.
(bkz: sadece türkiye de yaşanan garip hadiseler) *
kabuklu fıstığın kabuğu soyulmadan soslanması gibi bir durumdur.hoş olmaz.
"bence kadınların makyaj yapması erkeklerin ben zenginim diye yalan söylemesiyle aynı şeydir" diyordu bir radyo programında. kel alaka değil mi? makyaj-suret-kamuflaj... and life goes on...
o kızları o hale sokanlar utansın. * *
kendi saçını türbanla gizleyip, üzerine türban görünmeyecek şekilde bir başkasının saçının yerleştirilmesi hadisesidir. yani bu durumda en altta zinhar görünmemesi gereken esas saç, üzerinde türban, onun da üzerinde bir başkasının (zamanında kimbilir neler yaşanmış) saçı vardır. yani görünürde saç vardır, türban saçın altındadır. yani kuru üzeri az pilavdır, az döner üzeri pilavdır, yoğurt üzeri ıspanaktır, künefe üzeri iskenderdir, bok üstü badem ezmesidir.
çirkin ve garip bir görüntü oluşturmakla beraber o kızların suçu değildir. ayıbı onları o kılığa sokanlara yükleyin.

(bkz: yasaklara hayır)
(bkz: türbanın üstüne kfc kovası takmak)