bugün

23-30 temmuz tarihleri arasında trabzon da yapılacak olan olimpiyatlar. türkiye de olimpiyat düzeyinde yapılacak ilk organizasyon özelliğinide taşıyor ayrıca.

edit: ilk spor organizasyonu.
bu olimpiyatlar kapsamında trabzon'a gelen ilk ülke irlanda olmuştur..

görsel

ayrıca Trabzon EYOF 2011'de 49 ülkeden 4 bine yakın sporcu madalya için mücadele edecek.

görsel
http://www.bobiler.org/up...backups/others/qrknpc.jpg
http://www3.bobiler.org/u...az_stayla_23895633982.jpg
karadenizli zekasının damga vuracağı olimpiyatlar olacaktır.
tanıtım videosunda olimpiyat yerleri, spor salonlarından çok horon oynayan insanların, denizlerin, dağın tepenin gösterildiği, tanıtım konusunda da ne kadar beceriksiz olduğumuzu gösteren olimpiyatlardır. elin litvanyasından adam hamsi yemeye gelir mi orasını bilemem.

not: trabzonluyum.
türkiye'de olimpiyat düzeyinde yapılan ilk organizasyon değildir.

(bkz: izmir 1971 akdeniz oyunları)
(bkz: izmir 2005 üniversiteler arası yaz olimpiyatları)
(bkz: erzurum 2011 üniversiteler arası kış olimpiyatları)
ayın 23 ünde ankara dan trabzona gidip,24 ünde açılışını izleyeceğim ülkemiz adına büyük bir organizasyondur.
trabzon'a çok şey katacak organizasyondur. inşallah hazırlıklar son güne bırakılmamıştır.
Ülkemizde gerçekleşen ilk olimpiyattır. Küçük gibi görünen bu organizasyon bizim için büyük önem taşımaktadır. 49 Ülke, 9 branş ve 4000 sporcunun katılacağı bir organizasyondur. Bunu atlatırsak asıl olimpiyatı almamamız için hiçbir neden kalmayacaktır.
an itibariyle açılışı başlayacak olan olimpiyatlar. trt3 ten canlı olarak yayınlanıyor.
organizasyonuyla mal mal atıp tutanları göt etmiştir. *
an itibariyle muhteşem bir gösteri vardır.

(bkz: trt1)
o kadar kolbasti kareografisi arasından en kötüsünün bulunup oynandığı bir açılış gösterisine sahip olmuş oyunlardır. hani o kadar iyi kareografiler ne oldu diye sorarlar adama. bu neydi yani !
açılışında gözlerimi doldurmuş, karadenizim tulumunu ve yağmuru yürekten tüm dünyaya hissettirmiş olimpiyattır.

açılış gösterileri muhteşem olmuş. buna önem vermeyen değer vermeyen medyanın ben ta gelmişini geçmişini..

açın, açın da izleyin trt1'i. 2011 yılında ülkemiz sınırları içerisinde karadeniz'in güzel kıyıları içerisinde muhteşem bir şölen kutlama veriliyor. milletçe bari üzerimize düşeni yapalım.

bundan 1 hafta önce trabzon'da idim. hazırlıkları son hız sürmekte ve heycanla beklemekteydiler..

biz milletçe avrupa göremedik ama, şimdi avrupa hey sen, hayde bakaayım sen biraz laz uşağımı gör kemençemi horonumu duy da monotonluğunuzdan utan.

hayde hayde..
kurtlar vadisi jeneriği mi çalıyor, ben mi yanlış duyuyorum?
harika bir açılışla başlayan olimpiyattır.

bakalım yarın neler olacak..
Güzel bir açılış yapmış olimpiyattır. Aklıma takılan erdoğanın biz şöyle yaptık, bunu yaptık demesidir. E bu nasıl uluslarası yayın arkadaş? Olimpiyatı izleyen evropalı ne yapsın ki bunları?
konuşma yapan suat kılıç'ın yalakalık nasıl olur, çok güzel bir biçimde gösterdiği açılış.

" başbakanımızın huzurunda konuşmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum " cümlesi yalakalıkta doruklara çıktığı andı.
voleybolda yıldız kızlarımızın belçika yı 3-0 yıldız erkek milli takımımızın da sırbistan ı 3-1 yendiği organizasyondur.
ilk altın madalyayı rus yüzücü maria baklakova nın kazandığı olimpiyatlar.
bom boş tribünlere oynanan oyunlarla devam eden olimpiyattır ki
artık eminim sözlük
açılış törenlerine ya zorla getiriliyor bu insanlar
ya da para veriliyor...
anlamadım ki.
voleybolda erkek milli takımımızın finale çıktığı maçtır. yani gümüş madalyamız garanti büyük ihtimallede gümüş madalya gelecektir.
voleybolda erkek milli takımımızın finalde rusya' yı yenerek altın madalyaya uzandığı olimpiyatlardır. tebrikler çocuklar.

edit: putin aramızda beyler.
voleybolda altın madalya kazanan yıldız milli takımızı canı gönülden kutluyor daha önceki entyrimdeki sözlerimi zevkle yutuyorum.