bugün

calan cep telefonu veya sabit telefona cevap verilmemesi seklinde gerceklesen eylemdir. telefonu calan kisi icin artik cok gectir. arayan daha önce aramalidir ki anlami olsundur. is isten gectikten sonra calmistir, calmamıstir; hic bir degeri yoktur. hatta gecmiş olsundur.
telefon çalarken çıkan cevap ver ve sustur tuşlarından büyük bir zevkle susturu seçerek karşı tarafı delirtmek.
duymadım, meşguldüm, uyumuşum gibi olağan nedenlerle yapılması mümkün eylem olmakla birlikte, daha sonra telefonda eşşek gibi "1 cevapsız arama" yazısını görüp de hâl dönülmemesi, kişide biraz ipnelik olduğu yönünde kuşku uyandırabilmektedir.
sinir krizleri geçirtir insana.
o an arayan kişiyle konuşma isteğinin olmaması durumunda gerçekleşecek eylemdir.
arayan kişinin cevap verilesi olmamasıdır.
akıllara ne sikime taşıyorsun onu sorusunu getiren davranış.
en sevilen şarkının zil sesi yapılmasından kaynaklanan durum.
konuşmak istememektende kaynaklanabilir.
Hemen açarsam beni bekliyor herhalde duygusunu yaşatmak istemeyen insanın tam telefonu açacakken karşıdakinin kapatması durumu da söz konusu olabilir.
izin gününüzdeyseniz ve iş yerinizden yapılan bir arama ise genelde yapılan eylem.
çalan telefonu açmamak.
evrim geçirerek, cihazlıktan, insan organlığına dönüşen, bu telefon denen alet; insan hayatındaki öncelikler sırasında başa güreşmektedir. öyle yukarılara tırmanmıştır ki, insanlar çalan telefonu açma zorunluluğu hissetmektedir. aynı şekilde arayan tarafından da telefonun mutlaka açılması gerektiği yönünde bir bilinç oluşmuş durumda.
şöyle düşünelim; şirkette bir görüşme yapıyorsunuz, zırr/ dili dili vs. gibi melodilerle masa telefonunuz çalıyor. yaptığınız görüşmeyi kesip, telefona cevap veriyorsunuz. telefonu kapattıktan sonra görüşmeye kaldığınız yerden devam ederken, telefon bir daha çalıyor. açmak istemiyorsunuz ama arayan kişi açmanız konusunda ısrar ediyor. e telefonun sesi yanınızdayken konuşmaya devam da edemiyorsunuz. en iyi ihtimalle telefonu açıp, "bir görüşmem var, sonra döneyim mi size" deyip kapatıyorsunuz ama her halükarda toplantınız bölünüyor.
tabi bu dediğim masa telefonu için geçerli oluyor. cep telefonları için susturma seçeneği var.
masa telefonunun da kablosunu çekersiniz ama "ya patron ararsa kuşkusu" buna engel oluyor.
demem o ki; telefonlar hayatımıza müdahale ediyor, ortadan giriyor muhabbete yaramaz bir çocuk gibi.
yapmayalım, şımartmayalım şu telefonu.
artık çok mu geç acaba?
insanın en doğal haklarından.
ne yani cep telefonumu aradın diye açmak zorunda mıyım?
konuşmak istemiyorum, konuşamıyorum, müsait değilim belki. ardından, arayanın trip yapması neden?
hoşlanmadığım birini yolda görsem, görmezlikten gelen/yolunu değiştiren, arkamdan seslense duymazlıktan gelen bir insanım nihayetinde.
telefona cevap vermek ne kadar doğalsa cevap vermemekte aynı durumdur.
bir nevi özgürlüktür.
ne mesajlara ne de telefonlara cevap verilmez. dut yemiş bülbül görse seni, kendinden utanır. bir mesaj çok mu ? olumlu ya da olumsuz.
zamanla kimse aramamamaya başlayınca ''vay anasını satıyım yine yalnız kaldım'' dedirtecek olay. test edildi, onaylandı, acısı çekilmekte.
duyulmuyorsa gayet normaldir, duyulup cevap verilmiyorsa anlaşılabilir, her insana olur bazen, konuşacak havada olunmayabilir, ama çağrıya geri dönülmüyorsa bu bir çıldırtmalık harekettir, bu kişileri bir daha aramamak farzdır.
Telefonun sahibine o telefonu insanın monte edesini getirten durumdur.
çok asil bir davranıştır,ama ne yazık ki aynı asil davranışını ben gerçekleştiremiyorum.Telefonum çok az çalıyorda.Yoksa ben asil değilmiyim?
Sinir katsayısının istemsiz bir şekilde arttığı eylemdir. Telefon ne için icat edildi sorusunu akıllara getirir.
müsait olamayacağını düşünemez arayan herhalde. belki elini ayağını bağladılar başına da silahı dayadılar öldürecekler? lan düşünün biraz aradığınızda.
son günlerde sıklıkla yaptığım hede. yok efendim karşıdaki sinir oluyormuş, küfür ediyormuş, çıldırıyormuş falan umrumda bile değil.
son zamanlarda acayip derecede alışkanlık haline getirdiğim durumdur.
yanınızda birileri varsa ve uyarıyorlarsa -çalar çalar susar demekten kendinizi alamazsınız.
tabi aynı şeyi bu uyarıyı yapan arkadaşınıza yakın zamanda yapmamış olmanız şiddetle tavsiye edilir.
özellikle sevgilim aradığında tatmin eden durumdur. egolar tavan.