bugün

pek bir eğlenceli eskinin politikacısı. şu sıralar ergenekondan içeri alındı. halbuki biz onu çok özledik.
(bkz: tuncay özkan ağlayarak küfürler etti)
ergenekon bereketlisidir.
http://www.renkhaber.com/...nekon_bereketi/12968.html
işlediği iddia edilen suçlar o kadar dayanaksızdır ki; yakın zamanda cezaevinden çıkacak olan gazetecidir.
1.5 yıl gibi bir süredir içeride olan, neden ve nasıl suçlandığını bile bilmediğini ifade eden gazeteci.

heyecanlı bir kişiliktir, kışkırtıcıdır.
bugün dışarıda olsa akp'yi zor duruma sokacak kişidir.
katıksız bir anti islamist olan gazeteci. Daha 2002 dünya kupası başlamadan, tayfun ve serhat'ın gönderilmesinden sonra ağzından köpükler fışkırırcasına "cuma namazına gitmediler diye çıkarıldılar kadrodan, şenol güneş istifa" diye böğüren fakat tayfun'un cuma namazına gittiği anlaşılınca dumura uğrayan kişidir.

Bir de nedense kendisi aynı seneki dünya kupası üçüncülüğünden sonra bir daha futbol muhabbeti yapmamıştır. Ee tuncaycım herkes senin gibi milleti inancına göre değerlendirmiyor.
erzincan doğumlu gazeteci ,yazar,siyasetçi,televizyoncu.
"neden ve nasıl suçlandığını bile bilmeyen" gazeteciymiş, vay amk. ulan, ya bu adam milleti süper kafalıyor ya da her söyleneni doğru kabul edecek kadar ne idüğü belirsiz adamlar var etrafta. yargı sürecinde "iddianame" diye birşey vardır, yargı önüne çıkarılan kişiye okunması zorunludur. ki kim bilir kendisi kaç yüz defa okumuştur iddianameyi...

bilmiyormuş nedenini...
içinde her zaman kin olduğu gözlerinden belli oluyordu.
an itibariyle halen daha sanıktır. hakkında suçludur ya da suçsuzdur demek yanlış olur. neden yargılandığını gayet iyi biliyordur mutlaka. kendi adıma söyleyeyim memlekette gram güvenmeyeceğin adamlar listesi yap deseler top 20 ye girer kendisi. eğer bir adam medyacılıkla birilerinin siyasetine tarafgirlik yapıyorsa at çöpe gitsin. bu kendi kanaatim ve her adam için geçerli.
suçsuzluğunu ıspatlamak ya da tutuksuz yargılanmak gibi bir çabası olmayan ergenekon sanığı. çıkarıldığı her mahkemede hakimlere küfür ederek kendini salondan attırmayı başarıyor. o kendini savunmadığı halde dışarıdaki yavşakları "neden yargılandığını bile bilmiyor." diye ağlaşıyor.
ergenekon adı verilen sindirme operasyonundan içeriye alınmış olan,sebepsiz yere içeride tutulan , tek suçu vatanını sevip,muhalefet yapmak olan atatürkçü kişilik.
taraftarları bir iftar çadırını basıp bağıra bağıra "hayır" broşürleri dağıtmış ve kavga çıkarmışlardır. iftar çadırında "hayır" demeyi düşünen varsa da vazgeçmişlerdir sanırım.
darbecilerin şahım şahı diyen güdük insandır. göz ve kulak sağlığımız için mapusta kalması gerekiyor.
bir aralar "beni de alın içeri" diye sözde "cumhuriyet" mitinglerinde artistlik yapan şimdi ise kendisine soru soran hakimlere küfür edip beni çıkarın diye bağıran faşist. bu kemalist faşizme zamanında darbe vurulsaydı faili meçhul birçok cinayet işlenmezdi.

bir de aklıma gelmişken kendisi serbest ekonomiyi savunan bir antiemperyalist imiş. valla ben onun yalancısıyım. olmaz demeyin adam kemalist bir yöntemini buldurup hem liberal hem antiemperyalist olabiliyo işte.
http://www.facebook.com/v...=1278752307992&ref=mf

bu cümleleri sarf edip cumhuriyet mitinglerinde konuşma yapan birisidir tuncay özkan.
abdullah öcalan'ı övmeyip ondan yararlanılmalı gerektiğini söyleyen kişidir. emperyalizmin oyununun kürtler nezninde abdullah öcalan'ı kullanarak çözülebileceğini söylemiştir.
biraz düşüncesiz konuşmuş, abdullah öcalan'ın barış değil toprak istediğini atlamıştır.
bosuna kurek ceken kurek mahkumu.

gıcıkcı edit: dedik bosuna kurek cekiyor bosuna yurdumun agaclarından yapılmıs kagıt israf ediyor diye dinlemedi ne oldu secilemedi tabii.
ergenekon sanığı olarak chp'den aday olması gündeme gelen ve bu iddaaları yazdığı mektupla açıklığa kavuşturan şahıs. http://www.gazeteport.com.tr/GUNCEL/NEWS/GP_848333
bağımsız milletvekili adayı olacak ergenekonun kolpa sanığı. oy verdiğim bölgeden aday olursa oyum direk ona gidecektir.
nüfus kütüğümü onun aday olduğu şehire aldıracağım kişidir.
mustafa balbay gibi kendisi de hücre hapsine alınmıştır. bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını beklemekteyiz.
neden hapiste oldugunu acik bir sekilde kimsenin bilmedigi isimdir.

-yatsin olum o adam ergenekoncu
\tamam da napmis?
-ergenekoncu olum iste
\napmis peki?sucu ne?
-yapmistir bir sey...

boyle dusunen insanlar taniyorum sozluk.

edit > eksileyen arkadaslar icten soyluyorum.ozelden mesaj atin bari nedir bu adamin sucu? bilen varsa soyleyin.yoksa o eksileri size iade ediyorum terbiyesiz mahlukatlar.

(bkz: hahayyt)
http://www.youtube.com/watch?v=CFJ73G2zl6s
iddianame varmış, kendi suçunu bilirmiş, güvenilmezmiş, gazmış vs.. vs..
yahu hakikaten var mı bu adamın neden hapiste olduğunu bilen?
(bkz: karanlık)