bugün

http://www.superonline.ne...ler/fiber/superfiber.aspx
quiknet e geçmeden ne kadar boktan olduğu anlaşılamayacaktır.
altyapısı tamamen derme çatma olan bu sebepten kontratlarında belirttikleri hızlarda internet vermekten çok uzak isp'dir. Etrafınıza bir bakın hele. O kablolar nerelerden geçirilmiş nelerle yapıştırılmış. kablonun malzemesinin bile hızda etkili olduğunu geçtim, çok yakınından başka bir kablo geçmesi bile veri aktarımlarında aksamaya neden olmaktadır. tabi bunda şehirlerdeki çarpık kentleşmenin*** de etkisi var. ama bu yapılanı makul göstermiyor tabi. yapılansa sivrisinek misali kanı vücudumuzdan çekmek. bize de kaşımak kalıyor. anlık bir zevk, sonrasında şişlik ve kötü bir görüntü.
mazhar alanson'lu aile koruma şifresi reklamında kullanılan melodinin aslında mecburen adlı şarkı olması pek manidardır.

(bkz: türk telekom tekeli)
an itibarı ile kota sorgusunda hata veren şirket. *
tarafımdan ebesi zkilmiş internet sağlayacısıdır.

http://img198.imageshack.us/img198/8159/wtfffs.jpg
366 mb büyüklüğündeki dosyayı 2 dakikada indirip beni dumur etmiş internet servis sağlayıcısı.
sakıncasız internet.
vatandaşı sağılacak inek gibi gören servis sağlayıcı.şöyle ki; 1mb hızındaki 4 gb kotalı internet 26,81 tl iken, 8 mb'ye kadar hızlı 4 gb kotalı internetin fiyatı 29 tl...bu nasıl bir mantıktır?insanlar 1 mb hızla, 4 gb lık kota sınırını aşmamaya gayret ederken, 4 gb lık kotayla 8 mb lik interneti ne yapsınlar?
Müşterilerini kanser yapmaya yemin etmiş bir internet sağlayıcısıdır.
türk telekomun türk milletini dolandırma aracı olarak kullandığı internet tarifesi.
(bkz: elimiz mahkum)
özel tüketim vergisi ile 29 tl'den 26 tl'ye düşürmesine rağmen hemen hergün arayarak o düşürdükleri 3 tl'ye de göz koyan firma.

"efendim şimdi biz o 3 tl'yi düşürmeyelim fiyattan yine 29 tl olsun ama karşılığında size 3 ayrı tarifemiz var bunlardan birini verelim. 1 eylül'e kadar ücretsiz kullanacaksınız, 1 eylülden sonra ise birini seçebilirsiniz. isterseniz de hiçbirini seçmeyebilirsiniz de. size kalmış."

- pardon yanlış numara.
limitsiz interneti de limitliye çeviren, tekel olmanın rahatlığıyla davranan kazıkçı servis sağlayıcısı... Adam ayda 50 tl veriyor nedir sınırsız diye... Sen diyorsun ki sınırsız devam ediyor ama limitleri 15 gb olacak. Neden? Suistimalleri önlemek içinmiş... Bu ülkede yaşanmaz...
mütemadiyen anasına bacısına sövdüğüm internet sağlayamayan sağlayıcı. allahınız var mı lan sizin?
maksimum 8 mbit adsl olayı şu şekilde işler:

saat 12:40

bağlandı 5.4 mbps

saat 13:21 ( ezan okunur, ilahi güç gelir, önce bağlantı kopar, sonra...)

bağlandı 7.7 mbps

saat 14:11 ( ezanın etkisi geçer, gene bağlantı kopar, yeniden bağlanılır...)

bağlandı 4.1 mbps

saat 14:40 ( hakkari'de rıfkı isminde biri ölür, sela verilir, istanbul da yine hat gider, yeniden bağlanılır...)

bağlandı 6.4 mbps

tanım: ilginç bir çalışma prensibine sahip kurum.
akşam bakılır adsl çalışmıyor. hemen 444 0 375 aranır. otomatik konuşmada tuşlanacak numaralar bilindiğinden hızlıca tuşlanarak dinleme bertaraf edilir. adsl veya telefon numarası gilir. Sonra mozartın dıt dıt müziği...bitmek bilmez.. dakikalarca dinletilir. Ne zaman gelecek lan sıra, kaç dakika daha ne kadar bekleyeceğim. bekle bekle bekle , şarjı ev telefonunun şarjı bitecek. ve sonunda müşteri temsilcisi allahın bir lütfu ile telefonu açar. klasik sorularını sorar ve sayın müşterimiz hattınızın bulunduğu santralde çalışma yapılıyor modem ayarlarınızı değiştirmeyin.

--- vay vay vay telekom para kazanmasını biliyor. beklet beklet beklet sonra hata santralimizde. peki bu aradığım telefon hattı paralı hat değil mi? sen hem kalitesiz hizmet veriyorsun hemde bundan kazanç sağlıyorsun.

burası türkiye...
sinir krizleri geçirten allahın cezası internet servis sağlayıcısı. ulan kaç gündür kota öğrenemiyorum. yazıklar olsun size! bu millete nasıl giydireceğinizi şaşırdınız artık. inşallah sonunuz cem uzan holdingleri gibi olur.
(bkz: amin)
sabah akşam 'türkiyenin interneti' diye reklam yapıp milleti soyan kurum.başıma gelen olayı anlatayım.askere gideceğim için evime bağlattığım interneti kapattırmak istedim.türk telekoma başvurup bir yıldır kullandığım ttnet interneti kapattırmak istediğimi söyledim. tam üç saat sıra bekledikten sonra asabi bir memura derdimi anlattım.memur bir kaç işlem yaptıktan sonra bana kol gibi bir fatura çıkardı.fatura ve gerekçeleri şöyle;

1.150 tl kablosuz modem için:piyasada en fazla 70-80 tl arasında değişen fiyatta.
2.46 tl kampanyadan yaptıkları indirim fiyatı
3.49 tl normal dönem için ödemem gereken fatura
4.49 tl fatura kesim tarihini geçtiği için eklenen fatura
toplam: 264tl

modem ücreti ve 46 tl lik ücret kampanyanın iki yıllık olduğu ve ben bir yıl kullandığım içinmiş.iyi de başvururken böyle bir durum belirtilmiş değil.hadi diyelim hata bende o minnacık yazılı 30 sayfalık metni tek tek okumam gerekirdi ki o maddeleri göreyim lakin 70 liralık modem için 150 lira almakta neyin nesi oluyor.bunu asabi memura söylediğimde aldığım cevapta şudur:

-uygulama böyle kardeşim bağlatmasaydın sende

sonunda asabi memurun dediğinin doğru olduğuna,bütün suçun benim ttnet'e yakayı kaptırmış olmamda olduğuna inanarak parayı bayıldım.sokağa çıktım dilimde hep aynı nakaratla dolaştım:
'ttnet tür-ki-ye'nin interneti'
şu son zamanlarda, güzel sitelerle * zevkli dakikalar yaşadığımız * siteleri erişime yasaklayıp, bizi zinaya * sürükleyen, ansızın çalışma var diye internetimizden ettiren, ama çok sevdiğimiz türk telekom şirketi'nin internet hizmetidir.

teşekkürler ttnet.
8mbit 4gb kotalı paketi kullandığım halde, 4gb kotayı geçtiğim için hızımı 512'ye düşüren şirket. ulan adil kullanım zırvası sadece sınırsızlarda var. mal mısınız? 2 saat telefonda bekletiyorlar ulaşamadım zaten. delirmek işten değil!
ciddi anlamda insanı sinir sahibi yapan internet sağlayıcısı. neresine, nerelerine küfür etsem sinirim gram azalmıyor, online oyun oynamayı bize zehir etti, zehirlere gelin inşallah.
an itibariyle yurtdışına internet erişimini tosbağa hızında kullandığım iss.
batması için mütemadiyen dua ettiğim internet sağlamaya çalışıp sürekli sıçan kuruluş.
kendi abonesine üvey evlat muamelesi yapan kuruluş.

yıllarca bu kuruluşun abonesiydim ta ki, askere gidene kadar. o dönem * hizmet durdurma denen bir şey olmadığından mecburen aboneliğimizi iptal ettirdik. döndük geldik, en uygun kampanya ve şartlar koçnet'in biri adsl markasıydı ona abone olduk. biri adsl de türk telekom altyapısını kullanmakta.

ttnet abonesiyken arıza bildirimi yapardım, telefondaki zat zaten hiçbir şeyden anlamazdı "birlikte modem açıp kapatalım" fantazisinden başka. sağlıklı bilgi verilmezdi, arızanız iplenmezdi.

biri adsl'in müşteri hizmetlerini aradığımda ise poblemi çözmeye yönelik bir takım işlemler yapılıyor eğer sorun biri adsl ile alakalı değil de bağlı bulunduğum santral ile alakalıysa bu durum belirtiliyor ve arıza kaydı açılıyor. sonra ne mi oluyor? bu görüşmenin üzerinden 10 dakika geçmeden bağlı bulunduğum merkezden aranıyorum, karşıdaki kişinin telefonda bir "abi otur çay söliyim" demediği kalıyor. "hattınızı kesiyorum, bir de böyle deneyelim, şunu yapalım" gibi bir sürü işlemi sizinle senkronize halde gerçekleştiriyorlar. yine mi olmadı? "ne zaman müsaitsiniz, önümüzdeki 1 saat içinde müsait misiniz?" sorularını sorduktan sonra size uygun en kısa zamanda ekip gönderiyorlar ve hattınız kontrol ediliyor. sorun çözümlenip, bağlantı gelmeden de kolay kolay ayrılmıyorlar. en azından sorunun nereden olduğu konusunda kesin teşhis yapıp, oraya yoğunlaşıyorlar ve gün içinde bağlantınız mutlaka geliyor.

velhasıl, altyapı hizmeti verdiği kurumların abonelerine ayağı yanık it gibi koşarken, kendi abonelerini çok da kazımıyor.

aynı altyapıyı kullanıyoruz ttnet aboneleri ile ama onlardan kat be kat daha iyi hizmet alıyoruz. hem de kendi abone olduğumuz kurumdan değil, bizzat türk telekom'dan.
çağrı merkezindeki elemanların güncelleme çalışmalarını bahane ederek mütemadiyen sizi sallamaya çalıştığı servis sağlayacısı. ulan hiç bitmiyor mu bu güncelleme işi. bana yardım etmeyeceksiniz orada işiniz ne. beni bu şekilde tam üç gün salladılar. sürekli çemkirmeleri de cabası. allah belalarını verir tez zamanda umarım!