bugün

komünist ikiyüzlülüğüdür.

tkp=akp...

ikiyüzlülükte aralarında bir fark yok. akp'liler de dün taptıkları adamları bugün siliyorlar...

neyse, işte tkp'nin ekim devrimi tweeti;
görsel

fakat bu fotoğraf şoplanmış, zira lenin'in konuştuğu tahta kürsünün solunda troçki'de yer alıyordu.

buyrun orijinal foto;
görsel

ışığın pırıltısı türlü türlü, işçi sınıfının zaferi falan derken, o zaferin baş mimarı olan kızıl ordu'nun başkomutanını fotoşopla yok etmek de tam bir kapitalist işi yavşaklık yalnız.

neyse, bu kış komünizm gelecekmiş dikkat etmek lazım...

yarramın antenleri sizi, siz kim devrim kim. vietnam'ın komünist bakanı da londra'da altın kaplamalı et yiyormuş...
onların ben akoyayım çok ayıp etmişler...
En sonunda troçkist de oluyor yavaş yavaş.

--spoiler--
O zaferin baş mimarı olan kızıl ordu'nun başkomutanı
--spoiler--

Hahah bula bula da bulduğu fraksiyon troçkicilik. Şaşırtmamıştır.
(bkz: troçki ye o konuda ben de çok kırgınım)
Şaşırtmamıştır.

Komünizm bu "bilimsel" (!) sosyalistlerin elinde bir dine dönüşmüştür maalesef. Gelmişiz 21. Yy'a, bunlar nasıl iktidar oluruz, emekçileri nasıl kucaklarız, şartlara uygun ne gibi politikalar üretiriz yerine, aynen müminlerin hala ali-Muaviye kavgasının davasını gütmesi gibi, stalin-troçki davasını güdüyorlar. Bunlardan bir cacık olmaz.

Çok yazık..

Not: tengir'e çemkiren cahiller bilmez, troçki gerçekten de kızıl ordunun başkomutanı ve askeri zaferin baş mimarıydı. Zaferde başı çeken diğer komutanları da stalin kurşuna dizdi daha sonra.
muhalefetin en kutsalı, iktidar içindeyken muhalefettir. eğer iktidar haklı bir iktidarsa yapıcı muhalefetiniz sonuç verir, rejimin devamlılığı sağlanır. şayet iktidar haksızsa, despotsa, ahmaksa hain olarak görülürsünüz. iktidar ise yaşadığı güç zehirlenmesi sonucu zamanla çürür ve yıkılır. bu bağlamda troçki saygıyı her zaman hak eden bir kişiliktir. ne oldum delisine dönmeden kendince yanlış gördüklerini dile getiren troçki, muhalif duruşunu stalinist bir yamyam tarafından katledilene kadar korumuştur. böyle bir insanı sansürlemek de totaliter gominizlere yakışır.

yalnız, ne kadar da günümüzü anlatan bir hikaye. şahsen troçkist olmasam da troçki'nin yaşadıklarından ders aldım.