bugün

görsel
ayrıca evde yap ne demek,yan eve kapan gezme,arkadaşın ile ailen ile,işyerinden semtten arkadaşların ile dolama ,bir yerde oturup yemek yeme, deniz kenarında simit yeme,bu kafa türkiye'yi bu hale getirdi.
abd'de köylerde bile cafe var keza avrupa'da ,ingiltere'de adaya mahsus barlar köyde kasaba falan değil.

ama bize evde otur köyde kal tarhana çorbası iç bulgurla beslen.
buyurun ,türk(iye) insanı bu.
ortalama fiyat kavurmanın kilosu 80o-900 lira. sucuk 600,kaşar 200-250 ..
4 ben evde yapıyorum kavurmalıyı kestim ,sucuklu-kaşarlı herhalde 30 liraya falan mal oluyordur.

geçen et sosisli yaptım küçük sandviç ekmek arası ,amerikanlı 55 lira evet evde 2 sosis +malzeme 55 lira ,bunun çayı ayranı kolası var.

artık tavuk sucuk sosise döndüm.

kahvaltıda farklı değil,üsküdar validebağ öğretmen evine giderim yada giderdik arkadaşla 30-40 liraya 50 liraya tıka basa doyar akşama kadar acıkmazdık, açık büfe yok yok,börek-salam-reçel-zeytin,yumurta,50-60 çeşit kahvaltılık vardı büfede.
geçen gittik tabakta geldi 300 lira. 10 çeşit yok.

kafe-rest tipi yerlerde 300 lira kişi başı ,artık gidemiyoruz.

alininsiki arkadaş doğru yazmış. sanayi de 60-70 lira tost ,etlerde kesin 150 liradır dilli tost,
meşhur bülent hanım yerdi,yandan ,yandan dediğim büfenin yanında otururdu.

maaşlı insana yaşam haram ama togg yaptık,kızılelma havada .

keriz milletler böyledir, kılla yünle avunur.
öncelikle günaydın.bir tost bile bişirmeyi bilmeyip dışarda mı yiyorsun. az bile almış ben olsam 140 alırdım.
eskiden simit ile birlikte ortadireğin yegane besin maddesiydi. bugün küçücük cük cük bir tosta 40 tl verdim ayıptır söylemesi. uzun zamandır yememiştim hadi değişiklik olsun dedim demesine de 40 lira nedir be kardeşim! benim yediğim mekan yine mütevazı bir tezgahtı muhtemelen şehir içindeki sosyetik tostçularda ücret tarifesi yukarı yönlü olarak değişiyordur.
keşke pahalanmasaydı dedirtendir.
zeytin ve çayla favorim.
Okul kantininde tost ayran 30 ₺
Meclis lokantasında kuzu şiş 20 ₺,

https://twitter.com/i/status/1578430567418249216

yazık ettiler bu ülkenin evlatlarına.
sanki bu adam benden daha cok bilmiyor.
bir tost bişirmeyi bile bilememek.

(bkz: ebu fesat) ogretecek bize bu isi.
katilmak isteyen olursa haber veririm.
su an bişirmeyi bilmeyen iki kisiyiz.
Çalışanların ve öğrencilerin hayat kurtarıcı öğünü.
Zannımca salçalı, az kaşarlı ve çıtır çıtır olanı makbuldür; çok kaşarlı sevmiyorum.
şu fotoğrafı görünce canım çekti.

görsel
görsel
geceleri açlığa karşı hızlıca yapılabilecek zahmetsiz muhteşem yiğecek.
sabahları atıştırma niyetine güzel giden yiyecektir. evet.
Dünyadaki en güzel yiyecektir.
ikiden fazla kat çıkınca daha da müthiş olan yiyecektir. ilk başta ön yargıyla yaklaşsam da artık başka türlüsünü istemiyorum.
bu aralar köyden gelen tulum peyniri ile yaptığımız yiyecektir. arasına domates konunca daha lezzetli oluyor.
Makinesi olsa en en iyisini suan yapacağım şey.
Her gün yerim bunu.
Yenince bekleninendir.
tostçu erol u ekmek arasına koyar tost yaparım. o kadar iddalıyım.
kuytu kafe'de yenir.

(bkz: Kuytu kafe)
Sucuk olunca kaşar peyniri yok kaşar peyniri olunca sucuk yok yeter ya bende artık yemek istiyorum. Ne güzel reklamlarda yiyorlar. Uff ya.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar